A MOL Magyar Kupa idei kiírásában 128 csapat, köztük az első- és a másodosztály teljes mezőnye száll harcba az Európa-liga indulást is jelentő 2021-es címért. A főtáblára az alacsonyabb osztályú együttesek között megyei másodosztályú gárda is kvalifikálta magát.

Csütörtökön este 19 órától megtartott a MOL Magyar Kupa 6. fordulójának sorsolásán eldőlt, hogy

az egyetlen megyei másodosztályú csapat, a Ráckeve a Ferencvárost kapta, a címvédő Honvéd a Tiszaújváros otthonába látogat. A Vidi a Tiszaföldvár, az Újpest pedig az Iváncsa vendége lesz.

Az előző szezon döntőse, a Mezőkövesd a Mándokot kapta a MOL Magyar Kupa 2020-2021-es kiírásában.

Egy összecsapáson dől el a továbbjutás kérdése, a 128-as főtábla első teljes körének mérkőzéseit hétvégén, szeptember 18-20-án rendezik, ezzel is lehetőséget teremtve a kisebb csapatoknak kiemelkedő összecsapások rendezésére.

A MOL Magyar Kupa 128-as főtáblájának párosításai:

Csepel FC (BLSZ I.) – Soroksár (NB II)

Makó FC (megyei I.) – Pécsi MFC (NB II)

43. sz. Építők SK (megyei I.) – MTK Budapest

Pápai Perutz FC (NB III) – ETO FC Győr (NB II)

Mohácsi TE 1888 (megyei I.) – Budafok

Sárvár (megyei I.) – Kaposvár (NB II)

Diósjenő (megyei I.) – Dorogi FC (NB II)

Mezőkeresztes (megyei I.) – ZTE

Veszprém (NB III) – Szeged-Csanád Grosics Akadémia (NB II)

Toponár (megyei I.) – Puskás Akadémia

Lőrinci (megyei I.)- Nyíregyháza (NB II)

Szarvaskend (megyei I.) – Csákvár (NB II)

Tiszakécske (NB III) – DVSC (NB II)

Sényő (NB III) – Vasas (NB II)

Balatonfüred (NB III) – DEAC (NB II)

Szeghalom (megyei I.) – Szolnok (NB II)

Jászberény (NB III) – Budaörs (NB II)

Balassagyarmat (NB III) – DVTK

Mosonmagyaróvár (NB III) – BFC-Siófok (NB II)

Szegedi VSE (NB III) – Haladás (NB II)

Ráckeve (megyei I.) – Ferencváros

Kecskéd (megyei I.) – Kisvárda

Tiszaújváros (NB III) – Budapest Honvéd

Sárbogárd (megyei I.) – Kazincbarcika (NB II)

Tiszaföldvár (megyei I.) – MOL Fehérvár FC

BKV Előre (NB III) – Szentlőrinc (NB II)

Kerekegyháza (megyei I.) – Gyirmót (NB II)

Iváncsa (NB III) – Újpest

Maroshegy (megyei I.) – Ajka (NB II)

Mándok (megyei I.) – Mezőkövesd

Hatvan (NB III) – Paksi FC

Vác (NB II) – Békéscsaba (NB II)

Tarpa (megyei I.) – Komárom VSE (NB III)

Cegléd (NB III) – Rákosmente (NB III)

Gázgyár (megyei I.) – Gesztelyi FC (megyei I.)

Csorna (megyei I.) Dabas-Gyón (NB III)

Dunavarsány (megyei I.) – Körösladány (NB III)

Zsámbék (megyei I.) – THSE-Szabadkikötő (NB III)

Bodajk (megyei I.) – Érdi VSE (NB III)

FC Dabas (NB III) – Dunaújváros (NB III)

Bátaszék (megye I.) – Fehérgyarmat (megyei I.)

Teskánd (megye I.) – Taksony SE (NB III)

ESMTK (NB III) – Tállya KSE (NB III)

Balmazújváros (megyei I.) – III. Kerületi TVE (NB III)

Zalaszentgrót (megyei I.) – Nagyatádi FC (NB III)

Kabai Meteorit SE (megyei I.) – Nagybajom (megyei I.)

Kiskunfélegyháza (megyei I.) – Majosi SE (NB III)

Tiszafüred (NB III) – Putnok (NB III)

Abda SC (megyei I.) – Hódmezővásárhely (NB III)

Ménfőcsanak (NB III) – Mezőtúr (megyei I.)

Csácsbozsok-Nemesapáti SE (megyei I.) – Szekszárd (NB III)

Gyöngyöshalász (megyei I.) – Nagykanizsa (NB III)

Mátraterenye (megyei I.) – Csomád (megyei I.)

Bonyhád (megyei I.) – Monor (NB III)

Sopron (NB III) – BVSC Zugló (megye I.)

Füzesgyarmat (NB III) – Gárdony (NB III)

Tihany (megyei I.) – Kecskemét (NB III)

Mórahalom (megyei I.) – Gyöngyös (NB III)

Sajóbábony (NB III) – Eger (NB III)

Felsőzsolca (megyei I.) – Gyulai TFC (megyei I.)

PTE Peac (megyei I.) – SBTC (NB III)

Ajka Krirstály SE (megyei I.) – Lipót Pékség SE (NB III)

Kozármisleny (NB III) – Tatabánya (NB III)

Megváltozott a Magyar Kupa neve és lebonyolítása – az MLSZ fontos bejelentést tett