Kisvárda, 2018. augusztus 11. A ferencvárosi Davide Lanzafame (b) és a kisvárdai Cornel Alexandru Ene a labdarúgó OTP Bank Liga 4. fordulójában játszott Kisvárda Master Good - Ferencvárosi TC mérkõzésen a kisvárdai Várkert Stadionban 2018. augusztus 11-én. MTI Fotó: Czeglédi Zsolt

A Fradi továbbra is 100 százalékos, az MTK már dobogós - eredmények, tabella

NB I, 4. forduló: A Kisvárda két piros lappal és egy 11-essel segítette a Fradit. Az MTK a Diósgyőrt, a Haladás a Puskás Akadémiát verte eggyel.
Budai László 2018. augusztus 11., szombat 21:26
Szerző: Budai László 2018. augusztus 11., szombat 21:26

NB I, 4. forduló

Kisvárda-FTC 0-2 (0-0)

G.: Leandro (55.), Lanzafame (75. - 11-esből)

Kiállítva: Shynder 32. (Kisvárda), Berios 83. (Kisvárda)

A Fradié volt az első nagy helyzet a kisvárdai stadionavatón: Lanzafame jobboldali beadását Petrjak fejelte közelről kapura, Felipe bravúrral belekapott a labdába, amely előbb a felső lécre, majd a brazil kapus vállára pattant, végül nem lett gól az akcióból. A következő percek is Felipéről szóltak, aki ütközött a csapattársával, ezután többször is ápolni kellett, hányingere volt, és úgy tűnt, agyrázkódása lehet. Kósa Jenő csapatorvos az egyik ápolásnál jelezte is, hogy le kell cserélni a játékost, de Felipe meggyőzte őt arról, hogy nincs baja, így maradhatott a gyepen. Nem úgy Shynder, aki előbb ellökte Petrjakot, ezért egy sárgát kapott, majd emiatt nekiment Pintér játékvezetőnek, aki azonnal kiállította a játékost - mindez a 32. percben történt. Nem sokkal később ismét Petrjak veszélyeztetett: Bőle tökéletes jobboldali beadását négy méterről, ziccerben belsőzte kapásból mellé.

A szünetben Doll Varga helyett Bödét hozta be. Az első lehetőség azonban újra a Fradi ukránja előtt adódott, aki ezúttal 17 méterről bombázott fölé. A vendégek folyamatosan nyomtak, de sokszor nem találták, hol tudnák megbontani a hazai védelmet. Az 55. percben ez sikerült: Bőle passzolt Heisterhez, aki laposan adott középre, Lanzafame 8 méterről lőtt, Felipe azonban hatalmasat védett. Fél perccel később már ő sem tehetett semmit: Bőle jobboldali beadását Leandro csúsztatta védhetetlenül a jobb alsóba (0-1).

A 75. percben Petrjakkal szabálytalankodtak a 16-os környékén, Pintér Csaba büntetőt ítélt, amelyet Lanzafame lőtt a jobb sarokba, Felipe csak hozzáérni tudott a labdához. A Kisvárda negyedik meccsén a negyedik büntetőt hozta össze.

Majd egy újabb pirosat is begyűjtöttek a hazaiak, miután Berios rúgta fejbe csúnyán Rodríguezt. Böde a Fradi harmadik gólját is meglőhette volna a végén, ám ziccerét fogta Felipe, így is maradt a magabiztos vendéggyőzelem, az FTC ezzel továbbra is 100 százalékos.

MTK Budapest-DVTK 1-0 (0-0)

G.: Ramos (56.)

A hazaiak előtt adódott az első lehetőség: egy szögletre Szelin robbant be, majd fejelt 8 méterről, Antal vetődve mentett nagyot. Egyből utána Vass Patrik lőtt egy jó csel után, de Brkovic mentett. A túloldalon Vernes került helyzetbe, de mellé emelt.

A félidő közepén jött a meccs addigi helyzete: Bognár zseniálisan ugratta ki Ramost, aki ziccerben laposan Antalba lőtt. A hajrában egy lepattanó labdát Brkovic lőtt el 15 méterről, alig ment a bal alsó mellé. A túloldalon Lencse próbálkozása után egy védőről ment mellé a labda, így nem született gól az első 45 percben.

Fordulás után is aktívabb volt az MTK Budapest: előbb Ramos készítette le a labdát Lencsének, aki 17 méterről, ballal lőtt, Antal mentett a léc alól nagyot. Majd jött a vezetés: az 57. percben Bognár baloldali beadását fejelte a bal alsóba 5 méterről Ramos (1-0). Növelhette is volna az előnyét a hazai csapat, ám Lencse nagy helyzetben a léc fölé helyezett.

A túloldalon Vernes előtt adódott egy lehetőség, de a védők blokkoltak, majd ismét az MTK veszélyeztetett: Lencse kapott jó labdát, kicselezte a kapust, majd Ramos elé tálalt, Sesztakov mentett az utolsó pillanatban. Az eredmény később sem változott, így az MTK 1-0-ra nyert, a helyzetek alapján teljesen megérdemelten, és a dobogón várhatja a folytatást.

Haladás-Puskás Akadémia 2-1 (0-0)

G.: Mészáros K. (67., 86. - mindkettőt 11-esből), ill. Molnár G. (93.)

Bár jól kezdett az új stadionjában tavaly november óta még mindig veretlen Haladás a Puskás Akadémia ellen - Rabusic lövését a 4. percben Danilovic csak a kapufára tudta ütni -, az első játékrész hátralevő részében keveset veszélyeztettek a szombathelyiek. A sok hibával tarkított játék közepette is inkább a felcsútiak támadtak, a vendégek elsősorban az éppen a Haladástól a nyáron igazolt 17 éves Kiss Tamás gyorsaságában bízhattak. A hazaiaknak Benes és Schimmer révén volt még lehetőségük, de nem volt igazi átütőerő a játékukban.

A szünet után aktívabban jöttek ki Michal Hipp játékosai, Grumic közeli fejesét bravúrral ütötte ki Danilovic, majd Benes lövését mentette a hálóőr. Bár a második félidő egyértelműen a Haladásé volt, a győzelmet két tizenegyes hozta meg a zöld-fehéreknek. Először a 67. percben Kolcák buktatásáért járt büntető, amit Mészáros Karol lőtt a bal alsóba, majd a 87. minutumban Funsho Bamgboyét rántotta le Heris, Mészáros újabb büntetője Danilovic kezei között jutott a hálóba. A hosszabbításban Molnár Gábor révén szépítettek a vendégek, de egyenlíteni már nem tudtak, így a Haladás megszerezte első győzelmét a szezonban.

TABELLA: ÍGY ÁLL AZ NB I