Fotó: twitter.com/realmadrid

Topligák: Védője mentette meg a vereségtől a Real Madridot, Ronaldo vezérletével fontos meccset nyert a Juventus - videók

A második játékrész elején hátrányba került a Huesca otthonában a Real Madrid, de jött Varana és duplázott. Olaszországban hiába próbálkozott sokkal többet a Roma, a kevés lövés is elég volt a Juventusnak a három ponthoz.
Nyikes Zoltán 2021. február 6., szombat 20:14
Szerző: Nyikes Zoltán 2021. február 6., szombat 20:14

A címvédő Real Madrid egygólos hátrányból fordítva nyert a sereghajtó Huesca otthonában a spanyol labdarúgó-bajnokság 22. fordulójának szombati játéknapján. Zinédine Zidane vezetőedző rossz formában lévő csapata a szünet után hátrányba került, ráadásul a hazaiak kétszer a keresztlécet is találták el.

A világbajnok francia védő, Raphaël Varane viszont duplázott - eddigi 224 spanyol bajnokiján hatszor volt eredményes a fővárosiak mezében -, így a Real Madrid végül begyűjtötte a három pontot.

A madridi csapatban már hetedszer fordult elő a XXI. században, hogy egy védő duplázott a La Ligában, a futballstatisztikákkal foglalkozó Opta adatai szerint ezzel csúcstartó a Real.

La Liga, 22. forduló:

Huesca-Real Madrid 1-2 (Galan 48., ill. Varane 55., 84.)
Levante-Granada 2-2 (Morales 30., 67., ill. Kenedy 43., Soldado 92.)
Elche-Villarreal 2-2 (Carrillo 49., Boye 64., ill. Moreno 16., 35.)
Sevilla-Getafe 3-0 (El Haddadi 67., A. Gomez 87., En Nesyri 89.)
Kiállítva: Dakonam 54. - Getafe, Bordalás Jiménez 57. - Getafe, pályán kívül

Varane első gólja

Varane 2. gólja

Az olasz élvonalbeli bajnokság 21. fordulójának legnagyobb rangadóján a negyedik helyezett Juventus fogadta a harmadik AS Romát.

Cristiano Ronaldo hamar megadta a meccs alaphangját, a 13. percben ugyanis egy nem túl erős, ám annál jobban helyezett lapos lövéssel megszerezte a vezetést a Juventus számára. Nem telt el tíz perc a gólt követően, amikor kis híján duplázott a portugál világklasszis, a lécről azonban a gólvonal elé pattant a labda, így megúszta az AS Roma, amely egyébként főleg szögletekből próbált veszélyt kialakítani, kevés sikerrel.

A fordulás után Mhitarjan és Dzeko is próbára tette Szczesny, de a lengyel kapus valahányszor a helyén volt, a 69. percben viszont egy jókora adag szerencsének is köszönhetően a Juventus kétgólosra növelte az előnyét: Kulusevski centerezett középre Ronaldóhoz, ám a menteni igyekvő Ibanez közbelépett és a saját kapujába lőtt - öngól, 2-0.

A hátralévő időben már a szépítésre sem volt ereje a Romának, amely hiába próbálkozott 14 kapura lövési kísérlettel a Juventus 3 próbálkozásával szemben, így is kikapott 2-0-ra. Győzelmével a torinói együttes megelőzte a Farkasokat és a harmadik helyre ugrott.

Serie A, 21. forduló

Juventus-AS Roma 2-0 (C. Ronaldo 13., Ibanez 69. - öngól)
Atalanta-Torino 3-3 (Ilicic 14., Gosens 19., Muriel 21., ill. Belotti 42., Bremer 45+1, Bonazzoli 84.)
Sassuolo-Spezia 1-2 (Caputo 25., ill. Erlic 39., Gyasi 78.)
Genoa-Napoli 2-1 (Pandev 11., 26., ill. Politano 79.)

C. Ronaldo találata

Topligák: Orbán adta meg a kegyelemdöfést a Schalkénak, háromgólos előnyt adott le az olasz BL-csapat - eredmények, videók
A Mainz támadója, Szalai Ádám 2020. február 23-án után újra kezdőként lépett pályára a Bundesligában, ezúttal az Union Berlin ellen 80 percet kapott. Az RB Leipzigben Gulácsi Péter és Willi Orbán végigjátszotta a gelsenkircheni bajnokit, utóbbi gólt is fejelt, míg a szintén lipcsei Szoboszlai Dominik, valamint a freiburgi Sallai Roland sérülés miatt ezúttal sem volt keretben.
Fiatal bekk érkezett a DAC-tól
A DVSC szerződtette a 17 éves Ferenczi Barnabást.
Horvát távozó
Távozik a 2022 nyara óta 46 tétmeccsen szerepet kapott Dominik Kovacic. A védő október 6-óta - sérülése miatt - nem lépett pályára. (Kisvárda FC)
Tokmac Nguen
Öt magyar bajnoki cím, egy Magyar Kupa-aranyérem, Bajnokok Ligája- és Európa Liga-csoportkör után a svéd Djurgarden együtteséhez igazolt a Ferencvárostól Tokmac Nguen.