A Vidi edzője a riporternek: "Ez milyen kérdés?", Boér: "Kompenzálni tudtuk a minőségbeli különbséget" - NB I-es értékelések

Az NB I szombati játéknapjának két találkozója után ismét összeszedtük, hogyan értékelték a látottakat a vezetőedzők.
Nyikes Zoltán 2020. augusztus 15., szombat 22:07
Szerző: Nyikes Zoltán 2020. augusztus 15., szombat 22:07

ZTE FC–MOL Fehérvár FC 3-3

Boér Gábor (ZTE): – Nagyon jó első félidőt produkáltunk. Az első húsz percben olyan intenzív futballal rukkoltunk elő, amelyet nem lehetett bírni az egész mérkőzés alatt. Kétszer is előnybe kerültünk, majd az első félidő végén elkerülhető gólt kaptunk. Teljesen más lett volna a játék képe, hogyha a félidőben előnnyel vonulhatunk az öltözőbe. A második félidőt szintén intenzív játékkal szerettük volna nyitni, azonban ekkor már nem voltak frissek a lábak, ettől függetlenül vesztett állásból is vissza tudtunk jönni, ezt mindenképpen nagy fegyverténynek tartom. Amit mentalitásban, koncentrációban és szenvedélyben kivittünk a pályára, az rendben volt, kompenzálni tudtuk a Vidi minőségbeli különbségét. (www.molfehervarfc.hu)

Márton Gábor (Vidi): – Nem így szerettük volna kezdeni a mérkőzést. Sajnos rögtön az elején hibáztunk, ami után a csapat kissé sokkos állapotba került, ennek ellenére hamar fel tudtunk állni. Az egyenlítés után újabb könnyű gólt adományoztunk az ellenfélnek, de azután is felálltunk, sőt fordítani is tudtunk. Ezt az előnyt okosan, a labdát sokkal jobban megbecsülve kellett volna megtartanunk. Annak örülök, hogy szurkolói szempontból élvezetes mérkőzést játszottunk, ugyanez edzői szempontból nézve infarktus-közeli állapottal ért fel. A szurkolók megtapsolták a csapatot, ez mindenképpen pozitívum, hiszen ez azt jelenti, hogy látják a csapatban az akaratot és a győzelemre való törekvést. Nem szabad ilyeneket hibáznunk, jobban kell értékesíteni a helyzeteinket és akkor meg lehet nyerni a meccseket. (www.molfehervarfc.hu)

Márton Gábor az M4 Sportnak is értékelte a találkozót a lefújást követően, a mérkőzést közvetítő csatorna riporterével pedig kisebb szóváltásba keveredett.

– Teljesen mindegy, hogy én igazságosnak tartom-e a döntetlent, 3-3 lett, ez tény, ez van. Általában hibából lesz a gól, egy ilyen gól után kell egy kis idő, míg talpra áll a csapat, de kétszer is talpra álltunk, még vezettünk is, ezután kellett volna picit okosabban futballoznunk az előny birtokában, de ez most így sikerült – kezdte az értékelést Márton.

Riporter: Mennyire aggasztja a védelem állapotba? Stopira például nem feltétlenül mindig középső hátvéd, és ez a három bekapott gól nem egy szerencsés debütálás.

– Hát nem tudom, akkor te jobban látod, biztos te vagy a szakember, szerintem Stopirával semmi baj nem volt, és a védelemmel sem. Nem a védelem kapja a gólokat, hanem a csapat. Ha a védelem előtt rosszul védekeznek, akkor a védők ki vannak szolgáltatva, ezzel nincsen semmi baj.

Félreértette, nem Stopirára akartam kihegyezni, hanem arra, hogy ő nem feltétlenül a természetes pozíciójában játszik, és ebből a védelemből csak elment Juhász Roland és Paulo Vinícius.

– Mi a pozíciója akkor?

Nem érzi úgy, hogy a védelem erősítésre szorul?

- Ez milyen kérdés? Ne haragudjál. Miért kellene erősíteni a védelmet? Nem értem a kérdést. Ha nem Stopirával volt a gond, akkor miért kell erősíteni a védelmet?

Csak kíváncsi vagyok, ezt a védelmet hogyan látja? Késznek érzi?

- Nem a védelem kapja a gólokat, most mondom. Előttük rosszul védekezünk, sajnos csináltunk ma 1-2 egyéni hibát, amiből az ellenfél könnyű gólt rúgott. Azon kívül volt itt is ott is helyzet, lüktető meccs volt, a futball ilyen. Nem lehet az, hogy csak mi dolgozunk ki helyzetet, az ellenfél pedig semmit, hiszen ők is nyerni akarnak. Sajnos ma belehibáztunk, könnyű gólokat adtunk az ellenfélnek, futottunk az eredmény után, de pozitív, hogy visszajöttünk, utána kellett volna okosabbnak lenni.

Paksi FC–Újpest FC 1-2

Osztermájer Gábor (Paks): – Az első tíz percünk jól indult, aztán a következő harmincban nem találtuk az arányokat. A védekezésben, mikor területet kellett volna fognunk, embert védtünk, és fordítva. Hiányzott tehát a megfelelő kommunikáció a pályán. A második játékrészt egy nagy lehetőséggel kezdtük, illetve onnantól fél órán át nyomást gyakoroltunk vendégünkre. Megkockáztatom, ennyi lehetőségünk, ami ezen a találkozónk, még az NB II-es ellenfeleink ellen vívott edzőmérkőzéseinken sem volt. Az Újpest jól kontrázott, ugye a második találatukat is úgy szerezték. A végén pedig, úgy gondolom, megérdemeltük volna az egy pontot. Sajnos ez elmaradt, de a jövőben olyan elánnal kell játszanunk, ahogy tettük azt ennek az összecsapásnak a végén. Hiányérzetem az első negyvenöt perc miatt van, túl óvatosan futballoztunk. Balogh Balázs egyértelműen hiányzott a pálya közepéről, új játékosainkkal meg voltam elégedve, és a cseréink is sokat hozzá tudtak tenni. Sajnos a slusszpoén elmaradt, nagyon sajnálom, hogy nem tudtunk nyerni. (www.paksifc.hu)

Predrag Rogan (Újpest): – Először is szeretnék gratulálni az új stadionhoz, és a paksi játékosok mai teljesítményéhez, amit a pályán mutattak. Belülről úgy ítélem meg, hogy ez egy jó mérkőzés volt, sikeresek voltunk, megnyertük. Tudtunk javulni az előző időszakhoz képest, de itt nem állhatunk meg, tovább kell fejlődni. Büszke vagyok a játékosokra, büszke vagyok a mai teljesítményükre, de holnap új nap virrad, és új ellenfél vár ránk, úgyhogy mindenképp előre kell tekintenünk. Az első találkozó az mindig nagyon nehéz, nagy kihívás, főleg egy ilyen felkészülési periódus után, amely a hátunk mögött van. A következő naptól, ahogy már mondtam, koncentrálunk a Budafok elleni összecsapásra, akiket ugye otthon, a Szusza Ferenc Stadionban látunk vendégül. (www.ujpestfc.hu)

Szabó Bálint
A csakfoci.hu úgy tudja, hogy Szabó Bálint neve is ott van a kiszemeltek listáján a negyedik kerületieknél.
Távozik az EL-győztes játékos
A spanyol Jairo Sampeiro azt sem zárja ki, hogy Magyarországon folytatja pályafutását.