Kleinheisler bombagóllal, Sallai szezonbeli hatodik találatával hangolt - légióskörkép

Ez történt a múlt héten és a hétvégén a magyar légiósokkal Európa, Ázsia és Dél-Amerika pályáin. Körkép.
Csakfoci Admin 2021. március 22., hétfő 13:00
Szerző: Csakfoci Admin 2021. március 22., hétfő 13:00

NÉMETORSZÁG

1 győzelem, 1 döntetlen és 5 vereség után sikerrel folytatta a Hertha kispadján az idényt Dárdai Pál. A berliniek hazai pályán fogadták az esélyesebb Bayern Leverkusent, az egész Bundesliga egyik legértékesebb csapatát, amely picit rapszodikus teljesítménye ellenére is a 6. helyről várhatta a vasárnapi összecsapást.

A berlini együttes - amelyben ezúttal is ott volt a korábbi magyar szövetségi kapitány fia, Márton - már az első félidőben három gólt szerezve eldöntötte a mérkőzést. A fővárosi alakulat a folytatásban is több nagy helyzetet dolgozott ki, a második félidő elején újabb találatot is szerzett, de azt videobírós elemzést követően a támadás elején észlelt kezezés miatt nem adták meg.

Dárdai Pál első berlini edzői időszaka éppen a Bayer Leverkusen ellen ért véget, a 2018/19-es idény zárómérkőzésén a gyógyszergyáriak 5-1-re diadalmaskodtak az Olimpiai Stadionban. A második Dárdai-korszakban ez volt a nyolcadik mérkőzése a berlini csapatnak, amely öt vereség és egy döntetlen mellett a második győzelmét aratta.

Sallai Roland kezdőként, a 81. percig játszott a válogatott szünet előtti utolsó bajnokiján, a Freiburg pedig a magyar válogatott támadó góljával szerzett vezetést az 51. percben, egy remek Günter-szóló és előkészítés után lőtt a jobb sarokba 10 méterről. Csapata pedig végül 2-0-ra győzött, így fellépett a 8. pozícióba. Sallai pedig 21 meccsén 6 gólnál és 4 asszisztnál jár a szezonban.

Szalai Ádám a kispadról nézte végig, hogy a Mainz 2-1-re nyert a Hoffenheim otthonában. A kiesés elől egyre eredményesebben menekülő mainzi csapat legutóbbi öt mérkőzéséből egy-egy döntetlen és vereség mellett hármat megnyert, ráadásul idegenben már négy találkozó óta veretlen.

A Gulácsi Pétert, Willi Orbánt és - a továbbra is sérült - Szoboszlai Dominikot foglalkoztató RB Leipzig 1–0-ra nyert a kiesés ellen küzdő, újonc Bielefeld vendégeként a német bajnokság 26. fordulójának pénteki nyitómérkőzésén. Orbán új rekordot is felállított, hiszen a Bielefeld ellen 163-szor passzolt, és ezzel alaposan lehagyta a mostani szezon eddigi csúcstartóját, a Bayer Leverkusent erősítő Edmond Tapsobát (136).

ANGLIA

Nagy Ádám, a Bristol City magyar válogatott középpályása a fejsérüléséből felépülve, csereként állt be a 84. percben a Blackburn ellen gól nélküli döntetlenre végződő bajnokin az angol másodosztály 37. fordulójában.

BELGIUM

Az OH Leuven magyar válogatott jobbhátvédje, Bese Barnabás nem volt nevezve a Mechelen (2-2) elleni bajnokira.

HOLLANDIA

Szőke Adrián (Heracles) nem lépett pályára a Sparta Rotterdam ellen 1-1-re végződő bajnokin a holland élvonal 27. fordulójában.

TÖRÖKORSZÁG

A Fenerbahce magyar válogatott védője, Szalai Attila végigjátszotta a listavezető Besiktas ellen 1-1-re végződő isztambuli rangadót. A Fener légiósa a rangos meccsen is felvette a ritmust és érett produkcióval járult hozzá csapata pontszerzéséhez. Meg is szólaltatták a lefújást követően.

A Kasimpasa hazai pályán 1-1-es döntetlent játszott a Konyaspor ellen. A magyar válogatott szélső, Varga Kevin csereként a 87. percben állt be, majd a 96. percben gólpasszt adott.

Megyeri Balázs (Göztepe) a kispadról figyelte az eseményeket a Sivasspor ellen (3-5) végződő bajnokin a török élvonal 31. fordulójában.

AUSZTRIA

Bukta Csaba, az Altach magyar utánpótlás-válogatott támadója csereként a 79. percben lépett pályára a Ried elleni bajnokin, csapata hazai pályán 2-1-re nyert.

Majnovics Martin (St. Pölten) szintén csereként a félidőben szállt be a Hartbrerg ellen 3-3-ra végződő bajnokin.

Az osztrák másodosztályban szereplő játékosok közül Mester Csaba (Austria Wien) csapatának Horn elleni mérkőzését elhalasztották, ahogy Major Sámuel szintén hasonló okok miatt nem léphetett pályára a LASK Juniors ellen.

SZERBIA

A Bacska elleni idegenbeli bajnokin is a Partizan kezdőcsapatában kapott helyet a magyar válogatott támadó, Holender Filip, aki azonban sajnálatos módon nem tudta végigjátszani a találkozót. A 26 éves játékos az első félidő hosszabbításában egy fejpárbajt követően rogyott a földre, majd a derekához kapott és fájdalmában a földet verte, végül pedig le is kellett cserélni. A belgrádiak vezetőedzője, Aleksandar Stanojevic a lefújást követően elmondta, hogy még szombaton röntgenre viszik a magyar játékost, és ezt követően derül ki, mennyire súlyos a sérülése.

Időközben az MLSZ tájékoztatása szerint a magyar válogatott támadó a hátában érzett erős fájdalmat, így vasárnap több orvosi vizsgálaton is átesett. Ezek eredményétől függ, hogy csatlakozni tud-e a válogatott keretéhez.

SVÁJC

A svájci élvonal 26. fordulójában Kecskés Ákos (Lugano) egy félidőt játszott a Basel ellen 2-1-re megnyert bajnokin rangadón. Svájci beszámolók szerint nem taktikai cseréről volt szó, hanem egy szerelést követően védő húzta a lábát, és fájdalmakkal küszködött. A klub egyelőre nem adott ki közleményt Kecskés állapotával kapcsolatban.

CIPRUS

A ciprusi élvonal Lang Ádám, az Omonia Nicosia magyar válogatott hátvédje csereként a 82. percben lépett pályára az AEK Larnaca ellen 1-0-ra megnyert találkozón a felsőházi rájátszás 4. fordulójában.

Paulo Vinícius, az APOEL magyar-brazil bekkje az alsóházi rájátszásban kezdőként végigjátszotta a Doxa elleni (1-0) találkozót.

GÖRÖGORSZÁG

A görög élvonal 27. fordulójában Nagy Gergely, az AEL Larissza magyar kapusa végigvédte a Smymis elleni (2-0) bajnokit.

SZLOVÁKIA

Az első félidőben még vezetett, végül kikapott Nagyszombatban a DAC, a Fortuna liga rájátszásának 2. fordulójában. A sárga-kékek ezzel 11 pont hátrányba kerültek az éllovas Slovannal szemben. Kalmár Zsolt és Schäfer András végigjátszotta a mérkőzést, Vida Máté sérüléséből lábadozik.

A Slovan Bratislava 2-2-es döntetlent játszott a Zilina ellen, a pozsonyiak magyar válogatott középpályása, Holman Dávid sérüléséből lábadozik.

LENGYELORSZÁG

A lengyel első osztály 22. fordulójában a Podbeskidzie magyar hátvédje, Kocsis Gergő a 65. percben állt be a Warta ellen 2-0-ra elveszített bajnokin.

A Slask Wroclaw magyar védője, Tamás Márk kezdőként végigjátszotta a Wisla Plock elleni (0-0) mérkőzést.

Vida Kristopher (Piast Gliwice) csereként szállt be a 86. percben a Cracovia ellen 2-0-ra megnyert találkozón.

HORVÁTORSZÁG

A válogatott Kleinheisler László góllal járult hozzá az Eszék 2-0-s hazai győzelméhez az NK Lokomotiva Zagreb ellen a horvát bajnokság 26. fordulójának pénteki játéknapján.

Az eszékiek sorozatban második bajnokijukat nyerték meg a horvát élvonalban, ezúttal a Lokomotiva Zagreb ellen diadalmaskodtak 2-0-ra. A 26. forduló mérkőzésén a magyar válogatottba hosszú idő után visszatérő Kleinheisler László kezdőként kapott lehetőséget.

A vezetőedző, Nenad Bjelica bizalmát meghálálva, góllal vette ki a részét az idegenbeli sikerből: a 14. percben kapásból ballal hatalmas gólt ragasztott a bal felső sarokba, a vendégek kapusa, Krsevan Santini hárítani sem tudott. Klubtársa, Gyurcsó Ádám nem volt nevezve a mérkőzésre.

OLASZORSZÁG

Balogh Botond és Kosznovszky Márk (mindketten Parma) nem voltak nevezve a Genoa elleni (1-2) mérkőzésre.

A Torino magyarja, Horváth Krisztofer sem volt nevezve a Sampdoria elleni bajnokira az olasz élvonal 28. fordulójában.

PORTUGÁLIA

Bobál Gergely (CD Nacional) az elmúlt hetekhez hasonlóan ezúttal sem volt a keretben a Gil Vicente ellei bajnokin. Csapata idegenben 2-0-ra kapott ki a portugál első osztály 24. fordulójában.

Portugál sajtóhírek szerint Csoboth Kevin megújította a szerződését a Benficával, miután Luís Filipe Viera klubelnök nagy erőfeszítéseket mozgósított a magyar támadó helyzetének megoldásának érdekében.

URUGUAY

Vadócz Krisztián, a Penarol magyar válogatott középpályása csereként a 62. percben állt be a Plaza Colonia elleni bajnokin. Csapata hazai pályán szenvedett 3-1-es vereséget az uruguayi élvonal 13. fordulójában.

EGYESÜLT ARAB EMÍRSÉGEK

Koman Vladimir (al-Hatta) az elmúlt hetekhez hasonlóan ezúttal sem volt nevezve a Kor Fakkan ellen 1-0-ra elveszített bajnokira az emírségekbeli bajnokság 21. fordulójában.

Kiborult Dárdai, amikor újra a fiáról kérdezték: "Provokálni akarsz? Itt és most fejezzük be!"
Alaposan kihozták a béketűrésből Dárdai Pált, a Hertha vezetőedzőjét, miután a középső fiáról, Mártonról kérdezte az egyik német televíziós csatorna riportere.