Vb-selejtezők: Ibráék óriásit blamáztak, a románok és a szlovákok is otthon botlottak - eredmények, videók

Ez történt a vb-selejtezők csütörtöki játéknapján.
Csakfoci Admin 2021. november 11., csütörtök 22:39
Szerző: Csakfoci Admin 2021. november 11., csütörtök 22:39

Európai vb-selejtezők, 9. forduló

A-csoport

Azerbajdzsán-Luxemburg 1-3 (Salahli 82., ill. Rodrigues 67., 91., Thill 78.) - kiállítva: Mutallimov 21. (Azerbajdzsán)

Írország-Portugália 0-0 - kiállítva: Pepe 82. (Portugália)

A portugálok ugyan csak gól nélküli döntetlent értek el az írek vendégeként, de jobb gólkülönbségükkel élre álltak a csoportjukban, ezért vasárnap a második szerbek elleni rangadón nekik az egy pont is elég a vb-részvételhez.

A csoport állása: 1. Portugália 17 pont, 2. Szerbia 17, 3. Luxemburg 9, 4. Írország 6., 5. Azerbajdzsán 1

B-csoport

Grúzia-Svédország 2-0 (Kvarachelia 61., 77.)

A svédek Batumiban legnagyobb sztárjukkal, a 40 éves Zlatan Ibrahimoviccsal a kezdőcsapatban álltak ki, de nem tudták megtörni a hősiesen védekező hazaiakat, akiknél Hvicsa Kvarachelia duplázott, találataival pedig megnyerte a meccset a grúzoknak.

A svédek bosszankodhatnak, mert ha ezt a mérkőzést megnyerték volna, akkor az utolsó fordulóban a döntetlen is elég lett volna nekik a spanyolok vendégeként a vb-re jutáshoz.

Görögország-Spanyolország 0-1 (Sarabia 26. - büntetőből)

Egygólos athéni győzelmével a spanyol labdarúgó-válogatott csütörtökön átvette a vezetést a csoportjában a 2022-es, katari világbajnokság európai selejtezősorozatában. A spanyolok győztes gólját Pablo Sarabia szerezte a 26. percben büntetőből, a sikerrel pedig a svédek elé kerültek, így a két gárda vasárnapi rangadóján számukra lesz kedvező a döntetlen a vb-részvétel kiharcolásához.

A csoport állása: 1. Spanyolország 16 pont, 2. Svédország 15, 3. Görögország 9, 4. Grúzia 7, 5. Koszovó 4

H-csoport

Oroszország-Ciprus 6-0 (Erokhin 4., Smolov 55., Mostovoy 56., Sutormin 62., Zabolotnyi 82., Erokhin 87.)

A H-csoportban az élen álló Oroszország nagyon magabiztosan győzte le a vendég ciprusiakat.

Málta-Horvátország 1-7 (Brozovic 31. - öngól, Perisic 6., Caleta-Car D. 22., Pasalic 39., Modric 46., Majer 47., 64., Kramaric 53.)

A vb-ezüstérmes horvátok igazi gálát tartottak Máltán, ugyanis 7-1-re győztek a szigetországban, melynek köszönhetően életben tartották reményüket az első hely megszerzésére. Ehhez a vasárnapi utolsó körben hazai pályán győzniük kellene a jelenleg éllovas oroszok ellen.

Szlovákia-Szlovénia 2-2 (Duda 58. - büntetőből, Strelec 74., ill. Zajc 18., Mevlja 62.) - kiállítva: Blazic 57. (Szlovénia)

A csoport állása: 1. Oroszország 22 pont 2., Horvátország 20., 3. Szlovákia 11., 4. Szlovénia 11., 5. Málta 5, 6. Ciprus 5.

J-csoport

Örményország-Észak-Macedónia 0-5 (Trajkovski 22., Bardhi 36., 66., 90. - utóbbi kettő 11-esből, Ristovski 79.)

A J csoportban az észak-macedónok idegenben ütötték ki az örményeket, és ezzel feljöttek a második helyre. Az észak-macedónoknál a korábban az Újpestben is futballozó Enis Bardhi mesterhármast ért el, a háromból két gólt büntetőből szerzett.

Németország-Liechtenstein 9-0 (Gündogan 11., Kaufmann 20. - öngól, Sané 22., 49., Reus 23., Müller 76., 86., Baku 81., Goppel 89. - öngól) - kiállítva: Hofer 9. (Liechtenstein)

Még ennél is nagyobb fiesztát rendezett a már kijutott német csapat, mivel kilenc góllal múlta felül a kilencedik perctől emberhátrányban futballozó Liechtensteint. A mérkőzés előtt a német szövetség hivatalosan is elbúcsúztatta Joachim Löw korábbi szövetségi kapitányt, aki a nyári Európa-bajnokságot követően – 15 év után – távozott a Nationalelf éléről.

Románia-Izland 0-0

Ebben a csoportban a románok nem bírtak az izlandiakkal, így Észak-Macedónia mögé a harmadik helyre szorultak a pótselejtezőt érő második pozícióért folyó küzdelemben. (MTI)

A csoport állása: 1. Németország 24 pont, 2. Észak-Macedónia 15., 3. Románia 14, 4. Örményország 12, 5. Izland 9, 6. Liechtenstein 1