Mit csinált Kassai a Real-Bayern BL-rangadón? - videók, fotók

A magyar játékvezető és stábjának legfontosabb pillanatai a Santiago Bernabeu Stadionban, percről percre.
Dudás Gábor 2017. április 19., szerda 6:13
Szerző: Dudás Gábor 2017. április 19., szerda 6:13

Kassai Viktor és stábja, illetve néhány, a meccs alakulását is befolyásoló ítélet a reflektorfénybe került a Real Madrid – Bayern München BL-negyeddöntő (4-2) alatt és követően.

A csakfoci.hu végigkövette a magyar játékvezetői team pillanatait percről percre a mérkőzésen, ennek a krónikája következik az alábbiakban, kiemeltük a vitatott helyzeteket.

I. FÉLIDŐ:

3. perc: Az első szöglet, Robben megpattanó lövése után

4. perc: Modric labdakihozatalánál kezezést reklamáltak a vendégek, de a síp néma maradt

5. perc: Vidal keményen odacsúszik Carvajalnak, rögtön villant a sárga lap (ez már eiltiltást ért) és veszélyes helyről jöhetett szabadrúgás, de elakadt CR lövése a falban

11. perc: Ramos lest reklamált egy hosszú indításnál, de jól ítélt a magyar bírói team

26. perc: Carvajal löketénél Neuer óriásit védett, Kassaiék nem láttak szögletet, pedig az volt

30. perc: Hummels a Real kapujánál szabálytalankodott Ronaldóval egy szabadrúgásnál, jogosan szólt a sípszó. Boatenggel is megbeszélte röviden és erélyesen az esetet Kassai.

34. perc: Nagyon keményen, de szabályosan ütközött Ronaldo és Hummels, most a másik 16-osnál, itt viszont nem kellett sípolnia Kassainak, nem is tette meg

39. perc: Casemíro rúgta fel Robbent, a bajorok sárgát reklamáltak, Kassai „csak” szabadrúgást ítélt. Nem sokkal később Vidal felvágásánál is szólt a síp, megint Casemiro volt egyébként a tettes

41. perc: Eddig bírta Kassai, most már sárgát adott – jogosan – Casemirónak

44. perc: Néhány madridi sárgát reklamált Kassainál Xabi Alonsónak, a bíró gyorsan elhajtotta őket

46. perc: Kassai nem nagyon hosszabbított, félidő.

II. FÉLIDŐ:

48. perc: Vidal durván rátartott Casemiróra, megúszta a második sárgát, hiába reklamáltak hevesen a hazai szurkolók és játékosok is Kassainál

51. perc: Robben esett el látványosan Casemiro mellett, Kassai néhány pillanat gondolkodás és kommunikáció után büntetőt ítélt. Casemiro nem kapta meg a második sárgáját. A 11-est Lewandowski bevágta.

61. perc: Nacho és Lewandowski ütközött a Real kapuja előtt a levegőben. Kassai itt jól ítélt – kifelé.

67. perc: Lewandowski egy leshelyzet miatt tüntetett finoman, de jónak tűnt az ítélet

69. perc: Lewandowski esett el a Real kapujánál, határozottan, de nem szabálytalanul léptek oda neki, Kassai nem is fújt semmit

71. perc: Xabi Alonso kapott megérdemelt sárgát egy kemény belépőnél

75. perc: Hummels sem reklamált, amikor villant neki a lap

77. perc: Thomas Müller mellkassal adott "gólpasszt" Ramos öngóljához, volt, aki szerint lest kellett volna ítélni a helyzetnél

80. perc: Casemiro viszont ezt is megúszta, felrúgta Robbent, de megint nem sárgult be másodszor, pedig mutogatott bőszen a holland is Kassainak

84. perc: Vidal viszont nem maradt a pályán. Asensiót kaszálta el Kassai szerint, villant a második sárga. A chilei nem nagyon akart lemenni, alig tudták meggyőzni róla. A visszajátszások szerint a középpályás a labdát találta el.

95. perc: Bő négy perc ráadás után lefújta a rendes játékidőt a magyar bíró, jöhetett a hosszabbítás.

HOSSZABBÍTÁS:

98. perc: Casemiro esett el látványosan, Boateng térdével találkozott a 16-oson belül, Kassai nem fújt, elég kétséges volt a helyzet, de talán nem ért büntetőt az eset

101. perc: Robben is besárgult

102. perc: C. Ronaldo leshelyzetben, a portugál ezt nem vette jó néven, de annak tűnt

105. perc: Ramos ívelt oda az üresen és lesen álló Ronaldóhoz, aki laposan a kapuba tüzelt. Lewandowski a félidő lefújása után is reklamált még a tényleges leshelyzet miatt.

110. perc: CR harmadik góljánál először úgy tűnt, jó döntést hozott az asszisztens és Kassai is, és nem volt les, de aztán...

120. perc: Kassai lefújta a találkozót, amely sokáig emlékezetes beszédtéma lesz majd, bírói szempontból is.