Sántha Gergely, a DVTK elnöke a klubhonlapnak nyilatkozott a futballcsapat kapcsán is. Ebből idézünk az alábbiakban, témakörök szerint.
A sportigazgató-váltásról
- Turbulens időszakot tudhat a háta mögött a DVTK labdarúgó szakosztálya, amelyet követően visszahoztuk az elmúlt másfél évtized legsikeresebb diósgyőri sportigazgatóját és az elmúlt másfél évtized legjobb eredményeit, részeredményeit elérő edzőt Diósgyőrbe. Nekik biztosítunk megfelelő hátteret az eredményes munkához. Kovács Zoltán tapasztalt sportigazgató, aki megfelelő szakmai és emberi kvalitásokkal rendelkezik a feladat elvégzéséhez. Habár az elmúlt években nem vettem részt közvetlenül a sportszakmai döntésekben, a sportigazgatói székben történt változtatást én kezdeményeztem, mivel Zoltán korábban Diósgyőrben is megmutatta, hogy képes sikereket elérni, együtt tud dolgozni a klubban dolgozó nagyrészt helyi kötődésű szakemberekkel, és képes értéket és egységet teremteni, ezért esett rá a választásunk.
Az NB I-es mezőnyben továbbra sem a DVTK rendelkezik a legnagyobb büdzsével, de nem a pakli legjobb lapjaival a kézben művészet nyerni, hanem úgy, ha az adott lehetőségek tükrében vagyunk képesek elérni a legjobb eredményt. Vladimir Radenković ősszel bebizonyította, hogy a rendelkezésre álló játékoskerettel képes sikeres lenni, bízunk benne, hogy ezúttal is kihozza a maximumot a csapatból.
Radenkovic visszatéréséről
- Korábban személyesen csak futólag találkoztunk Vladóval, amikor Szivics Tomiszláv másodedzőjeként dolgozott először Diósgyőrben, de azt tudtam róla, hogy a vezetőedző nagyban támaszkodik a munkájára. Legutóbb sem álltunk napi kapcsolatban, ám a személyes benyomások és a kollégáim véleménye alapján emberileg és szakmailag rátermett és felkészült szakembernek tartom. Ezért amikor Kovács Zoltán javasolta az újbóli szerződtetését, természetesen egyetértettem vele. (...) A sportszakmai döntéseket továbbra is szakemberekre bízom. A klub felső vezetésében (amely megfelelő kompetenciákkal rendelkező menedzsment 95 százalékban miskolci szakemberekből áll) minden igazgatónak megvan a maga szerepe. Ezen klubvezetés feladata a megfelelő háttér megteremtése. Ezen felül mindegyik szakosztálynak megvan a saját sportszakmai vezetése is, amely rendelkezik a magas színvonalú munkavégzéshez szükséges felhatalmazásokkal és szaktudással. A labdarúgó szakosztály esetében Kovács Zoltán irányítja a sportszakmai munkát, reményeim szerint minél sikeresebben és minél hosszabb ideig.
Az átigazolási büdzséről
- Télen is igazoltunk élő szerződésű játékost, és most nyáron is.
Általánosságban elmondhatom, hogy a sportigazgató és a vezetőedző rendelkezésre áll egy teljes mértékben vállalható pénzügyi keret, a felhasználás módja viszont az ő döntésükön múlik: mennyit költenek játékos transzferre, mennyit szánnak a játékosok és a szakmai stáb fizetésére, illetve prémiumára.
Az MLSZ "magyarszabályáról"
- Minden magyar klub számára nagy kihívást jelent megfelelni ezen ajánlásnak, amely céljaival alapvetően egyetértek. Csak úgy tud fejlődni a magyar labdarúgás, ha az NB I-ben minél több tehetséges magyar fiatal kap lehetőséget. A DVTK-nak ezeknek a feltételeknek megfelelve kell eredményeket elérni. Viszont itt is fontos a kiszámíthatóság, és az, hogy legyen lehetőségünk felkészülni a szabályok változtatására.
Javában pörögnek az NB I-es csapatok az átigazolási piacon. Folyamatosan frissülő rovatunkban ezúttal is mindig mindent megtalálsz a Diósgyőrről is - csak kattints ide és böngészd a híreket egy nap többször is!



