Kalmár a góllövőlista élén, Szoboszlai gólpasszokkal repíti csapatát - légióskörkep

Ez történt a múlt héten és a hétvégén a magyar légiósokkal Európa és Ázsia pályáin. Körkép.
Csakfoci Admin 2020. október 19., hétfő 11:27
Szerző: Csakfoci Admin 2020. október 19., hétfő 11:27

Németország

A Gulácsi Pétert és Willi Orbánt foglalkoztató RB Leipzig sorozatban a kilencedik idegenbeli bajnokiján maradt veretlen, ezúttal a korábban a Dortmundot is legyőző Augsburgot fektette két vállra - a magyar kapus végigjátszotta a bajnokit, míg Orbán a félidőben állt be.

Sallai Rolandnak kezdőként 69 perc jutott a Freiburgban, míg Szalai Ádámot nem nevezte edzője a Mainz meccskeretébe.

Azután, hogy megszerezte első gólját az Arminia Bielefeld elleni edzőmeccsen Novothny Soma, a hét végi Braunschweig ellen bajnokin csereként, a 74. percben állt be, 2-1-es állásnál.

Anglia

Az angol másodosztályban (Championship) szereplő Bristol City 2-2-es döntetlent játszott a Barnsley vendégeként, Nagy Ádám nem volt a keretben.

Belgium

Az OH Leuven magyar válogatott jobbhátvédje, Bese Barnabás a kispadról figyelte végig az Anderlecht ellen 2-2-re végződő bajnokit a belga élvonal 9. fordulójában.

Hollandia

A Heracles támadója, Szőke Adrián csereként beállva 23 percet játszott a Waalwijk ellen 1-0-ra bajnokin a holland élvonal 5. játéknapján.

Lengyelország

Vida Kristophert (Piast Gliwice) nem nevezték a Cracovia (1-0) elleni találkozóra. Honfitársa, Tamás Márk végig a pályán volt a Wisla Plock (1-0) elleni találkozón.

Törökország

Varga Kevin (Kasimpasa) a félidőben csereként lépett pályára a Karagümrük ellen (1-1).

A Göztepe magyar válogatott kapusa, Megyeri Balázs ezúttal a kispadról figyelte az eseményeket a Fenerbahce elleni bajnokin (2-3).

Ausztria

Szoboszlai Dominik kezdőként végigjátszotta a St. Pölten elleni Osztrák Kupa-mérkőzést. A végig aktívan játszó magyar válogatott középpályás csapata mindhárom góljában benne volt. Előbb a 22. percben elvégzett szabadrúgása után Vallci volt eredményes.

Majd “ha egyszer egy üzlet beindul” alapon a második félidőben újabb asszisztokkal jelentkezett. A 77. percben egy visszagurított labdát készített le lövésre Mwepunak, aki Gremsl kapust átemelve juttatta a hálóba a labdát. Az utolsó percre is maradt egy újabb gólpassz, miután egy jobb oldali szögletet pedig mesterien tekert Ramalho fejére, aki középre fejelte a labdát, ezzel kialakult a 0-3-as végeredmény.

Szoboszlai - aki a Golden Boy-szavazáson már a döntősök közé került - a szezonban kiváló formának örvend: az eddig lejátszott hét tétmeccsen három gól és hat assziszt fűződik a nevéhez.

Svájc

Holender Filip távozása után a svájci élvonalbeli Lugano egyetlen magyarja, Kecskés Ákos 65 percet játszott a Vaduz ellen (1-1).

Szerbia

A Partizan Beograd magyar válogatott szélsőjét, Holender Filipet nem nevezték a Crvena zvezda elleni rangadóra, amely 1-1-es döntetlennel ért véget.

Görögország

A Larisza magyar kapusa, Nagy Gergely kezdőként végigvédte az Aszterasz Tripolisz elleni (1-3) bajnoki mérkőzést a görög élvonal 5. fordulójában.

Ciprus

A ciprusi Omonia Nicosia 2-1-re győzött az Ahnasz otthonában lejátszott vasárnapi bajnokin, de kezdőként pályára lépő 34-szeres magyar válogatott védője, Lang Ádám nélkül fejezte be a találkozót. A nemzeti csapattól visszatérő bekk a 65. percben kapott piros lapot, a rivális pedig 11-est, amit értékesített is.

Szlovákia

Kalmár Zsolt a válogatott mérkőzések után a DAC-ban is folytatta remek teljesítményét. A magyar válogatott vezéregyénisége volt a dunaszerdahelyi csapatnak és a hajrában értékesített 11-essel járult hozzá az újabb sikerhez. A dunaszerdahelyiek másik magyarját, Schäfer Andrást nem nem nevezték a mérkőzésre. Kalmár 9 góljával vezeti a góllövőlistát, a DAC pedig 27 pontjával a szlovák bajnokságot.

Holman Dávid (Slovan Braislava) kezdett a Sered ellen 3-0-ra megnyert bajnokin, majd a 91. percben lecserélte edzője.

Horvátország

A Gorica elleni 2–1-es vereség után ismét nyeretlen maradt a Gyurcsó Ádámmal felálló Hajduk Split. A kikötővárosiak ezúttal az NK Sibeniket fogadták, mérkőzés végén Sahiti góljának köszönhetően a vendégek örülhettek. Gyurcsó Ádám 73 percet töltött a pályán.

Portugália

Bobál Gergely (CD Nacional) sérüléséből felépült, azonban a Braga ellen 2-1-re elveszített bajnokira nem nevezték.

Csoboth Kevin (Benfica B) csereként, a 82. percben lépett páplyára az Arouca ellen (1-0).

Uruguay

Vadócz Krisztián kezdőként lépett pályára a Penarolban, amely hazai 2-1-es vereséget szenvedett a River Plate ellen. Edzője, a félidőben lecserélte a magyar válogatott középpályást.

Paulo Vinícius (Nacional) végig a pályán volt a Fenix ellen 1-0-ra megnyert bajnokin.

Egyesült Államok

A Sporting Kansas City magyar támadója, Sallói Dániel ezúttal a kispadról figyelte a Chicago Fire elleni 2-2-re végződő bajnoki találkozót.

Kína

A Kádár Tamást végig a soraiban tudó Shandong Luneng 2-2-es döntetlent játszott a Kuoannal a kínai élvonalbeli bajnokság rájátszásának negyeddöntőjében. A visszavágót három nap múlva játsszák.

Németh Hunor Vajk
Hosszú távú szerződést írt alá a dán Köbenhavnnál az U17-es magyar válogatott játékos, Németh Hunor Vajk.