Böde hét hónap után lőtt újra mesterhármast, otthon menetel a Paks – eredmények

A Haladás kihagyott büntetője a meccs végén bosszulta meg magát, megszórták a Diósgyőrt, debreceni győzelem. Eredmények.
Csakfoci Admin 2018. október 27., szombat 18:53
Szerző: Csakfoci Admin 2018. október 27., szombat 18:53

DVTK - Ferencváros 1-4

Gólszerzők: Böde 26., 36., 47., Spirovski 40., ill. Mihajlovic 71. - büntetőből

A 15. percig végig a Ferencváros uralta a mérkőzést, ám a helyzeteiket nem tudták gólokra váltani a zöld-fehérek. Nem úgy, mint a 25. percben, amikor egy tetszetős kontratámadás után majdnem megszerezte a vezetést a Diósgyőr, de Márkvártban elhalt a labda. Ami az egyik oldalon kimaradt, a másikon bement: a 26. percben Heister centerezése után Böde fejjel volt eredményes (0-1). Három perccel később kis híján egyenlíthetett volna a Diósgyőr, de Vernes ajtó-ablak helyzetben öt méterről mellé fejelt. A félidő felét átugorva, a 36. percben hatalmas hazai hibát használt ki a Fradi: Lovrencsics passzolt Bödéhez, aki köszönte szépen és kilőtte a hosszú sarkot (0-2). A 40. percben Bőle szögletéből Spirovski kotorta be közelről a labdát (0-3).

A fordulás után a Fradi ott folytatta, ahol abbahagyta: a 47. percben Bőle ívelt Lanzafaméhoz, majd az olasz támadó okosan középre passzolt az érkező Bödéhez, aki közelről nem hibázik (0-4). A folytatásban az első félidőhöz hasonlóan a Ferencváros dominált, a Diósgyőr próbálkozott. A próbálkozásukat siker koronázta a 71. percben: egy jobb oldali beívelés után Leandro kézzel ütötte ki a labdát a tizenhatoson belül, amiért Berke Balázs játékvezető a tizenegyespontra mutatott. A labda mögé Mihajlovic állt, és értékesítette a büntetőt (1-4). A hátralévő időben nagyobb helyzetet egyik csapat sem alakított ki, így maradt az 4-1-es Fradi győzelem.

Paks - Mezőkövesd 2-1

Gólszerzők: Hahn 41., Gévay 70., ill. Molnár 91.

Az első félóra enyhe kövesdi mezőnyfölénnyel telt, de a kapuk nem forogtak veszélyben. Ezt követően átvette az irányítást a Paks, előbb Kulcsár távoli emelését paskolta fölé Dombó, majd Gévay fejelt közelről fölé. A 41. percben aztán megszerezték a vezetést a hazaiak, Hahn fordult kapura 15 méterről, lövésébe Dombó még beleért, de a labda becsorgott a kapuba. Egy perccel később ismét Hahn került helyzetbe, ezúttal azonban nagyot védett a kapus.

A második félidőben a vendégek mindent elkövettek az egyenlítés érdekében, de a paksi védelem jól zárt. Sőt, a 70. percben Haraszti balról elvégzett szabadrúgása után Gévay fejelt hat méterről a kapuba, megduplázva a zöld-fehérek előnyét. Nem sokkal később Molnár lőtte telibe a kapufát, majd Szalai fejelt közelről mellé. A 2-1-es végeredményt Molnár alakította ki a 91. percben.

Haladás - Honvéd 0-1

Gólszerző: Danilo 91.

A 8. percben a Honvéd előtt adódott az első nagy lehetőség: Danilo vezethette ziccerben a Király helyére a kapuba állított Rózsa Dánielre a labdát, de a hálóőr lábbal védeni tudott. Két percre rá a túloldalon Mészáros Karol kapott remek labdát, ziccerben azonban túlságosan kisodródott, így odalett a helyzet. A 15. minutumban Danilo közeli lövésénél ismét Rózsának kellett mentenie, de jóval több átütőerő volt a hazaiak játékában, mint a korábbi meccseiken, többször kevésen múlt egy-egy Haladás-akció sikeres befejezése. A 33. percben Priskin lépett ki a védők mögül, nagy erővel leadott lövését azonban Gróf bravúrral a kapufára ütötte.

Fordulás után sem változott a játék képe, jó iramban zajlott a találkozó, elsősorban a Haladás kezdeményezett. A 64. percben a saját térfeléről induló Gaál vihette Grófra a labdát Jancsó remek indítása után, de sokat várt, így a visszafutó védő szögletre tudott menteni, nem sokkal később a csereként beállt Bamgboye veszélyes lövése szállt kevéssel fölé. A 76. percben aztán óriási lehetőséget puskázott el a hazai együttes: Bangboye futotta le Baráthot, aki felrúgta a tizenhatoson belül, Mészáros Karol jobb alsó felé tartó lövését azonban Gróf kiütötte. A hajrában a második sárga lapját megkapó Bosnjak kiállításával megfogyatkoztak a szombathelyiek, a rendes játékidő végén pedig megszületett a győztes gól: Danilo egy jobb oldali szögletet bólintott Rózsa kapujába (0-1), amivel elvitte a három pontot a Honvéd.

Debrecen - Puskás Akadémia 2-1

Gólszerzők: Könyves 32., Avdijaj 72. ill. Kiss T. 51.

A Debrecen lépett fel kezdeményezőbben a mérkőzés elején, ám jó 10 perc elteltével egyensúly alakult ki a felek között. Mindkét csapat igyekezett hátsó stabilitását megőrizve, türelmesen építkezni. Az első komoly helyzet Arabouli kiugrása volt a hazai kapu előtt a 22. percben, ám ezt követően a Debrecen három szabadrúgást is kiharcolt. Az elsőt kettőt még Danilovic hárítani tudta, a harmadik azonban Tőzsér beívelését, és Kinyik passzát követően Könyves révén került a hálóba (1-0). A szünet előtti percekben is a hazai csapat érvényesült inkább, mégis egygólos különbséggel vonultak le a felek.

A második játékrész elején cseréhez folyamodott Benczés Miklós: Radó Andrást váltotta Kiss Tamás. Az ifjú támadó néhány perc után igazolta is behozatalát: nindzsa-mozdulattal vágott gólt a debreceni kapuba (1-1). A találat felrázta a felcsútiakat valamelyest, néhány perc elteltével azonban érdekes játékkép alakult ki: egyidejűleg mindkét együttes próbálta magára húzni ellenfelét, majd gyorsan megkontrázni. A 71. percben aztán újabb csodacsere született: a Takács helyére beálló Avdijaj Tőzsér szöglete után szerezte meg a Debrecen második gólját (2-1). A Puskás ugyan az utolsó percekig próbálkozott, a végeredményt már nem tudták megváltoztatni.