NB I: Vignjevic rögtön az első hazai meccsén megverte a Vidit a Honvéddal

Fordított és fontos, 3-1-s győzelmet aratott a Budapest Honvéd a MOL Fehérvár ellen a Bozsik Arénában.
Póczik Dávid 2022. február 13., vasárnap 16:09
Szerző: Póczik Dávid 2022. február 13., vasárnap 16:09

A kiesőzóna elől menekülő Honvéd a negyedik MOL Fehérvárt fogadta az OTP Bank Liga 20. fordulójának vasárnapi játéknapján.

Az első helyzet a hazaiak előtt adódott, ekkor Nego mögé íveltek be egy labdát a fővárosiak, az ívelést Drazic fejelte kapura, de Kovács látványos védéssel ki tudta szedni a labdát, amely a hosszúba tartott.

A 9. percben ziccer adódott a Fehérvár előtt is: Lovric nagyon rossz helyre fejelte a labdát, így Kodro üresen állva fejelhetett, de kísérlete nem ment eléggé szélre, így Szappanos hárítani tudott. A mérkőzés 25. percében Nego fejelt jobbról középre egy labdát, de Szappanos kivetődött, és megakadályozta, hogy Kodro gólt tudjon szerezni.

A 36. percben Batik góltól mentette meg csapatát, miután Szappanos kiöklözött labdáját Makarenko egyből, mintegy 17 méterről küldte kapura. A labda a kapuson már túljutott, de a kispestiek védője tisztázni tudott.

Egy Honvéd-helyzet előzte meg a fehérváriak vezető találatát. A vendégakció végén a 49. percben Zulj lőtt 16 méterről, ballal a kapu közepébe, alaposan meglepve Szappanost (0-1).

Nem sokat kellett várnia a kispesti egyenlítésre, öt perccel később Tamás balról betett labdáját Nagy Dominik vette át, majd 15 méterről, ballal a bal sarokba lőtt (1-1).

A 78. percben Petkovic került ziccerbe, néhány méterről lőhetett Kovács kapujára, ám a hálóőr határozottan lépett ki a kapujából és elakadt benne a labda.

A 86. percben Nagy szabadrúgása még kijött a felsőlécről, a kipattanót azonban Petrusenko nagy erővel Kovács kapujába bombázta (2-1). A 91. percben végleg eldöntötte a mérkőzést a Honvéd, a fehérvári védők voltak hátul határozatlanok, Nagy Dominik pedig lecsapott a lepattanó labdára, és a kapus lábai között megszerezte saját maga második, csapata harmadik gólját (3-1).

A találkozó utolsó pillanataiban Heister kapott piros lapot, miután hátulról felrúgta ellenfelét.

A rögtön első hazai meccsén győzelemmel debütáló (november óta először nyertek otthon a kispestiek!) Nebojsa Vignjevic vezette Honvéd a nyolcadik helyre ugrott előre, míg a zsinórban harmadik vereségét elszenvedő Vidi nem tudott közelebb kerüni a dobogóhoz.

OTP Bank Liga, 20. forduló:

Bp. Honvéd - MOL Fehérvár 3-1 (Nagy D. 55., 91., Petrusenko 86., ill. Zulj, 48.)

Piros lap: Heister (Fehérvár, 93.)

Honvéd: Szappanos - Petkovic, Batik, Lovric, Tamás - Petrusenko, Hidi - Drazic, Zsótér, Nagy D. - Lukic

(cserék: Tujvel, Dúzs, Bardea, Machach, Banó-Szabó, Traoré, Gale, Pantelic, Baráth, Májer, Nagy G.)

Fehérvár: Kovács D. - Nego, Fiola, Stopira, Heister - Lednev, Alef, Makarenko, Petrjak - Zulj, Kodro

(cserék: Kovácsik, Kovács, Szendrei, Nikolic, Evandro, Pinto, Dárdai, Géresi, Hangya, Bamgboye, Dinnyés)

17:15: ZTE-Ferencváros - élőben itt!

Szabicsot megkérdezték, kirúghatja-e a Vidi az újabb vereség után - itt a válasz
A MOL Fehérvár szakvezetője, Szabics Imre hisz abban, hogy "lehet jó dolgokat csinálni ezzel a csapattal" és ő sem lett rosszabb edző, mint egy éve volt.