Csercseszov: "20-30 percig olyan volt, mint ahogy elképzeltem"; Vignjevic: "0-1-ig az nem az én taktikám volt" - így látták az edzők

Így látták a szakvezetők a vasárnapi mérkőzéseket az OTP Bank Liga 20. fordulójában, a Bozsik Arénában és Zalaegerszegen. Edzői értékelések.
Dudás Gábor 2022. február 13., vasárnap 20:54
Szerző: Dudás Gábor 2022. február 13., vasárnap 20:54

Bp. Honvéd - MOL Fehérvár FC 3-1

A beszámoló itt olvasható! | Videó itt!

Nebojsa Vignjevic (Honvéd): - Az jó kérdés, hogy a meccs alatt mi történt, szerintem a srácokat kéne megkérdezni, hogy mit csináltak és hogy hogyan játszottak.

A második félidei játékunk egy ideig nem az én taktikám volt. Azután kezdtünk el játszani, hogy bekaptuk a gólt a Fehérvártól, ugyanúgy, mint ahogy Kisvárdán is láttam.

A probléma egyrészt az volt, hogy játékosok még mindig nem bíznak, hisznek eléggé egymásban, nem bíznak az elvégzett munkában, de 0-1 után szerintem rájöttek arra, hogy sokkal jobban is tudnak játszani, és hogy képesek vagyunk nyerni bármelyik csapat ellen, még akkor is, hogyha mondjuk hátrányból kell felállnunk - sikerült is megszerezni a három pontot. Így kell tovább mennünk, sok energiával és motivációval, ezt szeretném látni a jövőben is a csapattól.

Szabics Imre (MOL Fehérvár): - Úgy éreztem, hogy az első félidőben is közelebb álltunk a vezetéshez, aztán azt beszéltük meg, hogy továbbra is hasonló módon kell játszani, mint az első félidőben. A mérkőzés ide-oda eldőlhetett volna.

Sikerült megszereznünk a mezőnyfölényből a vezetést, utána az volt az érzésem, hogy a csapat elkezdett félni attól, hogy megnyerhetjük ezt a mérkőzést.

A Honvéd ki tudott egyenlíteni, de nem úgy játszottunk az 1-0-s vezetésünk birtokában, ahogyan idegenben kell, sokkal kompaktabbnak kellett volna maradnunk. A Honvéd jött, le kellett volna őket kontrázni. Egyénileg sosem kritizálok senkit nyilvánosan, most sem fogom tenni, ezt megbeszéljük bent az öltözőben. Nagyon sajnálom, hogy ezt a mérkőzést nem sikerült megnyernünk, hiszen megérdemelte volna a csapat, mert sokat tesz annak érdekében, hogy megnyerjük a mérkőzéseket. Együtt nyerünk, együtt veszítünk, közös a felelősség. (M4 Sport)

Szabicsot megkérdezték, kirúghatja-e a Vidi az újabb vereség után - itt a válasz
A MOL Fehérvár szakvezetője, Szabics Imre hisz abban, hogy "lehet jó dolgokat csinálni ezzel a csapattal" és ő sem lett rosszabb edző, mint egy éve volt.

ZTE - Ferencváros 1-3

A beszámoló itt olvasható!

Waltner Róbert (ZTE): - Hendikepről indultunk, ami az én csapatom számára nyilván egy nagyon rossz érzés volt, a Fradinak meg nagyon jó, mert a 13. másodpercben vezetett. Nyilván ebből is tanulni kell. Utána elmentek 2-0-ra, de nem adtuk fel, próbáltunk szépíteni, meg is lett, én pedig azt kértem a félidőben, hogy tegyünk meg mindent, de rosszkor kaptuk a harmadik gólt. Hozzá kell tenni, teljesen megérdemelten nyert a Ferencváros, a játék és a játékosok gyorsasága közötti különbség itt is látszott, kijött a mérkőzésen, egy más szint, amit ők képviselnek, nem véletlenül szerepeltek úgy a nemzetközi kupákban is, ahogy szerepeltek. Úgyhogy a Fradi a jobb csapat és ezt ma is bizonyította. Nem tudom elmarasztalni a csapatot, mert a másik félidőben is mentünk, volt egy-két veszélyes lövésünk, amit kivédtek, meg blokkoltak, azaz a hozzáállás részével elégedett voltam, viszont a játék minőségében ők jobbak voltak.

Remélem, hogy hosszabb távon maradok itt és megpróbálom átadni a hitet a csapatnak, minden egyes játékosnak. Amikor egy jobb csapat ellen játszol, akkor ezzel sok mindent lehet kompenzálni, amikor meg azonos erejűvel játszol, akkor meg ezzel meg lehet nyerni egy meccset. Az a csapat jobban akarja a győzelmet, amelyiknek jobb a mentalitása. Nyilván a Fradit csak úgy lehet megverni, hogy ők egy rossz napot fognak ki, mi meg egy nagyon-nagyon jót és még a szerencse is mellénk áll. Ez a realitás, amikor a Fradi válogatott játékosai megindultak labdával vagy labda nélkül, óriási sebességkülönbség volt.

Az ezelőtti meccsükön nem így játszottak, volt nekik egy plusz motivációjuk, plusz ha nyerik ezt a mérkőzést, akkor megint visszaszerzik az első helyet - ők éltek is ezzel a plusz hajtóerővel. A második félidő nekem tetszett a mi játékunk tekintetében, nem adtuk fel és mentünk-mentünk, az első 30-35 percben viszont egy bátrabb játékot vártam volna. Próbálunk ezzel is javítani, fejlődni a jövőre nézve és keményen akarunk dolgozni, hogy még jobban meg tudjuk majd szorítani a Ferencvárost is.

Sztanyiszlav Csercseszov (FTC): - Úgy gondolom, hogy az első 20-30 percben játszottunk abszolút úgy, ahogy az én elképzeléseim szerint játszani kellett volna, addig abszolút nem adtunk esélyt az ellenfélnek az ellentámadásokra, utána pedig nyilván voltak változtatások, ami egy kis esélyt adott a riválisnak is. A félidőben azt mondtam a fiúknak, hogy mindenképpen vissza kell vennünk az irányítást és több gólt kell lőnünk, hogy egy kicsit jobban le tudjuk nyugtatni magunkat - és ezt is láttam a pályán. Hogy miért tudott a ZTE a hajrában beszorítani minket? Azért, mert az ellenfél is ugyanúgy az NB I-ben játszik és hazai pályán is volt, úgyhogy abszolút tudta hozni azt, amit szeretett volna itt a vége felé, és nekünk nyilván kicsit törekednünk kell arra, hogy folyamatosabban ugyanazt a szintet tudjuk nyújtani. Egyelőre még a folyamatnak, az egymással való ismerkedésnek az abszolút közepén vagyunk, azt is most tapasztaljuk ki, hogy melyik posztokon melyik játékost tudjuk a leginkább bevetni, például Civicet Botka nagyon jól tudta most helyettesíteni. Viszont arra is kell figyelnünk, hogy ne essen még a szét a játékstruktúránk, mint ahogy például most, a második félidőben láttuk. Természetesen ezen a friss játékosok is képesek segíteni és folyamatosan kell kísérleteznünk. A legfontosabb az, hogy a stáb és a játékosok megfelelő viszonyban legyenek, tudjanak egymással megfelelően beszélni és ebből jó dolgok kerekedjenek ki - úgy gondolom, hogy ezen az úton is haladunk.