Bundesliga: Idegenben égett meg a Dortmund, Gulácsinak bombagólt lőttek - eredmények, videók

Hatalmas meglepetésre vereséget szenvedett a Borussia Dortmund az előző szezonban a kiesés ellen épphogy csak megmenekülő Augsburg otthonában. Gulácsiék döntetlent játszottak a Leverkusennél. Eredmények.
Nyikes Zoltán 2020. szeptember 26., szombat 17:31
Szerző: Nyikes Zoltán 2020. szeptember 26., szombat 17:31

Hazai pályán szenvedett sima vereséget a feszült napokat élő Mainz, amely játékosai kihagyták a szerdai tréninget, hogy kinyilvánítsák szolidaritásukat Szalai Ádámmal, az együttes magyar válogatott támadójával, akivel nemrég közölték, a jövőben nem számítanak rá, és aki az elmúlt napokban az U23-as csapattal edzett.

Az RB Leipzig kezdőcsapatában ezúttal is helyet kapott Gulácsi Péter, míg Willi Orbán végig a kispadon ült a Bayer Leverkusen elleni idegenbeli rangadón. A lipcseiek jól kezdtek, a 14. percben Forsberg révén megszerezték a vezetést, de néhány perccel később már egyenlített is a Bayer, méghozzá Demirbay parádés 16-oson kívüli bombájával, amivel a végeredmény is kialakult.

Bundesliga, 2. forduló:

FC Augsburg-Borussia Dortmund 2-0 (Uduokhai 40., Caligiuri 54.)
Arminia Bielefeld-1. FC Köln 1-0 (Edmundsson 78.)
Bayer Leverkusen-RB Leipzig 1-1 (Demirbay 20., ill. Forsberg 14.)
FSV Mainz 05-VfB Stuttgart 1-4 (Quaison 13., ill. Wamangituka 45., Didavi 61., Klimowicz 80., Kalajdzic 87.) Kiállítva: Niakhaté 77., ill. Stenzel 91.
Borussia Mönchengladbach-Union Berlin 1-1 (Thuram 56., ill. Schlotterback 80.)
Schalke 04-Werder Bremen 1-3 (Uth 93., ill. Füllkrug 22., 37., 59 - utóbbit 11-esből)
Kiállítva: Kabak 84. - Schalke