NB I: Fradi-gól a 13. másodpercben, a bajnok visszavette az első helyet

Ryan Mmaee nagyszerű teljesítményének köszönhetően elvitte a három pontot Zalaegerszegről a Fradi.
Póczik Dávid 2022. február 13., vasárnap 19:07
Szerző: Póczik Dávid 2022. február 13., vasárnap 19:07

A Ferencváros a Zalaegerszeg otthonában szerette volna kijavítani a Paks elleni hazai vereséget a 20. forduló záró mérkőzésén.

I. Félidő

A 13. másodpercben előnyhöz jutott a Fradi, Zachariassen elé került a labda a tizenhatoson belül, ő pedig Demjén mellett a rövid sarokba lőtt (0-1).

A 21. percig kellett várni az első zalaegerszegi lehetőségre, egy jobbról beívelt szabadrúgást Serafimov fejelt a kapu mellé.

A 33. percben egy szép támadás végén Ryan Mmaee éles szögből kilőtte a kapu jobb alsó sarkát, ezzel megduplázta a Fradi előnyét (0-2).

A félidő lefújása előtt született meg a zalaegerszegi szépítés. Bedi emelte át a labdát Dibusz felett, így Spoljaric könnyed szerrel fejelt néhány méterről a kapuba (1-2).

II. Félidő

Egy tetszetős akció futott végig a pályán, Botka Ryan Mmaeétól kapott remek átadást és 6 méterről a jobb sarokba lőtt (1-3).

A 60. percben - az egész mérkőzésen igen aktív - Mmaee lőtt kapura egy jobbról betett labdát, de lövése nem ment eléggé szélre, így Demjén hárítani tudott.

A 87. percben már kitámadtak a hazaiak, így a zöld-fehér vendégek tudtak kontrát vezetni. Bassey passzolta a labdát Laidouni elé, aki szemben állt Demjénnel, de kísérlete nem hozott gólt.

Pár perccel később Bassey próbálkozott 16-17 méterről, de lövését Demjén oldalra tudta kiütni. A hosszabbításban megismétlődött ugyanez a párharc, megint Bassey tört be a tizenhatoson belülre, Demjén ezúttal szögletre mentett.

Győzelmével a Ferencváros megelőzte a tegnap vereséget szenvedő Puskás Akadémiát és visszavette helyét a tabella élén.

ZTE - Ferencváros 1-3 (Spoljaric 45., ill. Zachariassen 1., R. Mmaee 33., Botka 49.)

ZTE: Demjén - Lesjak, Serafimov, Kálnoki Kis, Gergényi (Halilovic, 63.) - Sankovic, Spoljaric, Bedi - Koszta (Szalay, 70.), Zimonyi (Grzan, 26.), Tajti

(cserék: Gyurján, Bobál D., Grzan, Halilovic, Posztobányi, Rebernik, Szalay, Fehér B.)

FTC: Dibusz - Wingo, Blazic, S. Mmaee, Botka (Civic, 90.) - Laidouni, Vécsei, Zachariassen (Gavric, 75.) - Zubkov (Loncar, 62.), R. Mmaee (Bassey, 75.), Tokmac

(cserék: Bogdán, Bassey, Kovacevic, Civic, Mak, Marin, Auzqui, Loncar, Boli, Gavric)

Hertha BSC
Dárdai Pál
Hivatalossá vált, hogy Dárdai Pál ismét távozik a Hertha vezetőedzői posztjáról, de más szerepkörben marad az egyesületnél, mert életre szóló klubtagságot kapott.
Mahmoud Jaber
Mohammed Abu Fani tavaly nyári érkezése után a Fradi ismét a Maccabi Haifától szerződtethet középső középpályást.
MTK
Vadnai távozik
Távozik az MTK-tól a 36 éves Vadnai Dániel, aki három korszakban is erősítette a kék-fehéreket, 2008-ban bajnok is lett velük.