"Pedri Potter", avagy varázsolt a Barcelona sztárja az EL-ben, Szalai Ádám csapata kiesett az EKL-ből - eredmények, videók

Tizenkilenc éves játékosa vezérletével jutott tovább az Európa Ligában a Barcelona, az Európa Konferencia Ligában 8-4-es összesítéssel ütötte ki a PSV a koppenhágaiakat.
Nyikes Zoltán 2022. március 17., csütörtök 21:09
Szerző: Nyikes Zoltán 2022. március 17., csütörtök 21:09

Az FC Barcelona bejutott a legjobb nyolc közé a labdarúgó Európa Ligában, miután a hazai gól nélküli döntetlent követően a csütörtöki visszavágón 2-1-re nyert a Galatasaray vendégeként. A vezetést a török gárda szerezte meg, ám a végső sikerre is esélyesnek tartott katalán együttes a szünet előtt egyenlíteni, a második játékrészben pedig fordítani tudott. A negyed- és elődöntő sorsolását pénteken rendezik. (MTI)

A Barcelona egyik legjobbja Pedri volt, aki az egyenlítő góljánál két védőt is elfektetett, a katalánok klubhonlapja pedig a lefújást követően frappánsan Harry Potterhez hasonlította őt.

Európa Liga, nyolcaddöntő, visszavágók:

Crvena zvezda-Glasgow Rangers 2-1 (Ivanic 10., El Fardou Ben 93. - 11-esből, ill. Kent 56.)
Továbbjutott: Rangers - összesítésben 4-2-vel

AS Monaco-Braga 1-1 (Disasi 90., ill. A. Ruiz 20.)
Továbbjutott: Braga - összesítésben 3-1-gyel

Bayer Leverkusen-Atalanta 0-1 (Boga 91.)
Továbbjutott: Atalanta - összesítésben 4-2-vel

Ezzel a góllal nyert az Atalanta

Galatasaray-FC Barcelona 1-2 (Marcao 28., ill. Pedri 37., Aubameyang 50.)
Továbbjutott: Barcelona - összesítésben 2-1-gyel

Pedri gólja

Aubameyang találata

A Szalai Ádámot foglalkoztató Basel idegenbeli veresége után otthon is kikapott 2-1-re az Olympique Marseille csapatától a Konferencia Liga nyolcaddöntőjének csütörtöki visszavágóján, így búcsúzott a sorozattól. A magyar válogatott csatárát nem nevezték.

A PSV Eindhoven a hazai döntetlenjét követően idegenben simán, négy góllal verte az FC Köbenhavnt, míg a Leicester Citynek vendégként az egygólos vereség is elég volt a nyolc közé jutáshoz. A negyed- és elődöntő sorsolását pénteken rendezik. (MTI)

Konferencia Liga, nyolcaddöntő, visszavágók:

Basel-Olympique Marseille 1-2 (Ndoye 63., ill. C. Ünder 74., Rongier 93.)
Továbbjutott: Marseille - összesítésben 4-2-vel

Így kaptak ki Szalaiék

Rennes-Leicester City 2-1 (Bourigeaud 8., Tait 76., ill. Fofana 51.)
Továbbjutott: Leicester - összesítésben 3-2-vel

FC Köbenhavn-PSV Eindhoven 0-4 (Zahavi 10., 79., M. Götze 38., Madueke 91.)
Továbbjutott: PSV - összesítésben 8-4-gyel

AZ Alkmaar-Bodö/Glimt 2-2 (Pavlidis 18., 30., ill. Pellegrino 26., Sampsted 105+1) - hosszabbítás után
Továbbjutott: Bodö/Glimt - összesítésben 4-3-mal

Rossi szerint Szoboszlai boldogtalan Lipcsében - topligás csapat figyelmébe ajánlotta
Marco Rossi szerint Szoboszlai jelenleg nem túl boldog Lipcsében, ezért az olasz Napoli csapata jól járhat a középpályás szerződtetésével.