NB I: A Fradi a Lokin keresztül mászott ki a gödörből

Két vereség után, a DVSC elleni 2-0-s sikerrel javított a Ferencváros az OTP Bank Ligában, és két meccsel kevesebbet játszva is átvette a vezetést a tabellán.
Dudás Gábor 2022. október 9., vasárnap 19:56
Szerző: Dudás Gábor 2022. október 9., vasárnap 19:56

Sztanyiszlav Csercseszov öt helyen is változtatott a belgrádi, 4-1-re elveszített Európa Liga-csoportmeccshez képest a kezdőcsapaton, és úgy tűnt, az FTC-nek jót is tett a frissítés a kecskeméti és szerbiai zakót követően.

Bár a DVSC egyáltalán nem kezdett bátortalanul a Groupama Arénában, a Ferencváros fokozatosan átvette az irányítást, magabiztosan futballozott és a 11. percben vezetést is szerzett. Zachariassen egy csel után gurított Vécsei elé, aki 14 méterről, ballal lőtt a kapuba úgy, hogy Gróf is bele tudott érni a labdába, de védenie nem sikerült (1-0). Ekkor egyébként már nem volt a pályán a Lokinál Deslandes, aki az első percekben sárga lapot érően szabáytalankodott Traoréval szemben, de közben ő sérült meg és le kellett cserélni.

Érdekes különpárharcot jelentett Esiti és Baráth csatája is, miközben a helyzetek többsége a debreceni kapu előtt alakult ki. A 34. percben Knoester fejese ment alig mellé, majd a 42.-ben Ryan Mmaee találta el közelről a bal kapufát.

A fordulás után sem igazán változott a játék képe, jött egy újabb hazai kapufa is, ezúttal Traorétól, az 53. percben, de nem sokkal később már nem volt szerencséje a Lokinak. Ehhez kellett az is, hogy nagyot hibázzanak hátul a vendégek. Az 57. percben Traoré szerelte Bévárdit, majd Ryan Mmaeéhez passzolt. A csatár lőtt, Gróf védett, de a kipattanót a hatalmas sprintet kivágó Zachariassen a kapuba vágta közelről (2-0).

Itt eldőlni látszódott a csata, hiába aktivizálta magát az elsősorban Dzsudzsák által mobilizált vendégcsapat. Lehetőségei azért voltak a Debrecennek is, de ha pontosabb az FTC, akár nagyobb különbséggel is győzhetett volna.

A végén még Ryan Mmaee és Dzsudzsák kapott össze az oldalvonalnál, a marokkói válogatott csatár még köpött is egyet, de a VAR szerint nem ellenfele irányába, így elmaradt a piros lap.

A feszültség a lefújás után is megmaradt a felek között, mint ahogy a kétgólos különbség is, az FTC két elveszített tétmeccs után javított és legyőzte a DVSC-t, átvéve a vezetést megint a tabellán.

OTP Bank Liga, 11. forduló:

Ferencváros - DVSC 2-0 (Vécsei 11., Zachariassen 56.)

FTC: Dibusz - Botka, S. Mmaee, Knoester, Civic (Pászka, 88.) - Esiti (Besic, 55.), Vécsei (Mercier, 88.) - Zachariassen, Gojak (Sigér, 82.), Traoré (Marquinhos, 82.) - R. Mmaee

DVSC: Gróf - Bévárdi (Kusnyír, 62.), Lagator, Deslandes (Charleston, 7.), Ferenczi J. - Varga J. (Major, 78.), Baráth P. - Bódi (Kyziridis, 62.), Dzsudzsák, Szécsi M. - Babunski (Sós, 78.)

Paks - Puskás Akadémia 1-3

Csercseszov: "Ha nem köpte le Dzsudzsákot, akkor nincs dolgom ezzel"; egy csatárt Rossi figyelmébe ajánlottak - így látták az edzők
Így látták a szakvezetők a vasárnapi NB I-es meccseket Pakson, illetve a Groupama Arénában. Edzői értékelések.

Az NB I állása:

Standings provided by Sofascore

Paks
Böde, Gévay, Könyves
Böde Dániellel és Gévay Zsolttal már megegyeztek a paksiak a közös folytatásról, azonban Könyves Norbert jövője kérdéses, mert a csatár még nem döntött a hosszabbításról. (Nemzeti Sport)
Schäfer András
Az német élvonalbeli Union Berlin meghosszabbította Schäfer András szerződését.
Ubochioma Meshack
Ubochioma Meshack a következő szezont is ZTE színekben tölti, az NB I-es klub lehívta a 22 éves nigériai támadó szerződésében lévő opciót.