Fotó: twitter.com/dierotenbullen

Topligák: Orbán adta meg a kegyelemdöfést a Schalkénak, háromgólos előnyt adott le az olasz BL-csapat - eredmények, videók

A Mainz támadója, Szalai Ádám 2020. február 23-án után újra kezdőként lépett pályára a Bundesligában, ezúttal az Union Berlin ellen 80 percet kapott. Az RB Leipzigben Gulácsi Péter és Willi Orbán végigjátszotta a gelsenkircheni bajnokit, utóbbi gólt is fejelt, míg a szintén lipcsei Szoboszlai Dominik, valamint a freiburgi Sallai Roland sérülés miatt ezúttal sem volt keretben.
Nyikes Zoltán 2021. február 6., szombat 17:43
Szerző: Nyikes Zoltán 2021. február 6., szombat 17:43

A magyar válogatott Willi Orbán góllal járult hozzá az RB Leipzig 3-0-s győzelméhez a kiesőhelyen álló Schalke 04 otthonában a német labdarúgó-bajnokság huszadik fordulójának szombati játéknapján. A védőjátékos decemberben a Német Kupában, majd januárban a Bundesligában is betalált. Az ugyancsak magyar válogatott Gulácsi Péter végigvédte a szombati találkozót, amelyen a vendégek tízszer, a hazaiak csupán egyszer találták el ellenfelük kapuját. Szoboszlai Dominik ágyéksérülés miatt továbbra sem állhat a lipcseiek rendelkezésére.

Szalai Ádám több mint 11 hónap után volt ismét kezdő a kiesés elkerüléséért küzdő Mainz csapatában, amely házigazdaként 1-0-ra legyőzte az 55. perctől emberhátrányban futballozó Union Berlint. A válogatott csatár legutóbb tavaly február 23-án szerepelt a kezdőben, azóta előbb szakmai okok, majd a klubvezetőkkel folytatott vitája, végül sérülés miatt szinte alig kapott lehetőséget. Christian Heidel sportigazgató elmondta, a hétfőn a Cardiff Citytől igazolt Robert Glatzel karanténban volt, és még nem ismeri jól új csapattársait, ezért került Szalai a kezdőbe. A magyar csatár végül nyolcvan percet töltött a pályán.

A Sallai Rolandot bokasérülés miatt nélkülöző, hazai pályán jól teljesítő Freiburg 2-1-re legyőzte a Borussia Dortmundot.

Bundesliga, 20. forduló:

Augsburg-Wolfsburg 0-2 (Weghorst 38., Baku 59.)
Freiburg-Borussia Dortmund 2-1 (Jeong Woo-Yeong 49., Schmid 52., ill. Moukoko 76.)
Bayer Leverkusen-VfB Stuttgart 5-2 (Demirbay 18., 31., Bailey 56., Wirtz 68., Gray 84., ill. Kalajdzic 50., Kalajdzic 77.)
Mainz-Union Berlin 1-0 (Niakhaté 22. - 11-esből) Kiállítva: Schlotterbeck 55. - Union
Schalke 04-RB Leipzig 0-3 (Mukiele 45+3, Sabitzer 73., Orbán 87.)
Borussia Mönchengladbach-1. FC Köln 1-2 (Neuhaus 16., ill. Rexhbecaj 3., 55.)

Orbán gólja

Az Aston Villa 1-0-ra legyőzte az Arsenalt az angol labdarúgó-bajnokság 23. fordulójának szombati nyitómérkőzésén. A találkozó egyetlen gólját Ollie Watkins szerezte a második percben. A fordulót a kilencedik és a tizedik helyen kezdte a két csapat, és az Aston Villának most már négy pont az előnye a londoni együttessel szemben úgy, hogy két mérkőzéssel kevesebbet játszott nála.

Az Arsenal az előző hetekben eredményesen szerepelt, a Premier League-ben sorozatban hét mérkőzésen maradt veretlen - ötször győzött, kétszer döntetlennel zárt -, kedden viszont kikapott és most sem szerzett pontot.

Drámai végjátékban végül csupán egy pontot szerzett a Manchester United hazai pályán az Everton ellen, a 23. forduló szombati játéknapjának utolsó mérkőzésén. Ole Gunnar Solksjaer csapata az első játékrészben már kétgólos előnyre is szert tett, ám a fordulás után hét perc alatt sikerült egyenlítenie a liverpooli együttesnek.

A vezetést aztán ismét a United szerezte meg McTominay révén, és amikor már mindenki azt hitte, hogy a hazaiak begyűjtik a három pontot, a 95. percben érkezett Dominic Calvert-Lewin és egy szabadrúgás után egyenlített.

Premier League, 23. forduló:

Aston Villa-Arsenal 1-0 (Watkins 2.)
Burnley-Brighton 1-1
(Gudmundsson 53., ill. Dunk 36.)
Newcastle-Southampton 3-2
(Willock 16., Almirón 26., 45+4, ill. Minamino 30., Ward-Prowse 48.) Kiállítva: Hendrick 50. - Newcastle
Fulham-West Ham 0-0 Kiállítva: Soucek 97. - WHU
Manchester United-Everton 3-3
(Cavani 24., B. Fernandes 45., McTominay 70., ill. Doucouré 49., J. Rodriguez 52., Calvert-Lewin 95.)

Watkins gólja

Calvert-Lewin egyenlítő gólja a 95. percben

Az Atalanta vendéglátóként 3-3-as döntetlent játszott a Torinóval az olasz labdarúgó-bajnokság 21. fordulójának szombati játéknapján. A hazai csapat már 21 perc elteltével 3-0-ra vezetett, mégsem tudta begyűjteni a három pontot. A szívósan küzdő Torino hat meccse nyeretlen a Serie A-ban.

Serie A, 21. forduló:

Atalanta-Torino 3-3 (Ilicic 14., Gosens 19., Muriel 21., ill. Belotti 42., Bremer 45+1, Bonazzoli 84.)
Sassuolo-Spezia 1-2 (Caputo 25., ill. Erlic 39., Gyasi 78.)

(MTI)

Topligák: Védője mentette meg a vereségtől a Real Madridot, Ronaldo vezérletével fontos meccset nyert a Juventus - videók
A második játékrész elején hátrányba került a Huesca otthonában a Real Madrid, de jött Varana és duplázott. Olaszországban hiába próbálkozott sokkal többet a Roma, a kevés lövés is elég volt a Juventusnak a három ponthoz.