Fotó: twitter.com/manutd

Topligák: Ronaldo duplával tért vissza az MU-ba, őrült meccsen verték Haalandék a Fradi EL-ellenfelét – eredmények, videók

Cristiano Ronaldo két góllal vette ki a részét a Manchester United győzelméből a visszatérése utáni első bajnokin. Németországban hétgólos meccsen verte a Dortmund a Ferencváros egyik EL-ellenfelét, a Bayer Leverkusent.
Nyikes Zoltán 2021. szeptember 11., szombat 18:13
Szerző: Nyikes Zoltán 2021. szeptember 11., szombat 18:13

A Ferencváros csütörtöki Európa-ligás ellenfele, a Bayer Leverkusen 4-3-as vereséget szenvedett a vendég Borussia Dortmundtól a német labdarúgó-bajnokság negyedik fordulójának szombati játéknapján. A forduló előtt a Leverkusen a második helyen állt, míg a Dortmund az ötödik volt. A fontos összecsapáson a hazaiak háromszor szereztek vezetést, a vendégek mindig egyenlíteni tudtak. Aztán a 3-3-as állás csupán négy percig élt, mert a 75. percben a vendégek norvég gólfelelőse - a leverkuseni találkozón duplázó -, Erling Haaland büntetőből betalált. A Borussia sikerével a két csapat pillanatnyilag helyet cserélt a tabellán.

Szalai Ádám csapata, a Mainz a Hoffenheim otthonából hozta el a három pontot, a magyar légiós a 60. percben állt be, a vendégek egygólos vezetésénél.

A kezdőként 72 percet kapó Sallai Rolandot is a soraiban tudó Freiburg az utolsó negyedórát emberhátrányt töltő Köln ellen mentett pontot a 89. percben egy öngólnak köszönhetően.

Érdekesség, hogy a szombat délutáni öt összecsapásból nem született hazai siker. (MTI)

Bundesliga, 4. forduló

SC Freiburg-1. FC Köln 1-1 (Czichos 89. - öngól, ill. Modeste 34.) Kiállítva: Kainz 74. - Köln
Greuther Fürth-VfL Wolfsburg 0-2 (Nmecha 10., Weghorst 91.)
TSG 1899 Hoffenheim-FSV Mainz 05 0-2 (Burkardt 21., Ingvartsen 77.)
Bayer Leverkusen-Borussia Dortmund 3-4 (Wirtz 9., Schick 45+1, Diaby 55., ill. Haaland 37., 77. - 11-esből, Brandt 49., Guerreiro 71.)

A Leverkusen-Dortmund összefoglalója

Az eddig százszázalékos Tottenham Hotspur bő fél órán át emberhátrányban játszva 3-0-s vereséget szenvedett az első győzelmét arató Crystal Palace vendégeként az angol labdarúgó-bajnokság negyedik fordulójának szombati nyitómérkőzésén. Az 58. percben a második sárga lapját begyűjtő Japhet Tangangát állították ki a vendégektől, akkor még nem esett gól a mérkőzésen.

A Manchester United - a csapathoz ezen a találkozón visszatérő Cristiano Ronaldo duplájának is köszönhetően - 4-1-re győzte le a vendég Newcastle-t. A 36 esztendős portugál támadó kezdőként lépett pályára, és a Premier League-ben 12 év és 124 nap után talált be ismét.

A forduló rangadóján a címvédő Manchester City 1-0-ra nyert az FA Kupában és a Szuperkupában is győztes Leicester City vendégeként. (MTI)

Premier League, 4. forduló:

Crystal Palace-Tottenham Hotspur 3-0 (Zaha 75., Edouard 84., 92.)
Arsenal-Norwich City 1-0 (Aubameyang 66.)
Brentford-Brighton 0-1 (Trossard 90.)
Leicester City-Manchester City 0-1 (B. Silva 62.)
Manchester United-Newcastle United 4-1 (C. Ronaldo 45.+2, 62., B. Fernandes 80., Lingard 92.)
Southampton-West Ham United 0-0 Kiállítva: M. Antonio 95. - WHU
Watford-Wolverhampton Wanderers 0-2 (Sierralta 74., Hwang Hee-Chan 83.)