Liverpoolban köthet ki a Barcelona védője, Zidane az átigazolási terveiről beszélt – külföldi körkép

A legfontosabb és legérdekesebb szombati hírek a külföldi foci világából és a nemzetközi átigazolási piacról. Körkép.
Nyikes Zoltán 2020. szeptember 26., szombat 19:56
Szerző: Nyikes Zoltán 2020. szeptember 26., szombat 19:56

ANGLIA

Premier League: Észveszejtő hajrá:  Az MU a 100. percben győzte le az 5 kapufáig jutó Brightont

A Chelsea 3-0-s hátrányból egy félidő alatt egyenlített és játszott döntetlent a West Bromwich Albion otthonában az angol labdarúgó Premier League harmadik fordulójának szombati játéknapján. A szünetben 3-0-ra vezetett a házigazda, de Frank Lampard tanítványai a szünet után uralták a mérkőzést és három gólt szerezve megmentettek egy pontot. A Chelsea az első félidőben 11 kapura lövéssel próbálkozott, de ebből csak kettő találta el a kaput, míg a második 45 percben ez az arány 12/8 volt. A hazaiaknál Callum Robinson két gólt szerzett, míg a londoni Kékektől Mason Mount góllal, valamint a 93. percben adott gólpasszal vette ki a részét csapata teljesítményéből.

Premier League, 3. forduló:

West Bromwich Albion-Chelsea 3-3 (3-0)
Crystal Palace-Everton 1-2 (1-2)
Brighton-Manchester United 2-3 (1-1)
Burnley-Southampton 0-1 (0-1)

Everton: Még ebben az átigazolási idényben megszerezhetik a Barcelona francia válogatott védőjét, Jean-Clair Todibót, aki az előző idényben a Schalke kölcsönjátékosa volt. A liverpooli klub is kölcsönben szerezné meg a 20 éves játékost, ám a katalánok csak akkor egyeznének ebbe bele, ha a szerződésében egy idény végi kötelező vásárlási opció is szerepelne. (The Independent)

Fulham: Kétmillió eurórért kölcsönvehetik az RB Leipzigtől a 22 éves angol-nigériai Ademola Lookmant, aki korábban már három szezont lehúzott a Premier League-ben az Everton játékosaként. (Bild)

Manchester City: Az argentin Sergio Agüero után a Manchester City labdarúgócsapatának brazil csatára, Gabriel Jesus is megsérült. Jesus szerezte a City harmadik gólját hétfőn, a Wolverhampton Wanderers otthonában 3-1-re megnyert bajnoki meccs 95. percében. A sérülésről a klub nem közölt részleteket, és a közösségi oldalán ő maga is csak annyit írt, "hamarosan visszatérek", de a brazil szövetség bejelentette, hogy az angol csapat orvosi stábjának kérésére kikerült az októberi világbajnoki selejtezőkre készülő keretből. A csatár legalább három mérkőzésről lemarad klubcsapatában is, ahol Sergio Agüero elhúzódó sérülése miatt a 17 éves Liam Delapot kell játszatnia Josep Guardiola vezetőedzőnek. A brazil keretbe a Hertha BSC támadója, Mattheus Cunha került be Jesus helyére, de Neymar, Roberto Firmino, Rodrygo, Everton és Richarlison is rendelkezésre áll. (MTI)

Leicester: Amennyiben nem sikerül megszerezni a Burnleytől James Tarkowskit, úgy a Bayer Leverkusen középső védőjével, Jonathan Tah-val erősíthetnek. Pénteken a Burnley visszautasította a Tarkowskiért tett 30 millió fontos ajánlatát, így egyre kevesebb az esély a megegyezésre. (Daily Mail)

Liverpool: Jürgen Klopp, a Liverpool FC vezetőedzője szerint az angol labdarúgó Premier League klubjainak segíteniük kell az alacsonyabb osztályú csapatokat, amelyek komoly anyagi válságba kerültek a koronavírus-járvány miatt. Az Angol Labdarúgó Liga (EFL) által szervezett másodosztály (Championship), harmadosztály (League One) és negyedosztály (League Two) csapatai nagyrészt a meccsnapi bevételekre támaszkodnak. A brit kormány ezen a héten úgy döntött, a világjárvány második hulláma miatt október 1-től még korlátozott számban sem térhetnek vissza a szurkolók a stadionokba, és ennek várhatóan ismét komoly hatása lesz a klubok gazdasági helyzetére. "A jobb helyzetben lévő embereknek általában segíteniük kell a kevésbé jó helyzetben lévő embereket. Nem értem teljes mértékben az itteni rendszert, de Németországban van a Bundesliga és a Bundesliga 2, nekik meg kell osztaniuk a problémákat, hogy ezzel kissé megkönnyítsék a dolgokat" - magyarázta az angol bajnoki címvédő Liverpool szakvezetője.

Klopp hozzátette, a sportágnak meg kell próbálnia segítenie önmagán, és nem csak a kormány pozitív döntésére várni. Chris Wilder, a Sheffield United edzője rávilágított, üzleti szempontból hatalmas veszteség érte az alacsonyabb osztályú klubokat, a fejlemények szintén aggodalomra adnak okot, de reményét fejezte ki, hogy minden csapat túléli ezt az időszakot. Hozzátette, ha a Premier League bármiben segíthet, akkor meg kell tennie, és ehhez a klubok közös döntésére lesz szükség. (MTI)

Leeds: Mindenben megegyeztek a norvég élvonalban szereplő Bodö/Glimt szélsőjével, Jens-Petter Haugével. A 20 éves játékos csütörtökön pályára lépett az AC Milan elleni Európa Liga-selejtezőn is, ahol 1-1 gólt és gólpasszt jegyzett. (Calciomercato)

West Ham: David Moyes vezetőedző az otthonából irányítja a West Ham United labdarúgócsapatát az angol élvonal vasárnapi játéknapján, mert megfertőződött a koronavírussal. Moyes-nak, valamint két játékosának, Issa Diopnak és Josh Cullennek kedden kellett karanténba vonulnia, miután pozitív lett a teszteredményük. Továbbra is mindhárman tünetmentesek. A Hull City elleni Ligakupa-mérkőzésen Alan Irvine másodedző vezette 5-1-es sikerre a londoni együttest, vasárnap a Wolverhampton Wanderers elleni bajnokin azonban ismét Moyes irányít majd. Irvine elmondása szerint kollégája folyamatosan elérhető lesz, hogy minden döntést meghozhasson a mérkőzés során. "Minden, amit teszünk, elsősorban rajta keresztül fut majd át, ő dönt mindenről. Én a hírnök leszek, ugyanúgy, mint most" - mondta a pályaedző. Hozzátette, Moyes frusztrált, amiért nem lehet a csapat mellett, de megérti a helyzetet. (MTI)

SPANYOLORSZÁG

La Liga: Az Elche vereséggel tért vissza a spanyol labdarúgó-bajnokságba, amelynek harmadik fordulójában szombaton hazai pályán kapott ki 3-0-ra a Real Sociedadtól. Az élvonalbeli tagságát osztályozón kiharcoló Elche a 2014/15-ös idény után szerepel ismét a La Ligában. Az első fordulóból az FC Barcelona, a másodikból a Sevilla elleni találkozóját halasztották el az ellenfelek elhúzódó európai kupaszereplése nyomán, így az újoncnak ez volt az első mérkőzése.

Ramos 11-esével megvan a Real első győzelme

La Liga, 3. forduló:
Elche-Real Sociedad 0-3 (0-0)
Valencia-Huesca 1-1 (1-0)
Alavés-Getafe 0-0
Betis-Real Madrid 2-3 (2-1)

Real Madrid: Továbbra sem akar új játékost igazolni Zinédine Zidane, a Real Madrid labdarúgócsapatának vezetőedzője. A spanyol bajnokság címvédője szokatlanul passzív volt a nyári átigazolási időszakban. Bár Gareth Bale, James Rodriguez, Asraf Hakimi és Sergio Reguilon távozott, senkit nem szerződtettek, csupán Borja Mayoral, Alvaro Odriozola és Martin Ödegaard tért vissza a kölcsönadást követően. A fővárosiak támadószekciója meglehetősen visszafogottnak tűnt a Real Sociedad ellen gól nélküli döntetlenre végződött múlt heti idénynyitón, ráadásul Zidane-nak Sergio Arribas és Marvin Park személyében két fiatal, tapasztalatlan játékost is neveznie kellett, akik soha nem játszottak a felnőtt csapatban. A szakvezető mindezek ellenére ragaszkodott hozzá, hogy elégedett a rendelkezésére álló játékosokkal. "Ez a csapatom, és nem kérek mást. Mindenki tudni akarja, ki érkezik még, de meg vagyok elégedve a csapatommal" - mondta a francia edző. Zidane hozzátette, keményen dolgoznak, hogy megfelelő formába kerüljenek, és elérhessék a saját maguk által kitűzött célokat. "Bármi megtörténhet, de minden más edzőhöz hasonlóan azt szeretném, ha az átigazolási időszak mihamarabb lezárulna, és csak a mérkőzésekről beszélnénk" - közölte Zidane. (MTI)

Barcelona: A spanyol sajtó szerint a katalánok visszautasítottak egy meg nem nevezett klubtól egy 150 millió eurós ajánlatot Ansu Fatiért. A Barcának továbbra is az a szándéka, hogy új szerződést kössön a fiatal támadóval és hosszútávon számítanának rá. (Marca)

Atlético Madrid: Kigyógyult koronavírus-fertőzéséből, és már az első edzést is megtartotta Diego Simeone, az Atlético Madrid labdarúgócsapatának vezetőedzője - adta hírül a Marca című sportnapilap. A spanyol élvonalbeli csapat 50 éves argentin mestere, aki szeptember 12-én betegedett meg, házi karanténban töltötte a kényszerpihenőt, és végig tünetmentes volt. Simeone 2011 óta ül az Atlético kispadján, és számos sikere között bajnoki cím, kupaelsőség, spanyol és európai Szuperkupa-győzelem is szerepel, a Bajnokok Ligájában pedig kétszer vezette el együttesét a döntőig. A mostani szezonnak tovább erősödő kerettel vághat neki, miután az FC Barcelona uruguayi csatára, Luis Suárez is a játékosuk lett. A madridi klubnál még nem tettek le a Suárezhez hasonlóan 33 éves és szintén uruguayi válogatott csatár, Edinson Cavani szerződtetéséről, akinek a Paris Saint-Germainnél a nyáron lejárt a megállapodása. Leigazolása annak a függvénye, hogy túlad-e a klub a 31 esztendős spanyol támadón, Diego Costán. Az Atlético az augusztusi BL-szereplés miatt csak vasárnap kezdi meg szereplését a La Ligában: hazai pályán a Granada lesz az ellenfele. (MTI)

Sampdoria-Benevento 2-3 (2-1)

Inter: AZ AS Roma helyett az Inter szerezheti meg a Manchester United angol válogatott védőjét, Chris Smallingot. A milánóiak abban az esetben tehetnek ajánlatot a hátvédért, ha Milan Skriniar távozik.

Genoa: Kölcsönvették a Juventustól a korábban az olasz válogatott bő keretébe is meghívott Luca Pellegrinit. A 21 éves középpályás az előző idényben a Cagliarinál játszott kölcsönben, ahol 24 meccsen 6 gólpasszt adott a Serie A-ban.

Parma: Hivatalosan is kölcsönvették erre a szezonra az argentin élvonalbeli Lanústól a 21 éves középhátvédet, Lautaro Valentit.

NÉMETORSZÁG

Bundesliga: Idegenben égett meg a Dortmund, Gulácsinak bombagólt lőttek – eredmények, videók

A Schalke 04 a nyitófordulóban elszenvedett müncheni 8-0-s vereség után 3-1-re kapott ki, mégpedig a vendég Werder Brementől a német labdarúgó Bundesliga második fordulójának szombat esti mérkőzésén. A gelsenkircheni együttes az idény első meccsén a címvédő Bayern otthonában kapitulált, most pedig már a félidőben kétgólos hátrányban volt, szépítenie pedig 0-3-as állásnál, a 93. percben sikerült úgy, hogy a 84. perctől emberhátrányban futballozott.

Bundesliga, 2. forduló:
Schalke 04-Werder Bremen 1-3 (0-2)

Eintracht Frankfurt: Nem szándékoznak kölcsönvenni a Real Madrid szerb támadóját, Luka Jovicot, aki korábban két szezont is lehúzott a Bundesliga-csapatnál. (AS)

VILÁGFOCI

Hollandia: A szerdán kinevezett szövetségi kapitány, Frank de Boer nagyon eredményes időszakot jósol a holland labdarúgó-válogatottnak. "Saját stílusom és identitásom van, és továbbra is ugyanezen az úton járok majd. Senkinek nem vagyok a másolata, de ugyanazon az irányvonalon dolgozom, mint Ronald, és hamarosan beszélni fogok vele" - utalt elődjére, a kapitányi posztról az FC Barcelona vezetőedzői tisztsége miatt lemondott Ronald Koemanra a hollandok új szakvezetője. Frank de Boer hozzátette, már nagyon várja, hogy ezzel a "rendkívül izgalmas" játékosgenerációval dolgozzon, és bízik abban, hogy nemzeti csapatuk ismét a világ élvonalába kerül. "Eredményeket akarunk, és természetesen a lehető legszebb módon. Ehhez megvan a megfelelő színvonalú játékosállományunk" - hangsúlyozta De Boer, akinek a szerződése a 2022-es világbajnokságig tart. Az Ajax és a Barcelona korábbi hátvédje felidézte, játékosként mindig büszke volt, amikor magára húzhatta a válogatott mezét, és igazán különleges pillanat számára, hogy a válogatott edzője lehet. Az 50 éves tréner 112 alkalommal volt válogatott, majd másodedzőként tevékenykedett, amikor a hollandok bejutottak a 2010-es világbajnokság döntőjébe. Nemzeti csapatuk a 2016-os Európa- és a 2018-as világbajnokságra nem jutott ki, de a jövő évre halasztott kontinenstornára már kvalifikált. "Nagyon eredményes időszakot látok magunk előtt, szép jövő vár ránk. Erre szükségünk is van, hiszen lemaradtunk a legutóbbi két nagy tornáról. Nagyon sok fiatal tehetség kopogtat most az ajtón" - nyilatkozta.

A játékosként Bajnokok Ligája-győzte De Boer felidézte, futballistaként mindig a maximumot nyújtotta az edzéseken, és edzőként is ezt követeli. Vezetőedzői pályafutása remekül indult, hiszen az Ajax csapatával 2011 és 2014 között sorozatban négyszer lett bajnok, ám később kudarcok kísérték munkáját. Az Internazionalétól 2016-ban mindössze 85 nap után elbocsátották, a Crystal Palace-nál pedig egy évvel később tíz hét után köszönték meg a munkáját, mert elvesztették az első négy Premier League-meccsüket, ráadásul ezeken gólt sem szereztek. Az észak-amerikai profiligában (MLS) szereplő Atlanta United sikeres első szezont produkált az irányításával, két hónappal ezelőtt mégis távoznia kellett, mert a koronavírus-járvány miatti kényszerszünet után rosszul szerepelt együttese. "Meggyőződésem, hogy jó edző lehetek" - vélekedett De Boer,aki október 7-én a Mexikó elleni felkészülési meccsen mutatkozik be Amszterdamban, majd 11-én a Bosznia-Hercegovina, 14-én pedig az Olaszország elleni idegenbeli Nemzetek Ligája-találkozó következik a hollandok számára. (MTI)