Orbán újabb Bundesliga-gólja, Dárdai fia először kezdett a Herthában - légióskörkép

Ez történt a múlt héten és a hétvégén a magyar légiósokkal Európa és Ázsia pályáin. Körkép.
Csakfoci Admin 2021. február 22., hétfő 13:13
Szerző: Csakfoci Admin 2021. február 22., hétfő 13:13

NÉMETORSZÁG

Az RB Leipzig kezdőcsapatában Willi Orbánnal és Gulácsi Péterrel sima, 3-0-s győzelemmel abszolválta a Dárdai Pál vezette Hertha otthonában lejátszott vasárnapi bajnokiját. Orbán szerezte csapata harmadik gólját, a 84. percben Sabitzer beadását fejelte a kapuba a bekk. Szoboszlai Dominik továbbra is ágyéksérüléssel bajlódik, sajtóhírek szerint pénzügyi okok miatt nem Franz Leberbauer segítségével készül a visszatérésre.

A Herthában Dárdai középső fia, Dárdai Márton kezdő volt a védelem közepén.

Sallai Roland bokasérüléséből felépülve a kispadon kezdte a Freiburg Union Berlinnel szembeni mérkőzését, majd a 64. percben küldték pályára, azonban odahaza kikaptak a fővárosiaktól.

Szalai Ádám kezdő volt a Mainzban, és egy érvénytelen gólt szerzett, mielőtt a 69. percben lecserélte edzője, és nagy meglepetésre 2-1-re nyertek BL-nyolcaddöntős riválisuk otthonában.

Novothny Somát (Bochum) nem nevezték az Erzebirge Aue elleni bajnokira, csapata 1-0-ra kikapott idegenben a német másodosztály 22. fordulójában.

ANGLIA

Nagy Ádám kezdőként 80 percet játszott az angol másodosztályú Bristol City-ben, amely 2-0-s vereséget szenvedett hazai pályán a Readingtől.

HOLLANDIA

Szőke Adrián (Heracles) csereként a 61. percben állt be a Waalwijk ellen 3-0-ra elveszített bajnokin a holland élvonal 23. fordulójában.

TÖRÖKORSZÁG

A Fenerbahce magyar válogatott védője, Szalai Attila végigjátszotta a Göztepe ellen 1-0-ra elveszített bajnokit. A vendégeknél, Megyeri Balázs a kispadról figyelte végig az eseményeket.

A Kasimpasa hazai pályán 3-2-re nyert a Karagümrük ellen. A magyar válogatott szélső, Varga Kevin csereként a 82. percben állt be a török élvonal 26. fordulójában.

AUSZTRIA

Bukta Csaba, az Altach magyar utánpótlás-válogatott támadója kezdőként 68 percet játszott az Austria Wien ellen 5-1-re elveszített bajnoki mérkőzésne.

Szántó Tamás (Rapid Wien) továbbra is térdsérüléssel bajlódik, ezért nem játszhatott a Salzburg elleni (4-2) meccsen.

Majnovics Martin (St. Pölten) nem volt nevezve a Tirol elleni bajnokira az osztrák élvonal 18. fordulójában.

SZERBIA

A Partizan Belgrád magyar válogatott szélsője, Holender Filip ismét győztes csapat tagja volt, ezúttal a belgrádiak hazai pályán 3-0-ra legyőzték a Radnik együttesét. Holender kezdőként 69 percet kapott edzőjétől.

SVÁJC

A svájci élvonal 16. fordulójából elhalasztott mérkőzésén a Kecskés Ákossal felálló Lugano 1-1-et játszott a Servette ellen. A magyar védő végigjátszotta a kilenven percet.

CIPRUS

Paulo Vinícius (APOEL) kezdőként 81 percig volt pályán a Lang Ádámot is soraiban tudó Omonia Nicosia ellen 1-0-ra elveszített bajnokin. Lang a kispadról figyelte az eseményeket.

GÖRÖGORSZÁG

Nagy Gergely, az AEL Larissza magyar kapusa végigvédte az Atromitosz ellen 1-1-es döntetlennel végződő mérkőzést a görög élvonal 23. fordulójában.

SZLOVÁKIA

A sérült Kalmár Zsolt nélkül, de Schäfer Andrással felálló DAC 1-1-s döntetlent játszott hazai pályán egyik közvetlen riválisával, a harmadik helyen álló Zsolnával, így a csallóköziek jelenleg hétpontos hátrányban követik az éllovas Slovant (és ugyanennyi az előnyük mostani vendégük előtt). A Dunaszerdahely a meccs végén dönthetett volna, de Divković egyik lövését védte a vendégek kapusa, majd nem sokkal később a kapufa mentett. Schäfer András végigjátszotta a meccset, Vida Máté sérüléséből lábadozik.

Holman Dávid kezdő volt, majd a 15. percben vádlisérülés miatt le kellett cseérlni a Pohronie elleni bajnokin, csapata 1-0-ra nyert a szlovák első osztály 20. fordulójában.

LENGYELORSZÁG

A lengyel első osztály 17. fordulójában a Podbeskidzie magyar hátvédje, Kocsis Gergő egymeccses eltiltása miatt nem játszhatott Jagiellonia elleni bajnokin.

A Slask Wroclaw magyar védője, Tamás Márk végig a kispadon volt a Lech Poznan ellen 1-0-ra elveszített bajnokin.

HORVÁTORSZÁG

A múlt hét elején az Eszékhez szerződő Gyurcsó Ádám még nem volt keretben a Rijeka elleni bajnokin. Honfitársa, Kleinheisler László kezdőként 80 percig a pályán volt, az eszékiek 2-0-ra nyertek.

OLASZORSZÁG

Kerkez Milos (AC Milan) nem volt az Inter (0-3) elleni meccskeretben, ahogy Horváth Krisztofer (Torino) sem a Cagliari ellen (1-0).

PORTUGÁLIA

Bobál Gergely (CD Nacional) nem volt a keretben a Belenenses ellei bajnokira. Csapata idegenben szenvedett 2-1-es vereséget a portugál első osztály 19. fordulójában.

URUGUAY

Vadócz Kriszitán, az uruguayi Penarol magyar válogatott középpályása kezdőként a 75. percig volt a pályán a Cerro Largo ellen 1-1-re végződő bajnokin az uruguayi élvonal 8. fordulójában

EGYESÜLT ARAB EMÍRSÉGEK

Koman Vladimir (al-Hatta) az elmúlt hetekhez hasonlóan ezúttal sem volt nevezve az al-Ahli Dubai ellen 2-1-re elveszített bajnokira az emírségekbeli bajnokság 17. fordulójában.

Muhamed Besic
A csakfoci.hu információi szerint biztossá vált, hogy Muhamed Besic a szezon végén távozik a Ferencvárostól.
Újra csapatot kapott
Ricardo Moniz
A Fradi és a Zete korábbi edzőjének, Ricardo Moniznak kell megmentenie a Zürich idei szezonját.
Fradi
Henry Wingo
A Csakfoci úgy tudja, hogy Henry Wingo nyártól jó eséllyel az MLS-ben szereplő Austin FC-ben folytathatja pályafutását.