A Vasas és a Paks is nagy győzelmet aratott – eredmények, tabella

Az angyalföldiek 3-1-re verték a Videotont, amely kilenc emberrel fejezte be a meccset. A Paks a Diósgyőrnek rúgott négyet.
Budai László 2017. szeptember 16., szombat 19:58
Szerző: Budai László 2017. szeptember 16., szombat 19:58

Vasas – Videoton 3-1 (Burmeister 22., 82. Ristevski 28., ill. Pátkai, 13.)

Jól kezdett a Videoton a Vasas ellen. A 13. percben meg is született a vendégek vezető találata: Szolnoki lövése lepattant, Pátkai pedig szép mozdulattal, 10 méterről a kapuba ollózott. Nem sokkal később egyenlíthettek volna az angyalföldiek, de Remili remek passza után Kulcsár ziccerben 10 méterről mellé gurított.

A 22. percben jött a Vasas-gól: Vida adott középre, Burmeister pedig 9 méterről a bal felsőbe fejelt.  A 28. percben már vezettek a hazaiak, miután Remili szögletét Ristevski fejelte a kapuba. Lazovics szabadrúgásból egyenlíthetett volna, 19 méteres próbálkozása alig ment mellé.

A második félidő elején Scsepovics talált be lesről, a játékvezető érvénytelenítette a gólt. A Vasas Remili révén veszélyeztetett szabadrúgásból, Kovácsik védett. A 74. percben Kulcsár eldönthette volna a mérkőzést, de 12 méterre a kaputól ziccerben fölé emelt. Megtette azonban ezt Burmesiter, aki egy teljesen kijátszott akció végén Remili passza után lőtt a kapuba (3-1). A végén még a csereként beállt Negót, majd Lazovicot is kiállították.

Diósgyőr-Paksi FC 2-4 (Ugrai 7., Ioannidis 52., ill. Bartha 14., Bertus 39., Daru 73., Kulcsár 93.)

Gyors gólváltással kezdődött a mérkőzés. A Diósgyőr Zachán hibáját használta ki, aki túl sokat várt egy hazaadással, a labdára Ioannidis csapott le, bepasszolt Ugraihoz, aki az üres kapuba lőtt (1-0). Sokáig azonban nem örülhettek a „hazaiak”, ugyanis egy szemfülesen, gyorsan elvégzett bedobás után Koltai lódult meg, középre passzolt Barthához, ő pedig egy kis szerencsével, sarokkal és fejjel (!) a kapuba juttatta a labdát. A Diósgyőr Óvári és Ugrai révén is veszélyeztetett ezután, de a félidő hajrája a Paksé volt, a tolnaiak Antal hibája után Bertus révén kerültek előnybe. Majd a szünet előtt még Papp is majdnem betalált fejesből.

A második félidő elején a Diósgyőr lemásolta első gólját. Ezúttal Ugrai lopott kis szerencsével labdát Verpecztől, majd visszapasszolt Ioannidishez, ő pedig a kapuba lőtt (2-2): Ugrai nem sokkal később a vezetést is visszaszerezhette volna, ugyanis ziccerben tört kapura, de nem tudta kicselezni Verpeczet, aki javította korábbi hibáját. Diósgyőri gól helyett azonban egy kontrából a Paks ment el, és könyörtelenül kihasználta lehetőségét: Hajdú tört be a 16-oson belülre, középre passzolt, a csereként beállt Daru pedig becsúszva, közelről pöckölt a kapuba (2-3). A legvégén pedig még a csereként beállt Kulcsár is gólt lőtt, így 4-2 lett a vége.

Haladás – Újpest 1-0 (Williams 52.)

A pályaválasztóként szereplő Haladás kezdte aktívabban az Újpest elleni, soproni bajnokit az NB I-ben, az 1710 néző előtt lejátszott mérkőzés első félidejében nem alakult ki helyzet. Jancsó sérülése miatt korán cserélni kényszerült a szombathelyiek edzője, Pacsi Bálint, aki később Halmosi Pétert is a pályára küldte.

Fordulás után nagyobb iramra kapcsolt a Haladás, szögletekkel és lövésekkel veszélyeztettek, aminek meg is lett az eredménye. Egy bal oldali beadás után Williams érkezett elsőként, és Pajovic mellett lőtt a hálóba (1-0). A vendégek egy megpattanó lövéssel gyorsan egyenlíthettek volna, de Király nagyot védett, a rutinos hálóőr pedig a hátralevő időben is remekül teljesített. Hiába voltak fölényben a lilák, gólt nem tudtak szerezni, így a Haladás szerezte meg a három pontot, ami nagyon fontos jelenlegi helyzetében.

Balmazújváros-DVSC 0-1 (Tabakovic 45.)

Folytatódott a Balmazújváros szerencsétlensége az első félidőben. Hiába támadtak többet, mint a Loki – elsősorban Haris és Sigér volt aktív -, nem sikerült gólt szerezniük. A legközelebb Haris járt ehhez, aki kiszorított szögből lőtt a bal felső mellé. A Debrecen pedig egy jobboldali szabadrúgás utáni Tabakovic-csúsztatással az első játékrész hajrájában gólt szerzett (0-1).

A második játékrész teljesen kiegyenlített játékot hozott. Izgalmas esemény szinte egyáltalán nem akadt, a Balmaz próbálkozott az egyenlítéssel, de nem tudott komolyabb lehetőséget kialakítani. Így tehát folytatódott a debreceniek jó sorozata.

Puskás Akadémia – Mezőkövesd 1-0 (Diallo 59.)

Eseménytelen első félidőt hozott a Puskás Akadémia és a Mezőkövesd bajnokija, Knezevic távoli, nagyon rossz lövése mintegy fél óra után jelentette az első próbálkozást.

A második játékrész már jobbra sikeredett, a végig aktívabb hazaiak egy gyorsan elvégzett szabadrúgás után szerezték meg a meccs egyetlen gólját: Márkvárt passzolt Knezevichez, akinek beadása a kapufáról pattant vissza a mezőnybe, a leggyorsabban eszmélő Diallo pedig közelről a hálóba lőtt (1-0). Ha jobban használják ki lehetőségeiket, nagyobb arányban is nyerhettek volna a felcsútiak, ám a kihagyott helyzetek nem bosszulták meg magukat, így Pintér Attila együttese megérdemelt három pontot szerzett.

TABELLA: ÍGY ÁLL AZ NB I