U19-es elitkör: Hiába vezettünk, sima vereség lett a vége az angolok ellen - videó

A magyar fiatalok meglepetésre 1-0-s előnnyel mehettek a szünetre az angolok ellen, de ellenfelünk a második játékrészben sajnos bedarálta a mieinket.
Budai László 2018. március 21., szerda 15:52
Szerző: Budai László 2018. március 21., szerda 15:52

A magyar U19-es válogatott nem a legjobban kezdte az angolok elleni Eb-elitkörös mérkőzést, hiszen már az első tíz percben sorra kellett átélniük a kellemetlen angol rohamokat. A 15. percben Bese Balázs bravúrjaira is szükség volt: először Mount tette próbára a magyar kapust, majd két perccel később a szerencse is a mieinkkel volt, mivel Willock lövése a kapufán csattant, az ismétlést végül Bese vetődve védte.

A 33. minutumban Bolla majdnem gólhoz segítette az angolokat, miután eladott labdája után Mount sprintelt be az alapvonalig, azonban csak Bese kezébe tudott emelni. A 40. percben azonban a mieink szereztek vezetést: Schafer csapott le egy, az ellenfél kapusa által rossz helyre kilőtt labdára, majd Bévárdinak passzolt, aki 14 méterről, kiválóan lőtte ki a jobb alsó sarkot. A szünetre így remek eredménnyel, 1-0-s vezetéssel mehettünk.

Ezzel a góllal vezettünk az U19 EB-elitkör selejtezőn az angolok ellen. #hajramagyarok

csakfoci.hu (@csakfoci) által megosztott bejegyzés,

A második játékrész elején a magyarok cseréltek: Bolla Bendegúz helyett Kovács Krisztián állt be. Előnyünk pedig sajnos hamar semmivé lett: előbb épp Kovács K. szabadíthatott volna fel, de luftot rúgott, ezt kihasználva Mount egyenlített, majd ismét az angol középpályás volt főszerepben, sarokkal tálalt Nelson elé, aki állítgatás nélkül talált be a magyar kapuba.

A vezetés megszerzése után az angolok sorra dolgozták ki a helyzeteket, azonban Bese állta a sarat. Egészen a 86. percig, amikor is Nelson megszerezte második gólját, majd a csereként beállt Jadon Sancho kialakította a 4-1-es végeredményt.

A csoport másik találkozóján a lettek 2-1-re verték a macedónokat, a kvartettből csak az első helyezett jut tovább.

Eb-elitkör, 2. csoport, 1. forduló

Magyarország U19-Anglia U19 1-4 (Bévárdi 39., ill. Mount 48., Nelson 54., 86., Sancho 87.)

Magyarország: Bese – Krebsz (Lakatos I., 71.), Schindler, Mocsi, Berdó – Schäfer, Lustyik, Banó-Szabó (Stoiacovici, 59.) – Bolla B. (Kovács K., a szünetben), Kundrák, Bévárdi.
Anglia: Balcombe – James, Tanganga, Chalobah, Lewis – Nketiah, Mount, Downes, Willock, Nelson – Brereton.