EL: Drámai büntetőpárbaj után jutott tovább a Vidi, azonnal kiesett a Puskás Akadémia - videó

A MOL Fehérvár FC büntetőpárbaj után jutott tovább az ír Bohemians ellen, míg a Puskás Akaédmia 3-0-ra kikapott a svéd Hammarbytől, így búcsúzott az Európa Liga selejtezőjétől.
Csakfoci Admin 2020. augusztus 27., csütörtök 21:15
Szerző: Csakfoci Admin 2020. augusztus 27., csütörtök 21:15
Fehérvár FC-Bohemians 1-1 (Nikolics 37. - büntetőből, ill. Ward 22.) - büntetőkkel: 4-2

Az első húsz percben a fehérváriak támadtak végig, de gólt nem szereztek. Nem úgy, mint az írek, akik a második támadásukból megszerezték a vezetést. Twardek bal oldali beadása Wardot találta meg, aki közelről Kovácsik kapujába helyezett. Hat perccel később Houri beadása után Stopira fejelt Nikolicshoz és közelről bevette McGuiness kapuját, de a partjelző lest intett. A 36. percben egyenlítettek a fehérváriak, miután Cornwall rúgta fel Fiolát a tizenhatoson belül, a játékvezető habozás nélkül büntetőt ítélt - jogosan. A labda mögé Nikolics állt, és kíméletlenül felvarrta a bal felsőbe a labdát.

A szünet után sokáig mezőnyjáték folyt a pályán, jobbára a fehérváriak támadtak. A 67. percben kis híján átvehette volna a vezetést a Fehérvár. Funsho lövése a fekvő Cornwallt találta el, majd Nikolics beadása után Petrjak kb. 10 méterről méterekkel fölé durrantott. A hajrában Houri emelése Lyons maga mögé szorított kezére vágódott a labda, a ciprusi bíró továbbot intett. A másik oldalon Ward egy szóló után 15 méterről jócskán a bal felső mellé lőtt. A hosszabbításban Evandro végleg lezárhatta volna a mérkőzést, ám középre tartó lövését McGuinness megfogta.

A kétszer tizenöt perces hosszabbításban a 94. percben Petrjak lövése majdnem a jobb felső sarokban kötött ki, ám lövése a felső kapufára pattant. A 115. percben még Pátkai lövése szállt fölé egy kavarodás után.

A tizenegyesekre maradt a döntés, amelyet a fehérváriak rúgtak jobban, 4-2-re megnyerték a párharcot, így továbbjutottak a második fordulóba, amelynek sorsolását hétfőn rendezik.

Összefoglaló

MOL Fehérvár FC: Kovácsik - Nego, Fiola, Rus, Stopira (Pátkai 75.) - Alef, Houri – Bamgboye, Evandro (Nikolov 101.), Petrjak (Géresi 109.) - Nikolics (Hodzic 74.)

Bohemians: McGuinness - Lyons, Cornwall (Finnerty 71.), Casey, Breslin - Twardek, Buckley (Mandroiu 109.), Lunney (Levingston 79.), Grant - Ward (Devoy 84.), Wright

Hammarby-Puskás Akadémia 3-0 (Khalili 14., Bojanic 32., Paulinho 86.)

Kezdés után azonnal magához ragadta a kezdeményezést a Hammarby, azonban nagy helyzetet nem tudtak kidolgozni a svédek. A 14. percben viszont már megszerezték a vezetést - Jeahze bal oldali beadását Auerbach nem tudta kiütni, a hosszún érkező Khalili a hosszú alsóba lőtt. Egy percre rá Latifi szöglete után Radics fejelt alig mellé. A 32. percben megduplázták az előnyüket a hazaiak, miután Bojanic 22 méterről elvégzett szabadrúgása a bal alsó sarokban kötött ki. Négy perccel később Auerbach védett hatalmasat Khalili lövése után, megmentve csapatát a harmadik góltól.

Fordulás után a svédek játszottak aktívabban, helyzeteket alakítottak ki. Az 51. percben Nagy centerezése után Plsek lövése vágódott le a svéd védőről, ám a bíró nem ítélt büntetőt. Két perccel később már Plsek lőtt a jobb alsó sarok mellé. Az 57. percben Khalili gurította le lövésre a labdát Johannssonnak, aki 16 méterről a kapufát találta telibe. Három perc múlva már Auerbach mutatott be egy hatalmas védést, miután Söderström emelése után jött ki és zárta le a szöget.

A hajrára fordulva a 78. percben Komáromi remek cselsorozat után tört be tizenhatoson belülre, védőjét lerázta, ám 14 méterről alig lőtt mellé. A 86. percben Paulinho végleg lezárta az esetleg még nyitott kérdéseket: a tizenhatos sarkáról kilőtte a hosszú felsőt, Auerbach tehetetlen volt.

Az eredmény nem változott, a felcsútiak háromgólos vereséget szenvedtek Hammarbytől.

Hammarby: Ousted - Söderström, Fenger, Fällman, Jeahze (Rodic 81.) - Andersen, Bojanic - Khalili (Kacaniklic 77.), Tankovic (Johannsson 55.), Paulinho, Khalili

Puskás Akadémia: Auerbach, Szolnoki, Spandler, Hadzhiev, Nagy - Radics, Plsek, Kiss (Kalmár 81.), Deutsch - Weslen (Corbu 70.), Latifi (Komáromi 61.)

EL-selejtező: Eredménykövetés a Vidi, a Puskás és a Honvéd meccseiről - gólok, videók, jegyzőkönyvek
Az Európa Liga 1. selejtezőkörében 18:30 órakor a MOL Fehérvár FC az ír Bohemians FC ellen lép pályára, a Puskás Akadémia 19:00 órakor a svéd Hammarby otthonában játszik, míg a Honvéd 21 órától a finn Inter Turkut fogadja hazai pályán. Kövesd élőben a csakfoci.hu-n a legfontosabb történéseket!