A magyar tehetség duplája és gólpassza, felemás öröm Lengyelországban - légióskörkép

Ez történt a múlt héten és a hétvégén a magyar légiósokkal Európa és Ázsia pályáin. Körkép.
Csakfoci Admin 2020. július 20., hétfő 18:15
Szerző: Csakfoci Admin 2020. július 20., hétfő 18:15

Anglia

A Bristol City 1-0-s vereséget szenvedett a Swansea vendégeként az angol másodosztály 45. fordulójában. Nagy Ádám ezúttal a kispadról figyelte az eseményeket.

Ausztria

Továbbra is parádés formában játszik az osztrák másodosztályú Liefering magyar támadója, Bukta Csaba, aki a Grazer elleni vasárnapi bajnoki első félidejében két gólt lőtt, ezzel pedig megszerezte idénybeli hatodik és hetedik találatát is.

A 18 éves játékos a 17. percben Phelipe kiugratása után hagyta faképnél védőjét, majd magabiztosan gurított a bal alsóba 11 méterről, a szünet előtt egy perccel pedig a kapufáról kipattanó labdát lőtte nagy erővel a jobb alsóba. Bukta a második félidőben is hasonlóan jól folytatta, az 56. percben az ő passzát követően szerzett gólt Phelipe, – ez már a 10. asszisztja volt az utánpótlás-válogatott játékosnak a mostani kiírásban.

Buktát végül a 62. percben vállsérülés miatt le kellett cserélni – pontos diagnózis később várható -, míg másik honfitársunk, a szintén 18 éves Major Sámuel a szünetben szállt be a kispadról. A Liefering végül 5-2-re nyert, így két fordulóval a bajnokság vége előtt továbbra is a harmadik helyen áll.

Bukta sérülése, majd hordágyon hagyta el a játékteret

Svájc

A Lugano hétközi, Thun ellen (1-1) svájci élvonalbeli bajnokin Holender Filip csereként a 68. percben állt be, Kecskés Ákos a 81. percig pályán volt.

Vasárnapi, Sion ellen szintén 1-1-es döntetlennel végződő találkozót Kecskés végigjátszotta, Holendert a szünetben lecserélték.

Görögország

A szerdán lejátszott Arisz-Panathinaikosz (0-1) bajnokin a hazaiaknál az elmúlt időszakban a DVSC-vel összeboronált magyar válogatott hátvéd, Korhut Mihály nem volt keretben, a vendégeknél Nagy Dominik sérülés miatt nem játszott. A balbekk a vasárnapi, PAOK ellen 0-0-ra végződő szezonzáró bajnokin sem volt a keretben.

Az Atromotisz magyar válogatott kapusa, Megyeri Balázs a Panioniosz ellen gól nélküli döntetlennel zárta a görög élvonalbeli bajnokság 2019/2020-as szezonját. A 30 éves hálóőr görög sajtóhírek szerint nem marad jelenlegi csapatánál, miután hat országból is érdeklődnek iránta.

Vasárnap Nagy Dominik csapata, a Panathinaikosz 3-2-re nyert az OFI Kréta ellen, azonban a magyar válogatott szélső nem marad tovább csapatánál, kölcsönszerződése lejártát követően visszatér a lengyel bajnok Legia Varsóhoz.

Horvátország

A horvát bajnokság utolsó előtti, 35. fordulójában a Kleinheisler Lászlót bokasérülés miatt nélkülöző Osijek 1–0-s vereséget szenvedett Varasdon, így a bajnoki cím kivételével még teljesen nyílt az éremcsata. Az eszékiek jelenleg a BL-selejtezőt érő, 2. helyen állnak a tabellán.

Lengyelország

Slask Wroclaw magyar hátvédje, Tamás Márk egy lefejelt labda után közelről volt eredményes a Jagiellonia elleni lengyel élvonalbeli bajnokság felsőházi rájátszásának szerda esti mérkőzésén, ám csapata így is 2-1-es vereséget szenvedett.

Vasárnap viszont már a Slask az öngóljával kapott ki hazai pályán 2-1-re a Lechia Gdansktól, így lecsúszott a negyedik helyről a tabellán és az ötödik pozícióban végzett a lengyel első osztályban.

Vida Kristopher (Piast Gliwice) magyar válogatott középpályása szerdán végigjátszotta a Pogon Szczeczin ellen 1-0-ra elveszített bajnokit, vasárnap 81 percig a pályán volt a Cracovia ellen 1-1-re végződő találkozón.

Kína

A Shandong Luneng magyar válogatott hátvédje, Kádár Tamás elhagyhatta a karantént, majd a napokban megérkezett a 70 napos "foci-karantén" helyszínére, ahol rá és csapatára különös szabályok vonatkoznak.

Egyesült Államok

A Sporting első mérkőzésén úgy kapott ki 2-1-re, hogy a 91. percben még 1-0-ra vezetett. Az együttes a pénteki játéknapon a Colorado ellen fordulatos meccset vívott: a második félidő közepén már emberelőnyben tudott fordítani, majd az ellenféltől hiába állítottak ki még egy embert, a Rapids a hajrában egyenlített. A Kansas City győztes találatát a 91. percben szerezte. Sallói Dániel - akit az első meccsen a 94. percben cseréltek be – ezúttal nem lépett pályára.