Fotó: twitter.com/rbleipzig_en

Topligák: Kétgólos hátrányból fordítottak Gulácsiék, rangadót nyert a Barcelona - eredmények, videók

A félidőben még 2-0-ra vezetett a Mönchengladbach a Leipzig otthonában, de a második játékrészben elképesztő teljesítményt produkált Gulácsi Péter és Willi Orbán csapata. A La Ligában hat győztes meccs után kapott ki a Sevilla, amely otthonából a Barcelona hozta el a három pontot.
Nyikes Zoltán 2021. február 27., szombat 20:36
Szerző: Nyikes Zoltán 2021. február 27., szombat 20:36

Az FC Barcelona 2-0-ra nyert a Sevilla otthonában a spanyol labdarúgó-bajnokság 26. fordulójának szombati rangadóján. Az első félidőben a sorozatban hat bajnoki győzelemnél tartó andalúz együttes szinte semmit nem mutatott, a Barcelona a francia Ousmane Dembélé találatával vezetett.

A hazaiak kapusa, Bono több mint 550 perc után kapott gólt. A fordulást követően is a katalánok játszottak jobban - az 59. percben Dest lőtt kapufát -, így a hazaiak a 62. percre mind az öt cserelehetőségüket kihasználták. Az utolsó fél órában mindkét oldalra jutott egy meg nem adott gól, mielőtt a Barcelona a 86. percben Lionel Messi találatával eldöntötte a három pont sorsát. (MTI)

La Liga, 26. forduló

Sevilla-Barcelona 0-2 (Dembélé 29., Messi 85.)
Eibar-Huesca 1-1 (Diop 83., ill. Ramirez 81.)
Alavés-Osasuna 0-1 (Barja 77.)
Getafe-Valencia 3-0 (Arambarri 39., Matat 55., Alena 87.) Kiállítva: Diakhaby 51. - Valencia

Dembélé 0-1

Messi 0-2

A Gulácsi Péterrel és Willi Orbánnal felálló RB Leipzig hazai pályán kétgólos hátrányból fordítva győzte le a hozzá hasonlóan Bajnokok Ligája-nyolcaddöntős Borussia Mönchengladbach együttesét a német labdarúgó-bajnokság 23. fordulójának szombati játéknapján.

A győztes gólt Alexander Sörloth a 93. percben szerezte. A lipcseieknél a sérülése után lábadozó Szoboszlai Dominik továbbra sem bevethető.

Bundesliga, 23. forduló

RB Leipzig-Mönchengladbach 3-2 (Nkunku 57., Poulsen 66., Sörloth 93., ill. Hofmann 6. - 11-esből, Thuram 19.)

(MTI)

Hofmann 0-1

Thuram 0-2

Nkunku 1-2

Poulsen 2-2

Sorloth 3-2

Bundesliga: Elmaradt a Hertha-bravúr a dobogós otthonában, ötöt vágott a Bayern - eredmények, videók
A Bundesliga 23. fordulójában nem tudott pontot szerezni a Dárdai Pál vezette Hertha a harmadik helyezett Wolfsburgnál, a berlinieknél végigjátszotta a bajnokit Dárdai Márton. A Bayern Münchennél Gnabry és Lewandowski is duplázott, simán nyert a Dortmund és a Stuttgart is.
Gulácsi Péter
Rouven Schröder sportigazgató elárulta, hogy a nyáron a Leipzig biztosan megválik az egyik kapusától.
Freiburg
Lőw Zsolt
A Bild szerint a Bayern München asszisztensedzőjeként dolgozó Lőw Zsolt is jelölt a Freiburgnál, ahonnan a szezon végén távozik Christian Streich vezetőedző.