EL/EKL: Orbán gólja is kellett a Leipzig továbbjutásához, Holenderék is nyolcaddöntősök - eredmények, videók

Ez történt az EL-ben és az EKL-ben a 18.45 órakor kezdődött mérkőzéseken.
Csakfoci Admin 2022. február 24., csütörtök 20:45
Szerző: Csakfoci Admin 2022. február 24., csütörtök 20:45

Európa Liga, a nyolcaddöntőbe jutásért, visszavágók

Real Sociedad-RB Leipzig 1-3 (Zubimendi 67., ill. Orbán 39., Silva 59., Forsberg 89.)
Továbbjutott: az RB Leipzig 5-3-as összesítéssel.

A német együttes az egy hete otthon játszott 2-2-es döntetlen után a 39. percben tizenegyeshez jutott San Sebastianban, André Silva azonban elhibázta a büntetőt, de a kipattanót Orbán bevágta a kapuba.

A szünet után Silva akcióból már gólt tudott szerezni, ezzel a Leipzig megduplázta előnyét, és hiába szépített a 67. percben a Sociedad, egy perccel a rendes játékidő lejárta előtt Emil Forsberg tizenegyesből szerzett találatával biztossá vált a lipcseiek továbbjutása. A Leipzig harmadik magyar játékosa, Szoboszlai Dominik a cserepadról nézte végig az összecsapást.

(Willi Orbán gólja 03:48-tól látható)

Dinamo Zagreb-Sevilla 1-0 (Orsic 65. - büntetőből) - kiállítva: Delaney 91. (Sevilla)
Továbbjutott: a Sevilla 3-2-es összesítéssel.

Lazio-Porto 2-2 (Immobile 19., Cataldi 95., ill. Taremi 31. - büntetőből, Uribe 68.)
Továbbjutott: a Porto 4-3-as összesítéssel.

Olympiacos-Atalanta 0-3 (Maehle 40., Malinovsky 67., 69.)
Továbbjutott: az Atalanta kettős győzelemmel, 5-1-es összesítéssel.

A nyolcaddöntő sorsolását pénteken 13 órakor tartják, a sorozat fináléját pedig május 18-án Sevillában játsszák. (MTI)

Konferencia Liga, a nyolcaddöntőbe jutásért, visszavágók

Partizan Belgrád-Sparta Praha 2-1 (Gomes R. 7., 24., ill. Hlozek 85.) - kiállítva: Gomes R. 66. (Partizan)
Továbbjutott: a Partizan Belgrád kettős győzelemmel, 4-1-es összesítéssel.

A szerb csapat múlt heti, kétgólos sikerét követően a csütörtöki, hazai visszavágón 2-1-re múlta felül a Sparta Prahát. A belgrádiak magyar válogatott játékosa, Holender Filip a 77. percben csereként lépett pályára.

Bodö/Glimt-Celtic 2-0 (Solbakken 9., Vetlesen 69.)
Továbbjutott: a Bodö/Glimt kettős győzelemmel, 5-1-es összesítéssel.

Maccabi Tel Aviv-PSV 1-1 (Saborit 91., ill. Vertessen 85.)
Továbbjutott: a PSV 2-1-es összesítéssel.

Qarabag-Marseille 0-3 (Gueye 12., Guendouzi 77., de La Fuente 92.)
Továbbjutott: a Marseille kettős győzelemmel, 6-1-es összesítéssel.

Randers-Leicester City 1-3 (Odey 84., ill. Barnes 2., Maddison 70., 74.)
Továbbjutott: a Leicester City kettős győzelemmel, 7-2-es összesítéssel.

A nyolcaddöntő sorsolását pénteken 13 órától tartják.

EL/EKL: A Barcelona hatgólos thriller után ment tovább, a Dortmund mellett Szalaiék is búcsúztak - eredmények, videók
Ez történt az EL-ben és az EKL-ben a 21 órakor kezdődött mérkőzéseken.