Fotó: David Price/Arsenal FC via Getty Images

Az egyik legjobb PL-védő nyomába ered a Real Madrid, komoly csatárkeresésbe kezdett a Juventus - a pénteki transzferkörkép

Ezek voltak a legfontosabb és legérdekesebb pénteki hírek a külföldi foci világában és a nemzetközi átigazolási piacon.
Csakfoci.hu 2025. szeptember 12., péntek 19:48
Fotó: David Price/Arsenal FC via Getty Images
Ezek voltak a legfontosabb és legérdekesebb pénteki hírek a külföldi foci világában és a nemzetközi átigazolási piacon.
Szerző: Csakfoci.hu 2025. szeptember 12., péntek 19:48

ANGLIA

Chelsea: A Chelsea bemutatta első játékosát a 2026/27-es szezonra. Az 22 éves csatár, Emanuel Emegha a Strasbourg csapatától érkezik Londonba. A játékos szerződésének hosszát a klub nem hozta nyilvánosságra. A 20 éves portugál középpályás, Dario Essugo combsérülés miatt átesett egy műtéten, és legalább 12 hétre kieshet.

Manchester City: Rico Lewis új szerződést írt alá a Manchester Cityvel 2030 júniusáig.

Liverpool: A Liverpool bízik benne, hogy elsőként szerződteti Marc Guehit a következő nyáron, amikor a Crystal Palace 25 éves védőjének lejár a szerződése. Emellett 23 éves francia szélsőjét, Michael Olisét 87 millió font körüli összegért szeretnék megszerezni. (Caught Offside)

Olvastad már?
Nem volt kérdés: Szoboszlai bombája lett a hónap gólja a Premier League-ben
Szoboszlai Dominik Arsenal elleni szabadrúgásgólját választotta a Premier League az augusztus legszebb találatának.
Elolvasom

Manchester United: A klub felméri a 32 éves Harry Maguire és a 30 éves Luke Shaw helyzetét, mert jövő nyárra védelmi megerősítéseket terveznek. (Teamtalk)

Nottingham Forrest: A Besiktas közel áll, hogy megszerezze Jota Silvát, a 26 éves portugál szélsőt a Nottingham Forestből.

SPANYOLORSZÁG

Real Madrid: A Real Madrid érdeklődik William Saliba iránt, miközben az Arsenal a 24 éves francia középhátvéddel öt évvel hosszabbítaná szerződését, amely jelenleg 2027-ig szól. A londoni klub folyamatosan tárgyal a játékossal, de a spanyol óriás figyeli, hogyan alakul a helyzet. (FootMercato)

OLASZORSZÁG

Olvastad már?
Világbajnok térhet vissza a pályára brutális eltiltása után: "Ha kokainozol, hat hónap jár. Én két évet kaptam a fiam köhögéscsillapítójáért"
Alejandro Darío Gómez, azaz Papu Gómez - aki 2022-ben világbajnoki címet nyert Argentínával - 37 éves korában a visszatérését tervezi és nem adta fel karrierjét, pedig közel járt hozzá, miután két évre eltiltották.
Elolvasom

Juventus: A klub Ademola Lookmant, az Atalanta 27 éves csatárát nézte ki Dusan Vlahovic helyére, aki várhatóan távozik a Serie A-ból. Alternatíva Joshua Zirkzee, a 24 éves holland támadó a Manchester Unitedtől. (Tuttosport).

Inter Milan: Érdeklődnek Manu Koné, a 24 éves francia középpályás iránt. Az átigazolásban könnyíthet, hogy a Roma a pénzügyi szabályok miatt bevételre kényszerül. (Gazzetta dello Sport)

Napoli: Matija Popović csütörtökön aláírta szerződését, és így a Napoli után a CSKA Moszkva új játékosa lett.

NÉMETORSZÁG

Olvastad már?
Dárdai a nagy vesztes? Már egy félig kirúgott játékos is félresöpörheti őt a Herthában - sajtóhír
Niklas Kolbe kiesett a Hertha védelméből, de könnyen előfordulhat, hogy nem Dárdai Márton kapja meg a helyén a lehetőséget, hanem egy olyan játékos, akit szinte már száműztek a keretből.
Elolvasom

Bayern München: Húsz hónappal a halála után pénteken felavatták Franz Beckenbauer szobrát a Bayern München labdarúgócsapatának otthona előtt. Az Allianz Aréna közelében álló alkotás sportszerelésben ábrázolja a "Császárt", amint jobb lábát a labdán tartja. Herbert Hainer, a bajor klub elnöke köszöntőjében úgy fogalmazott: ez a szobor az FC Bayern DNS-ének egy darabja, bronzba öntve.

- Az élet múlandó, a futball is múlandó, de a legendák maradnak - mondta. Az emlékmű a stadionhoz vezető sétányon áll, nem messze a 2021-ben elhunyt Gerd Müller szobrától. A két klasszis korábban együtt játszott a Bayernben és a válogatottban is. Beckenbauer csütörtökön lett volna 80 éves. (MTI)

Olvastad már?
Légiósok: Újabb rossz hír érkezett a két vb-selejtezőről is kiesett Schäferről
Schäfer András még az Union Berlin hétvégi bajnokiján sem lesz bevethető.
Elolvasom
Neked ajánljuk
Átigazolások
Honvéd
Hazatért a román légiós
A játékosok minőségében és a szurkolók szenvedélyességében is veri Magyarországot a román foci, de a színvonal magasabb az NB I-ben - állítja a hat év és négy magyar klub után hazatérő Cornel Ene.
FTC
Owusu Izraelben
Az izraeli élvonalban szereplő Maccabi Bnei Reineh hivatalos felületein tudatta, hogy leigazolta Owusu Kwabenát, aki legutóbb a Ferencváros játékosa volt.
Légiósok
Csoboth Törökországban
A török élvonalban sereghajtó Genclerbirligi a 2025/26-os szezonra kölcsönvette Csoboth Kevint. 
Tovább az összes átigazoláshoz