Edzőmeccsek: Rekordbajnok ellen győzött a Vidi, pályára lépett a Paksban a kiszemelt válogatott hátvéd - eredmények

A török Galatasaray ellen aratott bravúros győzelmet a Vidi, 1-1-re végzett egymással a Vasas és a ZTE. Kádár Tamás játszott a Paksban.
Póczik Dávid 2022. július 13., szerda 21:15
Szerző: Póczik Dávid 2022. július 13., szerda 21:15

A Paks szerdai edzőmeccsén 1-1-s döntetlent ért el a cseh élvonalban szereplő Sparta Praha ellen. A zöld-fehéreknél pályára lépett az 57-szeres válogatott védő, Kádár Tamás is. Amint a csakfoci.hu már jelezte, az Újpesttől távozó Kádár közel áll a megegyezéshez a Pakssal, és miután szerdán pályára lépett, a 32 éves védő jó eséllyel Waltner Róbert együttesénél folytatja a pályafutását.

Felkészülési mérkőzés, Ausztria

Sparta Praha-Paksi FC 1-1 (Kuchta 14., ill. Böde 78.)

Paks: Nagy G., Osváth, Lenzsér, Kádár (Kinyik 46’), Szabó J., Windecker, Papp, Balogh, Haraszti, Szabó B., Varga

(cserék, 70. perctől: Simon, Kovács, Szekszárdi, Debreceni, Vas, Gyurkits, Kesztyűs, Bőle, Nagy R., Böde)

A Vasas két edzőmeccset is vívott szerdán, a második találkozót a - szintén NB I-es - Zalaegerszegi TE ellen játszotta Kuttor Attila együttese. Az összecsapáson az angyalföldiek szereztek vezetést, azonban a ZTE nagyot küzdött az egyenlítésért, ami a hajrában össze is jött, így 1-1-s döntetlent hozott a találkozó - olvasható a vasasfc.hu-n.

Felkészülési mérkőzés, Fáy utca

Vasas-ZTE 1-1 (Radó 55., ill. Májer 86.)

Vasas: Jova - Szivacski, Otigba, Iyinbor (Szilágyi Sz., 74.), Silye – Vida (Márkvárt, 74.), Pátkai (Hidi M, 74.), Berecz - Ihrig-F. (Faragó, 43.), Bobál, Radó

ZTE: Gyurján - Mim (Kálnoki-Kis, 46.), Kovács, Mocsi, Gergényi (Bedi, 46.) – Meshack (Májer, 46.), Tajti, Papp Cs. (Németh, 46.), Boros (Sankovic, 46.) - Klausz (Szalay, 46.)

Kétszer is vesztésre állt montenegrói ellenfele ellen a Budapest Honvéd csapata, azonban a kispestiek mindkétszer egyenlíteni tudtak, így döntetlenre végeztek a harmadik szlovéniai edzőmeccsükön. (honvedfc.hu)

Felkészülési mérkőzés, Szlovénia

Honvéd FC-Arsenal Tivat 2-2 (Traoré 28., Kocsis D. 79. ill. Dosljak 11., Mohtehegro 39.)

Honvéd, 1. félidő: Szappanos – Doka, Prenga, Lovric, Tamás K. – Mitrovic, Petrusenko, Plakuschenko – Jónsson, Traoré, Zsótér.

2. félidő: Tujvel – Doka (Kocsis D. 67.), Batik, Klemenz, Tamás K. – Eördögh, Szabó A., Bocskay – Jónsson, Keresztes, Kerezsi

Magabiztosan győzött másodosztályú ellenfele ellen a Mezőkövesd csapata, a borsodiaknál betalált a - Diósgyőrtől érkező - régi-új középpályás, Molnár Gábor is.

Felkészülési mérkőzés, Gyirmót

Gyirmót-Mezőkövesd 0-4 (Cseri 40., Molnár G. 63., Kis T. 82., Drazic 89.)

Mezőkövesd: Tordai (Piscitelli) – Horváth M., Karnitski, Bobál D. – Kállaai K. (Kállai K.), Nagy G. (Cseke B.), Besirovic (Madarász), Vajda – Selmani (Molnár G.), Cseri (Kis T.) – Jurina (Drazic)

A német élvonalban szereplő Hoffenheim együttese 2-0-ra legyőzte a Puskás Akadémiát, a felcsútiak utolsó ausztriai edzőmeccsén. A Puskás jónéhány helyzetet kidolgozott a találkozón, azonban gólt szerezni nem tudott. (pfla.hu)

Hoffenheim-Puskás Akadémia 2-0 (Skov 34., Kramaric 41.)

Puskás: Tóth B. – Szolnoki, Spandler, Stronati, Mezghrani, Favorov, Van Nieff, Nagy Zs., Baluta, Kiss T., Colley. Csereként pályra lépett: Urblík, Zahedi, Slagveer, Komáromi, Corbu, Posztobányi, Bakti.

2-0-s vereséget szenvedett Eszéken a Kecskemét csapata. A magyar csapat egészen a hajráig tartotta magát, ott azonban két gólt is szerzett Kleinheisler László csapata. (kecskemetite.hu)

Felkészülési mérkőzés, Eszék

NK Osijek-Kecskeméti TE 2-0 (Mance 77., Topcsagics 80. )

Kecskemét: Varga B. - Sági, Szabó A., Belényesi, Szalai, Zeke - Nagy K., Vágó, Banó-Szabó - Tóth B., Djuranovics

(cserék: Kersák, Buna, Pejovics, Grünvald, Meskhi, Katona B., Szuhodovszki, Szabó L.)

Kenan Kodro góljával a MOL Fehérvár FC 1-0-s győzelmet aratott a 22-szeres török rekordbajnok Galatasaray ellen. A kiegyenlített találkozón a Vidi kapusa, Kovács Dániel több nagy bravúrt is bemutatott.

MOL Fehérvár FC-Galatasaray 1-0 (Kodro 32.)

Fehérvár: Kovács - Nego, Rus, Serafimov, Shabanov, Heister - Pinto, Fiola, Lednev - Petrjak, Kodro

Edzőmeccsek: Szlalomozós góllal nyert újabb találkozót a Vasas
Novothny és Zimonyi találata döntötte el a Kazincbarcika elleni felkészülési mérkőzést.