Topligák: A kapitális kapushiba két pontjába került a Barcának, klubrekordot állított be a Liverpool - eredmények, videók

A 62. perctől emberelőnyben játszott a Barcelona az Alavés otthonában, de fordítani így sem tudott. A Liverpool a West Ham elleni sikerével már 63 mérkőzés óta veretlen az Anfield Roadon a Premier League-ben.
Nyikes Zoltán 2020. október 31., szombat 22:58
Szerző: Nyikes Zoltán 2020. október 31., szombat 22:58

La Liga, 8. forduló:

Alavés-FC Barcelona 1-1 (Rioja 31., ill. Griezmann 63.) Kiállítva: Jota (62. - Alavés)
Osasuna-Atlético Madrid 1-3 (Budimir 80., ill. Joao Felix 43. - 11-esből, 69., Torreira 88.)
Athletic Bilbao-Sevilla 2-1 (Muniain 76., Sancet 86., ill., En Nesyri 9.)

Az Atlético Madrid 3-1-re nyert az Osasuna otthonában a spanyol labdarúgó-bajnokság nyolcadik fordulójának szombati játéknapján. A fővárosiaknál - ahogyan kedden, a Bajnokok Ligájában a Szoboszlai Dominikkel felálló Salzburg ellen, ezúttal is - duplázott a portugál Joao Felix.

A 16. helyen álló Alavéshez látogatott a Barcelona, amely egy óriási kapushibát követően került hátrányba a 30. percben, miután Piqué hátrapasszolta a labdát Netónak, aki addig totojázott, míg Rioja elvette tőle a játékszert és az üres kapuba gurított. Az egyenlítés a második játékrészben, már emberelőnyben jött össze a vendégeknek Griezmann révén. A francia támadó további két találatát, valamint Messi 86. percben szerzett gólját sem adta meg a játékvezető les miatt - valahányszor jogosan. A hajrában folyamatosan nyomott a Barcelona, a kapujához szögezte az Alavést, de Pacheco kapus több bravúrt is bemutatott, így maradt a döntetlen.

Rioja 1-0

Griezmann 1-1

Ezekkel a gólokkal nyert az Atlético Madrid

Premier League, 7. forduló:

Liverpool-West Ham United 2-1 (Szalah 42. - 11-esből, Jota 85., ill. Fornals 10.)
Burnley-Chelsea 0-3 (Ziyech 26., Zouma 63., Werner 70.)
Sheffield United-Manchester City 0-1 (Walker 28.)

A címvédő Liverpool hátrányból fordítva 2-1-re legyőzte vendégét, a West Ham Unitedot az angol labdarúgó-bajnokság hetedik fordulójának utolsó szombati összecsapásán. A WHU a spanyol Pablo Fornals találatával már a 10. percben megszerezte a vezetést: a Liverpoolnak ez volt a mostani szezonban a 15. bekapott gólja, ami a legtöbb a mezőnyben.

A Vörösök azonban az egyiptomi Mohamed Szalah büntetőjével még az első félidőben egyenlítettek. A második játékrészben a 70. percben csereként beállt Diogo Jotától előbb videobírós visszanézést követően szabálytalanság miatt elvettek egy gólt, ám a 85. percben már érvényes találatot szerzett a portugál támadó. A Mersey-partiak múlt hétvégén is 0-1-ről nyertek 2-1-re, akkor a Sheffield United ellen. Vereségével a West Ham immár a Liverpool otthonában lejátszott legutóbbi 48 mérkőzéséből mindössze egyszer tudott nyerni, és 12 döntetlen mellett ez volt a 35. veresége.

Ezzel szemben Jürgen Klopp együttese mostani sikerével 63 mérkőzés óta veretlen az Anfield Roadon a Premier League-ben, amivel beállította a klubrekordot: a Bob Paisley vezette csapat 1978 februárja és 1980 decembere között éppen ennyiszer nem talált legyőzőre hazai környezetben az angol élvonalban. (MTI)

Így nyert a Liverpool

Így nyert a Chelsea

Bundesliga: Zsinórban hatodjára kaptak ki Szalaiék, idegenben nyert a Bayern és a Dortmund is – eredmények, videók
A magyar válogatott támadó, Szalai Ádám ezúttal sem került be a Mainz keretébe, csapata pedig újfent vereséget szenvedett, így továbbra is utolsó. A Dortmund Mats Hummels duplájával hozta el a három pontot Bielefeldből, a Bayern szűken nyert Kölnben.