Topligák: Az újonc megtréfálta a Realt, Ibra három perc alatt lerendezte a városi derbit, botlott a Chelsea - eredmények, videók

A ligaújonc Cadíz 1-0-ra nyert a Real Madrid vendégeként és ezzel megszakította Zidane csapatának 15 meccses veretlenségi sorozatát. A koronavírusból felépülve Zlatan Ibrahimovic három perc alatt duplázott, és eldöntötte az Inter elleni városi derbit, míg a Chelsea hazai pályán, az utolsó percekben hullajtott pontokat a Southampton ellen.
Csakfoci Admin 2020. október 17., szombat 20:27
Szerző: Csakfoci Admin 2020. október 17., szombat 20:27

La Liga, 6. forduló

Celta Vigo-Atlético Madrid 0-2 (Suárez 6., Carrasco 95.)

Real Madrid-Cadíz 0-1 (Lozano 16.)

A címvédő Real Madrid hazai pályán óriási meglepetésre 1-0-ra kikapott újonc Cádiztól a spanyol labdarúgó-bajnokság hatodik fordulójának szombati játéknapján.

A vendégek kezdték jobban a találkozót, kapura veszélyesebben futballoztak, mint a legjobb teljesítményétől messze elmaradó királyi gárda, és meg is szerezték a vezetést Anthony Lozano góljával. A szünetben Zinedine Zidane négyet cserélt, a felfrissített Real Madrid pedig átvette a játék irányítását, ám próbálkozásaiból csupán lesgólra futotta, veretlensége mellett pedig térdsérülés miatt elvesztette csapatkapitányát, Sergio Ramost is.

A Cádiz 1991 márciusa után győzte le ismét a Real Madridot.

A találkozó további érdekessége a két együttesben szerepelő Fernández testvérpár volt: a fővárosiak védelmét Nacho, míg a vendégek középpályáját Álex erősítette.

Serie A, 4. forduló

Napoli-Atalanta 4-1 (Lozano 23., 27., Politano 30., Osmihen 43., ill. Lammers 69.)

A bergamói együttes kiválóan indította az idényt, az első három fordulóban összesen 13 gólt szerezve gyűjtötte be a maximális kilenc pontot. Ezúttal azonban már a szünetig négygólos előnybe került a Napoli, és bár a fordulás után az Atalanta szépített, Gennaro Gattuso együttese magabiztos különbséggel tartotta otthon a három pontot.

Internazionale-AC Milan 1-2 (Lukaku 28., ill. Ibrahimovic 12., 16.)

A Stefano Pioli irányította Milan a két együttes 226. hivatalos és 195. bajnoki összecsapásán újra számíthatott koronavírus-fertőzése után Zlatan Ibrahimovicra, a svéd csatár duplájával már a 16. percben kétgólos előnyben voltak a vörös-feketék. Romelu Lukaku révén fél óra elteltével szépített az Inter, ez volt az első alkalom az idényben, hogy bevették a Milan kapuját a pontvadászatban.

A szünet után nem született találat, így a Milan nyerte a derbit.

Sampdoria-Lazio 3-0 (Quagliarella 32., Augello 41., Damsgaard 74.)

A milánóival egy időben rendezett találkozón Sampdoria 3-0-ra legyőzte vendégét, a Laziót.

Premier League, 5. forduló

Chelsea-Southampton 3-3 (Wernder 15., 28., Havertz 59., ill. Ings 43., Adams 57., Vestergaard 92.)

Manchester City-Arsenal 1-0 (Sterling 23.)

Az első 20 percben jobbára mezőnyben zajlott a játék, a hazaiak szinte a semmiből szereztek vezetést: egy remek támadás végén ugyan Phil Foden kísérleténél Bern Leno nagyot védett, a kipattanót Raheem Sterling belőtte.

A gól után mindkét csapat támadójátéka megélénkült, a City oldaláról Foden és Rijad Mahrez próbálkozásánál kellett újabb bravúrokat bemutatnia Lenónak, a londoniak részéről Bukayo Saka került kétszer is helyzetbe, de az első játékrészben több gól nem esett.

A második félidő első fele is eseménytelenül telt, az első valamirevaló lehetőségre a 77. percig kellett várni, ekkor Cancelo veszélyeztetett. Az Arsenal ugyanakkor a hajrára sem tudott kellőképpen felpörögni, így sorozatban hetedik bajnoki mérkőzését is elveszítette a Manchester Cityvel szemben.

Bundesliga, 4. forduló

Arminia Bielefeld-Bayern München 1-4 (Doan 58., ill. Müller 8., Lewandowski 26., 46., 51.) - kiállítva: Tolisso 76. (Bayern München)

A címvédő Bayern München simán, 4-1-re győzött az újonc Bielefeld vendégeként. A Bajnokok Ligájában is címvédő bajorok már az első 45 perc után 3-0-ra vezettek Thomas Müller egy és Robert Lewandowski két góljával.

A második félidőben a hazaiak szépítő találata előtt Müller is megszerezte második gólját, a Bayern a francia Corentin Tolisso kiállítása miatt tíz emberrel fejezte be a találkozót. (MTI)

Topligák: Vereséggel hangolt a Fradi elleni BL-meccsre a Barca, ikszelt a Juve, a hajrában nyert az MU - eredmények, videók
A keddi napon a Ferencváros elleni BL-csoportmeccsen érdekelt Barcelona 1-0-ra kikapott a Getafe vendégeként, a Juventus emberhátrányban döntetlent játszott a Crotone otthonában, míg a Manchester United a hajrában szórta meg a Newcastle Unitedet.
Honvéd
Futács Márkó
A sportal.hu információi szerint Futács Márkó a Honvédnál folytathatja a pályafutását. A 34 éves, 3-szoros magyar válogatott csatár jelenleg szabadon igazolható, legutóbb az MTK-ban játszott.
Batik Bence
Az nb1.hu úgy tudja, nem hosszabbítják meg Batik Bence szezon végén lejáró szerződését. A korábbi Fradi-játékos helyét az angol harmadosztályú Charltonban játszó Terell Thomas veheti át.
Németh Hunor Vajk
Hosszú távú szerződést írt alá a dán Köbenhavnnál az U17-es magyar válogatott játékos, Németh Hunor Vajk.