Szoboszlai-gálák, Kalmár remekelt Storck első meccsén, Nagy Dominik hetekre kidőlt – légióskörkép

Ez történt a múlt héten és a hétvégén a magyar légiósokkal Európa és Ázsia pályáin. Körkép.
Csakfoci Admin 2020. június 15., hétfő 12:53
Szerző: Csakfoci Admin 2020. június 15., hétfő 12:53

Németország

A Bundesliga 31. fordulójának nyitómérkőzésén a Gulácsi Pétert végig soraiban tudó RB Leipzig Dani Olmo duplájával 2-0-ra nyert a Hoffenheim vendégeként. Willi Orbán nem lépett pályára.

Hatvanhárom perc jutott kezdőként a Freiburgban Sallai Rolandnak, aki fejjel vette be a Wolfsburg kapuját, ezzel egy ponthoz juttatva csapatát. Már-már úgy tűnt, hogy a Dortmund két pontot hagy a kiesőjelölt otthonában, ám az utolsó pillanatokban érkezett Erling Haaland.

Az Augsburg egy, a 43. másodpercben szerzett góllal 1-0-ra legyőzte idegenben a Mainzot, így rendkívül fontos három pontot szerzett a kiesés ellen vívott harcban. Szalai Ádámot ezúttal is csereként, a 76. percben vetette be a Mainz, amely 31 mérkőzést követően a 15., még bentmaradást érő pozícióban tanyázik a tabellán, de csak három pont az előnye a Fortuna Düsseldorf és a Werder Bremen előtt.

Lengyelország

Vida Kristopher kezdőként végigjátszotta a Jagiellonia ellen 2-0-ra megnyert idegenbeli bajnokit a lengyel élvonal 30. fordulójában.

A Slask Wroclaw magyarja, Tamás Márk csapatával kiütéses, 4-0-s sikert aratott hazai pályán az LKS Lodz ellen, és feljöttek a tabellán a harmadik helyre.

Tajti Mátyás (Zaglebie Lubin) ezúttal nem volt nevezve a Rakow elleni mérkőzésre.

Ausztria

Négy napja fantasztikus mérkőzést játszott Szoboszlai Dominik a Salzburgban, a magyar középpályás három góllal vette ki részét csapata Sturm Graz elleni idegenbeli 5-1-es sikeréből. Ha ehhez hozzátesszük, hogy egy hete csapata első és ötödik gólját készítette elő a Hartberg elleni bajnokin, akkor kijelenthető, hogy bombaformában játszik a fiatal futballista.

Vasárnap pedig ott folytatta, ahol abbahagyta! A 19 éves játékos lesipuskás góljával szerzett vezetést a Red Bull a LASK ellen, majd bő két perccel később Dakának adott egy gólpasszt a magyar tini. A hajrában aztán Vallcinak is kiosztott egy asszisztot egy szögletből légiósunk, ezzel lett 3-1 a meccs vége. Szoboszlai egy hét alatt, három mérkőzésen 4 góllal és 4 gólpasszal zárt!

Szoboszlai gólja és gólpasszai vasárnapról:

Görögország

A Panathinaikoszt kölcsönben erősítő Nagy Dominik kezdőként lépett volna pályára a PAOK elleni rangadón, azonban a magyar válogatott középpályás megsérült a bemelegítés közben. Görög sajtóhírek szerint a 25 éves szélső vádliszakadást szenvedett, és legalább négy hétre harcképtelenné vált. A mérkőzés gól nélküli döntetlennel ért véget.

Az Arisz Szaloniki magyar válogatott balhátvédje, Korhut Mihály végigjátszotta az Olympiakosz Pireusz ellen 3-1-re elveszített bajnokit, így csapatával jelenleg az 5. helyen áll a felsőházi rájátszásban.

Horvátország

A Kleinheisler László fémjelezte NK Osijek 0-0-s döntetlent játszott a Slaven Belupo elleni bajnokin a horvát élvonal 28. fordulójában. A magyar válogatott középpályást a 76. percben lecserélték, helyette Dmytro Lopa állt be. Az eszékiek 46 megszerzett ponttal az 5. helyen állnak a tabellán, három ponttal lemaradva az EL-selejtezőt érő negyedik pozíciótól.

Szlovákia

99 nap után újraindult szombaton a szlovák élvonalbeli bajnokság is, amely felsőházának 1. fordulójában nagyszerű győzelemmel mutatkozott be a DAC kispadján a magyar válogatott korábbi szövetségi kapitánya, a nemrégiben kinevezett Bernd Storck. A Nagymihály elleni bajnokin a dunaszerdahelyiek kezdőcsapatában kapott helyet Schäfer András, aki végig pályán volt és remek benyomást tett Storckra, a csapat motorja volt, és a futóteljesítménye kiemelkedett a mezőnyből. Mellette Kalmár Zsolt és Vida Máté is a kezdőben kapott lehetőséget.

A DAC első góljára a 31. percig kellett várni, a klubhonlap tudósítása szerint ekkor Kalmár indított egy akciót a középpályáról, aki remekül futtatta lyukra Ramirezt, majd az ő pontos beadását követően Divkovicnak már nem volt nehéz dolga. A dunaszerdahelyi gólzsák aztán a második félidőben szakadt ki csak igazán, az 57. percben egy szöglet után Simic gurított a szabadon álló Divkovichoz, aki ballal bombagólt lőtt.

A hazaiak harmadik találatát a magyar válogatott középpályása, Kalmár Zsolt szerezte, aki Blackmantől kapott jó visszagurítást a jobb oldalról, majd kapásból bombázott a háló közepébe. Ezt követően sem állt le a DAC, Divkovic mesterhármast szerzett, míg a kegyelemdöfést Blackman vitte be – Kalmár az utolsó találatnál egy gólpasszt is kiosztott.

Szintén pályára lépett a Slovan Bratislava, amely kezdőjébe Holman Dávidot is jelölte Ján Kozák vezetőedző. Sokáig úgy tűnt, hogy a Rózsahegy meglepetésre elvisz egy pontot a pozsonyiak otthonából, ám épp a magyar játékost a 81. percben váltó Zan Medved találatának köszönhetően behúzta a győzelmet a Slovan.

Dél-Korea

A Hyonchang elleni kupameccsen mesterhármast elérő Szarka Ákos (Suwon FC) ezúttal a kispadról figyelte végig Jeju United ellen 1-0-ra elveszített koreai másodosztályú bajnokit.