Az időt húzó edző "gólpasszt" adott, két sorozatgyilkos is lecsapott - NB II-es körkép, videókkal

Ezen a héten is összegyűjtöttük, hogy mik voltak a legérdekesebb történések az aktuális NB II-es fordulóban. Voltak ismét hangzatos nyilatkozatok, egy edző orvosért is kiáltott, de megnézhettük az idény talán legfurcsább gólját is.
Dudás Gábor 2018. augusztus 30., csütörtök 16:27
Szerző: Dudás Gábor 2018. augusztus 30., csütörtök 16:27

A forduló legfurcsább gólja

Egészen a 94. percig vezetett a Nyíregyháza Monoron, de végül meg kellett elégednie az egy ponttal. A lefújás előtt nem sokkal bedobáshoz jutott a hazai csapat, de Bozsik József, a Szpari vezetőedzője késleltetni próbálta az időt, a labdát odébb dobva, a hazai drukkerek nagy felháborodására.

A Monor azonban így is gyorsan elvégezte a partdobást, a labda a vendégek 16-osának előterébe, majd a hálóba került, a csereként beállt Ficsor Richárd ugyanis a hálóba passzolta azt. Az öröm pedig óriási volt hazai oldalon...

A forduló "sorozatgyilkosai"

Már csak két csapat, a Vasas és a Csákvár veretlen a mezőnyben, miután a ZTE makulátlansága hazai pályán megszakadt. A zalaiakra korábbi csatáruk, Waltner Róbert, illetve a szakember csapata, az újonc Kaposvár mérte az első csapást, sőt, a győztes gólt is egy volt zetés, Andorka Péter szerezte a 80. percben. Mindez 2450 szurkoló előtt történt - ez magasabb nézőszámot jelent a legutóbbi NB I-es forduló három meccsénél is.

A nyeretlen gárdák száma is megfogyatkozott közben, miután a Siófok - ugyancsak meglepetésre - 2-1-re legyőzte otthon az ETO FC Győrt. Mészöly Géza csapata a 45. perctől, Völgyi Dániel kiállítása után tíz emberrel futballozott és kapott ki. Varga Attila együttese viszont azért sem lélegezget fel, mert akár a napokban elveszítheti egyik legjobb játékosát, az Újpest által csábított Elek Bencét.

A forduló előzése

A Lipcsei Péter vezette Soroksár vette át a vezetést a Merkantil Bank liga tabelláján, miután az eddigi éllovas Gyirmótot magabiztosan, 3-0-ra verte, ráadásul idegenben. Érdekesség, hogy a másik oldalon a Lipcseivel is bajnoki címet nyert 1992-es Ferencváros egykori másodedzője, Szepessy László ült. És ha már Fradi: a zöldekkel szoros kapcsolatban álló soroksáriak első gólját az FTC-től kölcsönkapott Kundrák szerezte, a harmadikat pedig a volt Ferencváros-játékos, Orosz Márk. Utóbbinak ez volt már a harmadik találata az idényben.

TABELLA: Az NB II állása itt!

A forduló zöldfülűje - lila-fehérben

A békéscsabai Dávid Zoltán - mindössze 16 évesen és 2 naposan - bemutatkozott a felnőttek között is, méghozzá a Vasas elleni rangadó 90. percében. Ezzel a lila-fehérek tehetsége az elmúlt öt évben a legfiatalabb debütáló lett az NB II-ben, a Transfermarkt statisztikája szerint, és nincs nála fiatalabb futballista jelenleg a két legfelsőbb hazai osztályban. Bővebben itt!

A forduló nyilatkozatai

Bár a még nyeretlen Mosonmagyaróvár hátrányból talpra állt és döntetlenre végzett a hajrában emberhátrányban küzdő Váccal, Várhidi Péter, a hazaiak szakmai igazgatója nehezen viselte a látottakat.

"A következő mérkőzésre orvost is viszek magammal. Kivégeztek minket" - mondta a mérkőzést követően a korábbi szövetségi kapitány.

Eközben a Várhidihez hasonlóan televíziós szakértőként is dolgozó Bognár György is "villantott", a Budaörsöt vezető trénernek a Balmazújváros elleni 0-0 után akadt érdekes mondanivalója.

- Erőltetjük a támadófutballt, de rá kell jönnünk, hogy széllel szemben nekünk ez nem megy. Egyébként emberhátrányban is jól futballoztunk, el kellene gondolkodnom, hogy hétvégén a Vác ellen is így álljunk ki... - fogalmazott.

A 6. forduló eredményei és gólszerzői

Gyirmót – Soroksár 0-3  (Kundrák 24., Huszák 35., Orosz M. 74.)

Zalaegerszeg – Kaposvár 1-2 (Gajdos 56., ill. Szakály A. 54., Andorka 80.)

Vasas – Békéscsaba 0-0

Siófok – ETO FC Győr 2-1 (Medgyes Z. 15., Bolla 76., ill. Szimcso 77.) - piros lap: Völgyi (ETO, 44.)

Budaörs – Balmazújváros 0-0 - piros lap: Kékesi (Budaörs, 22.)

Kazincbarcika – Dorog 1-4 (Tóth L. 19., ill. Mészáros Á. 4., Nagy I. 42., Városi 60., 63.)

Monor – Nyíregyháza 1-1 (Ficsor 94., ill. Pekár 20. –11-esből)

Mosonmagyaróvár – Vác 1-1 (Szabó V. 72., ill. Zsolnai R. 39. – 11-esből) - piros lap: Görgényi (Vác, 88.)

Tiszakécske – Cegléd 0-0

Csákvár – Budafok 0-0