Fotó: pfla.hu

NB I: A cserék vezérletével bravúrgyőzelmet aratott Felcsúton a ZTE - videók

Futács két góllal és egy gólpasszal, míg Tajti egy-egy találattal és assziszttal vette ki a részét a nagyon fontos győzelemből - mindketten csereként léptek pályára.
Nyikes Zoltán 2021. április 24., szombat 16:37
Szerző: Nyikes Zoltán 2021. április 24., szombat 16:37

A második helyen álló Puskás Akadémia a kiesés ellen menekülő ZTE-t fogadta a 31. forduló nyitómeccsén.

1. félidő

Az első kilenc percben semmi előjele nem volt annak, hogy a 13. percben már 1-1 lesz az állás, ugyanis nem igazán forogtak veszélyben a kapuk és sok pontatlansággal kezdtek a csapatok. A 10. percben aztán a semmiből Komáromi a jobb oldalról befelé cselezett, két zalai játékost is becsapott, majd 22 méterről nagy gólt ragasztott a jobb felső sarokba, 1-0. A válaszra csak három percet kellett várni, a másik oldalon Zimonyi a bal oldalról befelé húzva két védőn is átcselezte magát, majd a 16-oson belülre érve lövésre készítette le a labdát Favorovnak, a Puskástól kölcsönben lévő középpályás pedig 15 méterről a bal sarokba helyezett, 1-1.

A 27. percben könnyedén összejöhetett volna a fordítás a ZTE-nek, amikor is Zimonyi ezúttal a jobb oldalról tette középre a labdát a 16-oson belülre, ahol érkezett Koszta, a támadó jobb alsóba tartó lövését védte Tóth, de a kipattanóra érkezett Babati, aki ajtó-ablak ziccerben, hat méterről az üres kapu fölé lőtt. Az utolsó öt percben azonban a Puskás járt közel az újabb gólhoz, előbb Corbu középre adása után perdített a röviden Géresi, de Demjén a helyén volt, majd Kiss kiugratása után Baluta 14 méterről, kissé a bal oldalról lőtt kapufát.

2. félidő

A fordulás után sokáig kevésbé volt élvezetes a találkozó, nem forogtak veszélyben a kapuk, az első 25 percben mindössze Koszta szabadrúgását jegyezhettük fel, de a vendégek támadója 18 méterről nem tett nagy erőt a lövésbe, így Tóth könnyedén védte a bal sarokba tartó labdát.

Aztán akárcsak az első játékrészben, ezúttal is a semmiből született egy gól két cserejátékosnak köszönhetően: a 75. percben Futács a bal oldalról tette középre a labdát laposan, ahol érkezett Tajti és futtából beletette a lábát a labdába és a jobb felső sarokba perdített, 1-2.

Négy percre rá közel járt az egyenlítéshez a Puskás, miután Bobál elcsúszott, így nem tudott felszabadítani Baluta elől, majd a visszafutó Kálnoki-Kis egy rossz mozdulatot követően a saját kapuja felé lőtte a labdát, amire így lecsapott Baluta és nagy ziccerben, 13 méterről lőtt, de Demjén bravúrral hárított. A hajrában egy kontrát követően végül a ZTE eldöntötte a három pont sorsát: Tajti remek kiugratásával Futács léphetett ki ziccerben, aki 15 méterről laposan a bal alsóba gurított Tóth mellett.

A kegyelemdöfést is a csereként pályára lépő Futács adta meg, aki Gergényi megpattanó lövésébe pöccintett bele a kapu előterében, a leshatáron, a labda pedig átcsorgott a gólvonalon. A ZTE így hatalmas lépést tett a bennmaradás felé, míg a Vidi tovább tapadhat a második helyen álló Puskásra, ha sikerül legyőznie a Fradit vasárnap.

NB I, 31. forduló

Puskás Akadémia-Zalaegerszegi TE FC 1-4 (Komáromi 10., ill. Favorov 13., Tajti 75., Futács 88., 92.)

Puskás: Tóth - Nagy Zs., Spandler, Nunes, Deutsch - Corbu (W. Junior, 82.), Urblík - Komáromi (Mance, 82.), Baluta, Kiss T. - Géresi (Knezevic, 74.).

ZTE: Demjén - Szépe, Kálnoki-Kis, Bobál, Gergényi - Szánthó, Sankovic, Favorov, Babati (Vass, 62.) - Zimonyi (Tajti, 56.), Koszta (Futács, 74.).

A csak szépségdíjas gólokat szerző magyar Dybala: „A félpályáról is jó lenne betalálni” – interjú az NB I-be berobbant kreatív tehetséggel
A Ferencváros kölcsönjátékosaként szerepel a ZTE-ben és 20 éves létére a csapat meghatározó és legeredményesebb játékosa. Szeret váratlan dolgokat meghúzni, ezért is szerez csak szép gólokat. A BL-csoportkör és a bajnoki cím ellenére sem bánja, hogy az idei szezont nem a Fradiban töltötte, a következő idénytől azonban szeretne előre lépni. Elmondta, mi játszódott le benne, amikor pár nappal az U21-es Eb előtt megtudta, hogy a koronavírus miatt mégsem lehet a magyar válogatott tagja, de kiderül az is, hol játszana a legszívesebben. Interjú Szánthó Regővel, az NB I egyik legkreatívabb és legtöbbre hivatott támadójával.
Távozik az EL-győztes játékos
A spanyol Jairo Sampeiro azt sem zárja ki, hogy Magyarországon folytatja pályafutását.