EL: A 105. percben szerzett hatalmas öngóllal ment tovább a Honvéd – videó

A Honvéd továbbjutott az Európa Liga selejtezőjének első fordulójából, miután házigazdaként hosszabbításban 2-1-re legyőzte a finn Inter Turkut.
Csakfoci Admin 2020. augusztus 27., csütörtök 23:30
Szerző: Csakfoci Admin 2020. augusztus 27., csütörtök 23:30

Az első negyedórában a Honvéd birtokolta többet a labdát, de a kispestiek gólhelyzetet nem tudtak kialakítani. Jobbára az apró szabálytalanságok, mintsem a helyzetek jellemezték a mérkőzés első félidejének felét. Aztán jött a 35. perc, és az egyetlen valamirevaló lehetőség: Ruane 12 méterről alig lőtt a bal alsó sarok mellé.

A szünet után Ugrai szögletéből Batik fejelte le a labdát Lovricsnak, aki három méterről a rövid felső mellé lőtt. Öt perccel később már Tujvel mentett hatalmasat, miután Turuholm lövése elakadt a kapusban. A hajrában Mezghrani lábában maradt a döntés, aki Hidi passza után a jobb oldali kapufát találta telibe. Az utolsó percekben úgy tűnt, a csereként beálló Traoré fejese továbbjutást ér, ám tizenkét másodperccel a középkezdés után Liliu a jobb alsóba lőtt, így következett a hosszabbítás.

A ráadásban továbbra is a Honvéd futballozott fölényben. A 105. percben egy labdakihozatal után Mezghrani indította Traorét, a menteni igyekvő Hämäläinen becsúszva a jobb alsóba továbbította a labdát, így ismét a magyarok szereztek vezetést. A hátralévő negyedórában a Honvéd biztosan őrizte a minimális előnyét, sőt akár végleg el is dönthette volna az összecsapást, de Kesztyűs fejese a kapufát találta el.

Összefoglaló:

Európa Liga, 1. selejtezőkör

Bp. Honvéd - Inter Turku 2-1 (Traoré 90., Hämäläinen 105. – öngól, ill. Liliu 91.) - hosszabbítás után

Honvéd: Tujvel - Baráth (Mezghrani - a félidőben), Batik, Lovric, Uzoma - Kesztyűs, Hidi (Kamber 107.), Gazdag, Zsótér - Tóth-Gábor (Traoré 72.), Ugrai (Aliji 120.)

Inter Turku: Moisander - Ketting, Hoskonen, Hämäläinen - Engström (Kouassivi-Benissan 106.), Annan, Muníz (Kagayama 106.), Ruane - Paananen (Ojala 65.) - Kallman (Liliu 89.), Furuholm

EL: Drámai büntetőpárbaj után jutott tovább a Vidi, azonnal kiesett a Puskás Akadémia - videó
A MOL Fehérvár FC büntetőpárbaj után jutott tovább az ír Bohemians ellen, míg a Puskás Akaédmia 3-0-ra kikapott a svéd Hammarbytől, így búcsúzott az Európa Liga selejtezőjétől.
Vasas
Tóth Milán
A Vasas meghosszabbította Tóth Milán szerződését.
Szabó Bálint
A csakfoci.hu úgy tudja, hogy Szabó Bálint neve is ott van a kiszemeltek listáján a negyedik kerületieknél.