Fotó: twitter.com/ChelseaFC

Topligák: Hatot vágott a Chelsea, távolodik az MU-nak a BL; nyögvenyelős Bayern-győzelem - eredmények, videók

A Real Madrid elleni BL-vereség után kiütötte a Southamptont a Chelsea, a Manchester United pedig meglepetésre kikapott a kiesés ellen harcoló Everton otthonában. Németországban majdnem pontokat bukott a Bayern München.
Nyikes Zoltán 2022. április 9., szombat 18:27
Szerző: Nyikes Zoltán 2022. április 9., szombat 18:27

A kiesés elkerüléséért harcoló Everton 1-0-ra legyőzte a vendég Manchester Unitedet az angol labdarúgó-bajnokság 32. fordulójában. A Vörös Ördögök így továbbra is a hetedikek, és most már bravúrra lenne szükségük ahhoz, hogy elérjék a Bajnokok Ligája-indulást érő negyedik helyet. Az Everton 2019 áprilisa óta először győzte le bajnoki összecsapáson az MU-t.

A Chelsea 6-0-ra nyert a Southampton otthonában az angol labdarúgó-bajnokság 32. fordulójának szombati játéknapján. A Lőw Zsoltot másodedzőként foglalkoztató vendégeknél Mason Mount és Timo Werner két-két, Kai Havertz és Marcos Alonso egy-egy gólt szerzett. A Bajnokok Ligája-címvédő londoniak a 31. percben már 4-0-ra vezettek. Hasonlóan gyorsan legutóbb is a Chelsea jutott el négygólos különbségig vendégként a Premier League-ben, méghozzá 2011 októberében, amikor a 27. percben már 4-0 volt az állás a javukra a Bolton Wanderers otthonában. A hazaiak kapuját azon a meccsen Bogdán Ádám védte. A Southampton 21. alkalommal kapott legalább négy gólt az első félidőben a PL-ben, a szombati pedig már az ötödik nyeretlen bajnoki meccse volt sorozatban. A Brighton hétmeccses nyeretlen szériája viszont véget ért, mivel 2-1-re győzött az Arsenal otthonában.

Premier League, 32. forduló:

Everton-Manchester United 1-0 (Gordon 27.)
Arsenal-Brighton 1-2 (Ödegaard 89., ill. Trossard 28., Mwepu 67.)
Southampton-Chelsea FC 0-6 (M. Alonso 8., Mount 16., 54., Werner 21., 49., Havertz 31.)
Watford-Leeds United 0-3 (Raphinha 21., Rodrigo 73., Harrison 85.)
Aston Villa-Tottenham Hotspur 0-4 (Son 3., 66., 71., Kulusevski 50.)

vasárnap játsszák:
Brentford-West Ham United 15.00
Leicester City-Crystal Palace 15.00
Norwich City-Burnley 15.00
Manchester City-Liverpool FC 17.30
pénteken játszották:
Newcastle United-Wolverhampton Wanderers 1-0 (0-0)

(MTI)

Ezzel a góllal nyert az Everton

A Chelsea sima győzelme

A címvédő és listavezető Bayern München ha nehezen is, de legyőzte a vendég Augsburgot a német labdarúgó-bajnokság 29. fordulójának szombati játéknapján. A sorozatban tizedik bajnoki címükre hajtó müncheniek 2021. november 6. óta először játszhattak telt ház előtt otthon, de az Allianz Arena közönségének az első félidőben csalódnia kellett, ugyanis a Bayernnek nem volt kaput eltaláló próbálkozása.

A müncheni játékosok szerdán a Villarreal otthonában 1-0-ra elveszített Bajnokok Ligája-negyeddöntőben sem céloztak jól, és 2009 áprilisa óta először fordult elő, hogy a Bayern két egymást követő tétmérkőzésen egy félidőt kapura lövés nélkül játszott.

A müncheniek becsületét végül Robert Lewandowski mentette meg, a lengyel csatár 11-esből döntötte el a találkozót, 19 bajnokiján ez volt a 23. találata az Augsburg ellen. Thomas Müller, a Bayern világbajnok támadója sporttörténelmet írt, a 32 éves futballista a Bundesliga fennállásának első mezőnyjátékosa, aki 300 győztes meccsen lépett pályára.

Bundesliga, 29. forduló:

Bayern München-FC Augsburg 1-0 (Lewandowski 82. - 11-esből)
Greuther Fürth-Borussia Mönchengladbach 0-2 (Thuram 18., Plea 24.)
1. FC Köln-FSV Mainz 3-2 (Skhiri 60., Ljubicic 78., Kilian 82., ill. Burkardt 14., Onisiwo 55.)
VfL Wolfsburg-Arminia Bielefeld 4-0 (Nmecha 11., 38., Arnold 48., Kruse 53.)
Hertha BSC-Union Berlin 1-4 (Baumgartl 49. - öngól, ill. Haraguchi 31., Promel 53., Becker 74., Michel 85.)

VfL Bochum-Bayer Leverkusen 15.30
Eintracht Frankfurt-SC Freiburg 17.30
RB Leipzig-TSG 1899 Hoffenheim 19.30
VfB Stuttgart-Borussia Dortmund 0-2 (0-1)

(MTI)

Ezzel a góllal nyert a Bayern

Két távozó
A hátralévő két fordulóban nem tudtak volna pályára lépni, így a Kisvárda lemondott Wellington Nem és Andrija Filipovic további szolgálatairól.