Németh Krisztián-dupla, Slovan-verés magyar góllal, Nikolics védőként villant - légióskörkép

Ez történt a múlt héten és a hétvégén a magyar légiósokkal Európa, Amerika és Ázsia pályáin. Körkép.
Dudás Gábor 2019. április 29., hétfő 11:19
Szerző: Dudás Gábor 2019. április 29., hétfő 11:19

Németország

Szalai Ádám még vezetést szerzett a Hoffenheimnek a Wolfsburg elleni vasárnapi bajnoki 9. percében, ám végül 4-1-re kikapott a csapata hazai pályán. Pedig nem sokkal a magyar találat (Szalai 51. Bundesliga-gólja) után a horvát Kramaric 11-est is lőhetett, ám hibázott, 2-0 helyett pedig jött a vendégek "büntetése" négy gól formájában.

Gulácsi Péter és Willi Orbán is végig a pályán volt az RB Leipzig csapatában, amely hazai pályán verte a még felépülőben lévő Sallai Rolandot a keretbe sem jelölő Freiburgot (2-1), és így kvalifikálta magát a Bajnokok Ligájába.

Nem Dárdai Pál csapata számított favoritnak az Európa Liga-elődöntőbe jutó Eintracht Frankfurt otthonában, ám emberhátrányban is összejött az egy pont a hajrában tíz emberrel futballozó Herthának (0-0). Dárdai Pál legidősebb fia, Dárdai Palkó sérülés miatt nem volt kerettag.

Olaszország

Nagy Ádám csapata, a Bologna 3-1-ra legyőzte az Empolit, így nyolc ponttal ellépett már a kiesőzónától. A magyar válogatott középpályás nem volt ezúttal a keretben.

Schäfer András a Genoa kispadján ült a SPAL elleni bajnokin (1-1).

"Senki nem úgy kezel, mint egy kis ifijátékost" – Schäfer úgy érzi, még ebben a szezonban bemutatkozik a Serie A-ban
A Genoa középpályása, Schäfer András megérti, hogy most ez nem az a szituáció, amikor bedobhatják az új fiút a mélyvízbe, de bizakodó, szerinte reális lesz a bemutatkozás, ha a klub bebiztosítja a bennmaradást. A húszéves játékos helyet kapott Cesare Prandelli vezetőedző keretében a SPAL elleni következő bajnokin.

Franciaország

Kisebb sérülés miatt kényszerült kihagyni csapata, a Le Havre péntek esti francia másodosztályú bajnoki mérkőzését Bese Barnabás. A magyar válogatott jobbhátvéd információink szerint a normandiai együttes tegnapi edzésén sérült meg, ahol egy rúgást kapott a lábára. A magyar légiós ettől függetlenül elutazott a találkozóra, viszont a szakemberek végül nem javasolták neki a pályára lépést. Bese sérülése azonban nem súlyos, így előreláthatólag csapata következő találkozóján már pályára léphet majd. A Le Havre 1-0-ra elvesztette a mindkét oldalon egy-egy kiállítást hozó bajnokit.

Portugália

Bíró Bence csapata, a második ligában sereghajtó Vitoria Guimares B 4-1-re kikapott a Famalicao otthonában. Az U21-es magyar válogatott támadó a 81. percben állt be a kispadról.

Nem lépett viszont pályára az ugyancsak a portugál másodosztályban szereplő és ott dobogós Benfica B-ben a 18 éves Csoboth Kevin, a cserék között ült végig az Académico Viseu otthonában 3-1-re elveszített mérkőzés során.

Hollandia

A 18 éves Dobos Áron nem volt ott a keretben Fortuna Sittardnál, amely a hét közben 2-1-re kikapott az Utrecht csapatától.

Svájc

A bajnok Young Boys otthonából távozott értékes ponttal (2-2) Vécsei Bálint és Kecskés Ákos csapata, a Lugano. Vécsei végigjátszotta a meccset, és a 88. percben sárga lapot kapott, Kecskés viszont nem állt be a kispadról.

Skócia

Bogdán Ádám csapata, a Hibernian 1-1-s döntetlent játszott a Hearts elleni városi derbin. A magyar válogatott hálóőr a kispadon ült.

Ausztria

Szoboszlai Dominik végigjátszotta a listavezető Red Bull Salzburg hétvégi mérkőzését, amelyet 2-1-re elveszített csapata a Wolfsberger AC otthonában. Szoboszlai a 91. percben sárga lapot kapott.

A Rapid Wiennél légióskodó és sérülése után még könnyített edzéseket végző középpályás, Szántó Tamás nem volt kerettag a Hartberg elleni bajnokin (3-4).

A 17 éves Bukta Csaba nem volt kerettag a Salzburg második csapatában, a Bundesliga 2-es Lieferingben, amely 4-2-re kikapott otthon a Blau-Weiss Linztől.

Dánia

Korcsmár Zsolt csapata, az FC Midtjylland 2-1-re kikapott otthon a Bröndby elleni rangadón. A makacs sérüléssel bajlódó 30 éves magyar válogatott bekk ősz óta nem lépett pályára a bajnokságban, ezúttal sem kapott lehetőséget.

Szlovákia

Három magyarral lépett pályára Dunaszerdahelyen a DAC: Vida Kristopher, Vida Máté és Kalmár Zsolt nézett szembe a Slovanban először kezdő Guzmics Richárddal. Az első félidőt viszonylag kiegyenlített játék jellemezte, és bár Kalmár megoldásai több ízben is zavart okoztak a vendégvédelemben, igazán nagy helyzetet nem tudtak kialakítani a hazaiak. A szünet után a DAC korán vezetést szerzett: Vida Máté okos kiugratását Divkovic pörgette Vida Kristopher elé, aki a kapuba gurított az 54. percben (1-0). Négy perccel később már a hazaiak aggódhattak, hiszen Koné gólhelyzetben történő lerántásáért kiállítást és büntetőt ítélt a játékvezető, ám Jedlicka kifogta a tizenegyest. A Dunaszerdahely a mérkőzés utolsó időszakát hátsó stabilitása megőrzésére fordította, ami sikerült is, így ideiglenesen 9 pontra növelték az előnyüket a 3. helyen álló Zsolnával szemben, és elvették a Slovan Bratislava egész idényen át tartó bajnoki veretlenségét.

Lengyelország

Nagy Dominik nélkül nyerte meg a szezon egyik legfontosabb meccsét a Legia Varsó, 3-1-s sikert aratva a forduló előtt még listavezető Lechia Gdansk otthonában. Négy fordulóval a vége előtt 3 pontos előnyben van a fővárosi gárda riválisával szemben.

Ukrajna

Kádár Tamás és a Dinamo Kijev 1-0-s győzelmet ünnepelhetett a kezdőben hét, csereként pedig újabb három brazil játékost bevető FK Lviv otthonában lejátszott felsőházi bajnokin. Pedig a fővárosiak a 19. perctől tíz, a 75.-től pedig kilenc emberrel játszottak.

Horvátország

A Kleinheisler László fémjelezte horvát élvonalbeli  NK Osijek 2-1-re legyőzte a bajnok Dinamo Zagrebet – a magyar középpályás végig a pályán volt.

A Hajduk Split magyar válogatott szélsője, Gyurcsó Ádám végig a pályán volt a Gorica otthonában 3-0-ra elveszített bajnokin.

Románia

Lang Ádámot is foglalkoztató és listavezető kolozsvári CFR hétfőn este lép pályára a Viitorul elleni a felsőházban.

Görögország

Megyeri Balázs és Ugrai Roland csapata, az Atromitosz, valamint Korhut Mihály (Arisz) is csak a következő hétvégén lép majd pályára.

Ciprus

Az APOEL magyar támadója, Balogh Norbert, csapatával együtt ugyancsak a következő hétvégén lehet majd a pályán, Cipruson sem rendeztek fordulót.

Törökország

Feczesin Róbert a 64. percig a pályán volt a a másodosztályú Adanasporban, amely 4-1-re kikapott a Hatayspor otthonában.

Kazahsztán

Mindkét "magyar" csapat győzelem nélkül maradt a hétvégén: az Irtis Pavlodar 1-0-s vereséget szenvedett idegenben, Hidi Patrikkal a kezdőben az Okzhetpes ellen, míg Eppel Márton végig a kispadon ült, miközben a Kairat Almati 0-0-s döntetlent játszott az Ordabasi stadionjában.

USA

A Sporting Kansas City 4-4-es döntetlent játszott hazai pályán a New England Revolution ellen az MLS legutóbbi játéknapján. A Kansas Németh Krisztián góljával szerzett vezetést, majd a New England 3-1-re és 4-2-re is vezetett, a hazaiak innen jöttek vissza a magyar válogatott támadó vezérletével. A harmadik gól előtt Németh adta a gólpasszt, végül pedig ő alakította ki a 4-4-es végeredményt. Sallói Dániel csereként kapott negyedórát, míg Baráth Botond ezúttal nem játszott.

Nikolics Nemanja kezdőként 75 percet kapott a Chicago Fire-ben, amely 1-0-ra kikapott Montrealban. A magyar gól tehát ezúttal elmaradt, de egy nagy mentéssel góltól óvta meg csapata kapuját légiósunk a 17. percben.

A Stieber Zoltán fémjelezte D.C. United 1-0-ra kikapott a Minnesota otthonában. A magyar középpályás a 78. percben állt be csereként.

Arab Emirátusok

Dzsudzsák Balázsék (Ittihad Kalba) 1-1-s döntetlent játszottak az Al Sharjah elleni bajnokin, a magyar szélső végig a pályán volt, a 26. percben sárga lapot kapott.

Irán

Koman Vladimir a 66. percig volt a pályán a Sepahanban, a második helyen álló gárda 0-0-s döntetlent játszott a listavezető Persepolis otthonában.

Dél-Korea

Novothny Soma csapata, a másodosztályban a második helyen álló Busan I'Park FC 2-1-re kikapott a Jeonnam Dragons ellenA magyar csatár a 84. percben állt be csereként.

Hongkong

A hongkongi élvonalbeli Kitchee és magyar válogatott középpályása, Vadócz Krisztián a következő hétvégén léphet majd pályára.

Dárdai Pál
A 26 éves szélső, Fabian Reese a napokban a csapat nevében látogatást tett Dárdai otthonában, a célja pedig az volt, hogy meggyőzze a magyar trénert a júniusban lejáró szerződésének meghosszabbításáról.
Magyarokat igazol?
Csepregi György
Három magyar játékos (ebből egy játszik itthon) van a belga élvonalba feljutó Beerschot magyar sportigazgatójának, Csepregi Györgynek a listáján. (Sportrádió)
Siófok
Vukmir távozott, megvan az utódja
Dragan Vukmir távozott a Siófok vezetőedzői posztjáról, utódja a legutóbb Ajkán dolgozó Jeney Gyula lett.