Fotó: twitter.com/HerthaBSC

Topligák: Dárdai megcsinálta, bennmaradt a Hertha, két meccsen 12 gól a Serie A-ban - eredmények, videók

A Köln elleni döntetlennel és a Bremen vereségével matematikailag is bennmaradt a Hertha BSC, Lewandowski meglőtte szezonbeli 40. gólját, ezzel pedig beállította Gerd Müller csúcsát. Olaszországban a Spezia biztosítatta be helyét az élvonalban.
Nyikes Zoltán 2021. május 15., szombat 17:34
Szerző: Nyikes Zoltán 2021. május 15., szombat 17:34

A Hertha hazai pályán gól nélküli döntetlent játszott a Kölnnel a német labdarúgó-bajnokság 33. fordulójának szombati játéknapján, ezzel biztosította élvonalbeli tagságát. A bennmaradás kiharcolásához az is kellett Dárdai Pál vezetőedző berlini együttesének, hogy a Werder Bremen kikapott az Augsburgtól, ezzel a 16., osztályozót érő helyen áll és már nem érheti be a Herthát.

A bajnoki címét korábban bebiztosító Bayern München 2-2-t ért el a Freiburg vendégeként. Robert Lewandowski, a bajorok csatára a 26. percben büntetőből volt eredményes, ezzel 40 góllal befogta Gerd Müllert az egy idényben szerzett bajnoki találatok tekintetében. Elődje az 1971/72-es szezonban volt 40-szer eredményes, 34 mérkőzésen. A lengyel csatár a gólja után mezét felhúzva tisztelgett Müller előtt, alulra húzott pólóján az ő arcképe, illetve "4ever Gerd" (Mindörökké Gerd) felirat.

A hazaiaknál Sallai Roland kezdőként 61 percet játszott. Az utolsó helyezett Schalke legyőzte a Frankfurtot, amivel a negyedik helyért és ezzel Bajnokok Ligája-indulásért küzdő Dortmundot hozta kedvező helyzetbe. A Borussia vasárnap a Mainz vendége lesz.

Bundesliga, 33. forduló:

FC Augsburg-Werder Bremen 2-0 (R. Khedira 57., Caligiuri 89.)
Kiállítva: Vargas 13., ill. Gross 49.)

Arminia Bielefeld-TSG Hoffenheim 1-1 (Voglsammer 23., ill. Kramaric 5.)
SC Freiburg-Bayern München 2-2 (Gulde 29., Günter 81., ill. Lewandowski 26. - 11-esből, Sané 54.)
Hertha BSC-1. FC Köln 0-0
Bayer Leverkusen-Union Berlin 1-1 (Wirtz 27., ill. Pohjanpalo 73.)
Borussia Mönchengladbach-VfB Stuttgart 1-2 (Stindl 45., ill. Endo 72., Kalajdzic 77.)
Schalke 04-Eintracht Frankfurt 4-3 (Huntelaar 15., Idrizi 52., Flick 60., Hoppe 64., ill. An. Silva 29., 72., N'Dicka 51.)

vasárnap játsszák:
FSV Mainz 05-Borussia Dortmund 18.00
RB Leipzig-VfL Wolfsburg 20.30

(MTI)

Lewandowski 40. gólja a mostani Bundesliga-idényben, amivel beállította Gerd Müller csúcsát

A Freiburg-Bayern góljai

Az ezüstéremre pályázó Atalanta nyert a 14. Genoa otthonában az olasz labdarúgó Serie A 37. fordulójának szombati játéknapján, amelyen a Spezia a Torino felett aratott győzelmével bebiztosította helyét az élvonalban. Genovában a vendégegyüttes három gólt szerezve már az első félidőben jelentős előnyre tett szert, és bár a hajrában a hazaiak 3-4-re felzárkóztak, nem tudták döntetlenre menteni a mérkőzést.

A kiesőjelöltek összecsapásán a 17. Spezia legyűrte a 16. Torinót, így bennmaradt az első osztályban. A hazaiak két találatára a második félidőben érkezett ugyan válasz, 2-1 után azonban a vendéglátók még kétszer eredményesek voltak, és végül biztosan nyertek.

Serie A, 37. forduló:

Genoa-Atalanta 3-4 (Shomurodov 48., 84., Pandev 67., ill. Zapata 9., Malinovsky 26., Gosens 44., Pasalic 51.)
Spezia-Torino 4-1 (Saponara 19., Nzola 41., 74., Erlic 84., ill. Belotti 54. - 11-esből)