Fotó: twitter.com/RBLeipzig

Bundesliga: Szoboszlai gólpasszt adott Orbánnak, félpályás góllal kaptak ki Sallaiék, 17 éves csodagyerek küldte osztályozóra a Herthát - eredmények, videók

Egészen drámai hajrát hozott a Bundesliga utolsó fordulója: a hosszabbításban mentette ikszre a meccset a Leipzig Szoboszlainak és Orbánnak köszönhetően, valamint szintén a ráadásban kaptak ki Sallaiék és cserélt helyet a Stuttgart és a Hertha. A lipcseiek így a BL-ben, a Freiburg és az Union Berlin az EL-ben indulhat.
Nyikes Zoltán 2022. május 14., szombat 17:32
Szerző: Nyikes Zoltán 2022. május 14., szombat 17:32

Az RB Leipzig döntetlennel szerezte meg a Bajnokok Ligája-indulást érő negyedik helyet a német labdarúgó-bajnokságban. A lipcseiek Gulácsi Péterrel és Willi Orbánnal a kezdőben az utolsó pillanatig hátrányban voltak az utolsó előtti Bielefeld vendégeként, de a 93. percben a nem sokkal korábban csereként pályára lépő Szoboszlai szabadrúgását a magyar válogatott védője a kapuba fejelte. Ezzel az eredménnyel az újonc Fürth mellet a Bielefeld búcsúzott az élvonaltól.

Mindeközben a Sallai Rolanddal felálló Freiburgnak nyernie kellett volna a harmadik Leverkusen otthonában ahhoz, hogy esélye legyen a negyedik helyre, de 2-1-es vereséget szenvedett. A magyar támadó a 79. percig volt szereplője a találkozónak. A Freiburg veresége Schäfer András csapatának, az Union Berlinnek jött jól, amely - a 66. perctől a magyar válogatott középpályással soraiban - 3-2-re legyőzte otthon a Bochumot, így az ötödik helyen zárta a szezont. Utóbbi két magyaros együttes az Európa Liga csoportkörében szerepelhet ősszel.

A bennmaradást érő 15. hely drámai küzdelemben dőlt el, a Hertha BSC a Dortmund otthonában egy pontszerzéssel biztosíthatta volna be Bundesliga-tagságát, a sárga-feketék - akiktől góllal búcsúzott Erling Haaland - azonban a 84. percben megfordították a találkozót és 2-1-re nyertek. Ekkor a berliniek még örülhettek volna, de a VfB Stuttgart a 92. percben megszerezte a győztes gólt a Köln ellen, így jobb gólkülönbségével megelőzte a fővárosiakat, akik így osztályozóra kényszerülnek.

A bajnok Bayern München a Wolfsburg otthonában játszott 2-2-es döntetlennel és egy Bundesliga-rekorddal zárta az idényt, ugyanis az első csapat lett, amely idegenben 49 gólt szerzett. (MTI)

Bundesliga, 34. (utolsó) forduló:

FC Augsburg-Greuther Fürth 2-1 (Caligiuri 11. - 11-esből, Gregoritsch 85., ill. Ngankam 24.)
Arminia Bielefeld-RB Leipzig 1-1 (Serra 70., ill. Orbán 93.)
Borussia Dortmund-Hertha BSC 2-1 (Haaland 68. - 11-esből, Moukoko 84., ill. Belfodil 18. - 11-esből)
Bayer Leverkusen-SC Freiburg 2-1 (Alario 54., Palacios 97., ill. Haberer 88.)
FSV Mainz 05-Eintracht Frankfurt 2-2 (Ingvartsen 10., 49., ill. Tuta 26., Borre 35.)
Borussia Mönchengladbach-TSG 1899 Hoffenheim 5-1 (Stindl 26., Plea 44. - 11-esből, Hofmann 45+1, 68., ill. Kramaric 3.)
Union Berlin-VfL Bochum 3-2 (Promel 5., Awoniyi 25. - 11-esből, 88., ill. Zoller 55., Löwen 79.)
VfB Stuttgart-1. FC Köln 2-1 (Kalajdzic 12., Endo 92., ill. Modeste 60.)
VfL Wolfsburg-Bayern München 2-2 (Wind 45., Kruse 58., ill. Stanisic 17., Lewandowski 40.)