Fotó: twitter.com/EURO2020

Foci Eb: Őrült 120 perc után, nyolcgólos meccsen verték a spanyolok a horvátokat - videó

A rendes játékidő 84. percében még két góllal vezettek a spanyolok, de egy drámai hajrát követően Horvátország hosszabbításra mentette a meccset, ott azonban csak Luis Enrique csapata tudott gólokat lőni.
Nyikes Zoltán 2021. június 28., hétfő 20:37
Szerző: Nyikes Zoltán 2021. június 28., hétfő 20:37

Az utolsó csoportmeccsén öt gólig jutó Spanyolország a több sebből vérző Horvátországgal nézett farkasszemet a koppenhágai nyolcaddöntőben - Zlatko Dalic csapatából Ivan Perisic koronavírus-fertőzés, Dejan Lovren pedig eltiltás miatt hiányzott.

Az esélyesebbnek tartott spanyolok kezdték támadóbb szellemben a találkozót, a 16. percben pedig kis híján meg is szerezték a vezetést, de Koke 8 méteres lövését Livakovic védeni tudta lábbal, sőt három minutummal később Morata is jó helyzetben fejelhetett volna kapura, ám ekkor Vida blokkolt. A 20. percben aztán valószínűleg nem hittek a szemüknek a spanyol szurkolók, amikor látták, mit művelnek a kedvenceik: Pedri ugyanis 40 méterre a kaputól megfordult és hátrapasszolta a labdát Unai Simónnak, a kapus azonban nem tudta átvenni a játékszert, így egy röhejes öngóllal vezetést szereztek az inaktívan játszó horvátok, 1-0.

Ezt követően kicsit veszélyesebbé is vált Horvátország, Vlasic és Kovacic is célba vette a kaput, de végül még a szünet előtt sikerült egyenlíteniük a spanyoloknak, miután Gaya lövését még védte Livakovic, de a kipattanót Sarabia már belőtte, 1-1.

A szünet után is lendületesebben folytatták fehérmezesek, aminek köszönhetően a fordítás is összejött: Ferran Torres bal oldalról érkező beadását fejelte öt méterről a bal sarokba Azpilicueta, 1-2.

A 67. percben egy tetszetős horvát támadás után kis híján megszületett az egyenlítés, de Gvardiol közel lövését bravúrral védte Unai Simón. Tíz perccel később viszont nagyon úgy tűnt, hogy minden eldőlt, Pau Torres indítását ugyanis Ferran Torres váltotta gólra, így kétgólosra növelte az előnyt, 1-3.

Ezzel azonban mégsem volt vége a meccsnek, egy tűzijátékot követően ugyanis Orsic lövését már csak a gólvonalon túlról ütötte ki a spanyolok kapusa, 2-3.

Orsic szépítése. Fotó: twitter.com/EURO2020

A horvátok pedig megérezték a vérszagot és a hatperces hosszabbításban sikerült is visszakapaszkodniuk, miután Orsic beadását Pasalic csúsztatta a hosszúba, 3-3 - jöhetett a kétszer tizenöt perces hosszabbítás.

Ami helyzetekkel kezdődött, mindkét csapaton látszott, hogy el akarja kerülni a tizenegyespárbajt: előbb Orsic tekerése ment kevéssel fölé, majd Kramaric óriási ziccerét fogta Unai Simón, a túloldalon pedig Dani Olmo helyzeténél mentett becsúszva Vida.

A 100. percben Morata már nem hibázott, miután kihasználta, hogy Brekalo rosszul számította ki Dani Olmo ívelését és 6 méterről a léc alá bombázott, 3-4. Még a hosszabbítás első félidejében újabb gólt jegyzett Spanyolország: ezúttal is Dani Olmo volt az előkészítő, Oyarzabal pedig 7 méterről kilőtte a rövid alsót, 3-5.

A hosszabbítás második játékrésze Budimir ziccerével indult, de kimaradt, ezt követően pedig már nem tudott újra felállni kétgólos hátrányból Horvátországban. A vége felé még Morata is kihagyott egy helyzetet, Oyarzabal pedig kapufát lőtt, de újabb találat nem esett, így egy igazán eseménydús 120 percet követően megérdemelten jutottak tovább a spanyolok.

Európa-bajnokság, nyolcaddöntő

Horvátország–Spanyolország 3-5 (Pedri 20. - öngól, Orsic 85., Pasalic 92., ill. Sarabia 38., Azpilicueta 57., F. Torres 77., Morata 100., Oyarzabal 103.) - hosszabbítás után

Horvátország: Livakovic – Juranovic (Brekalo, 74.), Vida, Caleta-Car, Gvardiol – Modric (Ivanusec, 114.), Brozovic, Kovacic (Budimir, 79.) – Vlasic (Pasalic, 79.), Petkovic (Kramaric, 46.), Rebic (Orsic, 67.).

Spanyolország: Unai Simón – Azpilicueta, E. García (P. Torres, 71.), Laporte, Gayá (Alba, 77.) – Koke (F. Ruiz, 77.), Busquets (Rodri, 102.), Pedri – Sarabia (Olmo, 71.), Morata, F. Torres (Oyarzabal, 88.).