BL-döntő: Havertz gólja döntött, a Chelsea lenullázta a Manchester Cityt - videók

Történelme második Bajnokok Ligája-trófeáját hódította el a Chelsea, miután Kai Havertz találatára nem tudott válaszolni a Manchester City a portói fináléban.
Nyikes Zoltán 2021. május 29., szombat 22:59
Szerző: Nyikes Zoltán 2021. május 29., szombat 22:59

A Lőw Zsolt személyében magyar másodedzőt foglalkoztató londoniak történetük harmadik, míg a manchesteriek történetük első BL-döntőjét vívták szombat este végül Portóban, miután a koronavírus-járvány okozta korlátozások miatt az angol szurkolók nem utazhattak volna el Isztambulba, ezért az európai szövetség a portugál város mellett döntött.

1.félidő

Remek iramban kezdődött és zajlott szinte az egész első játékrész, a City már a 8. percben veszélyeztetett, miután Ederson hosszú labdájának "szeme volt", a kapus remekül indította Sterlinget, aki a Chelsea 16-osánál vette le a labdát - nyakán Reece Jamesszel -, majd kissé kisodródott, így sarokkal próbálta meg kapura juttatni a játékszert, Mendy azonban szögletre mentett. Ezt követően a Chelsea átvette az irányítást és Werner rövid idő alatt kétszer is óriási helyzetbe került, előbb Havertz bal oldalról érkező beadását találta el rosszul a német támadó, így kapura lövés sem lett a lehetőségből, majd a 14. percben az előzőnél is nagyobbat rontott, amikor 9 méterről, szemben a kapuval vette célba a jobb alsót, de gyenge volt a lövés, Edersonról ki sem pattant.

A 27. percben De Bruyne passza után Foden került nagy helyzetbe hét méterre a kaputól, ám Rüdiger óriásit mentett becsúszva. A szünetig továbbra is nagy volt az iram, de már kevesebbet forogtak veszélyben a kapuk, ami lehetőség azonban adódott, azt tökéletesen kihasználta Havertz a 42. percben: Mount nagyszerű passzával ugrott ki ziccerben a német játékos, aki eltolta Ederson mellett a labdát - a kapus ugyan beleért, de ez kevés volt -, majd az üres kapuba gurított, 0-1.

2.félidő

A szünet után rögtön átvette az irányítást a Manchester City, de sokáig csak meddő volt Sterlingék mezőfölénye, igazi helyzetet nem tudtak kidolgozni. Az 59. percben aztán tovább nehezítette a City helyzetét, hogy elveszítette az egyik legjobbját, Kevin De Bruyne-t egy Rüdigerrel történt ütközést követően kellett lecserélni.

Két minutummal később a City-játékosok reklamálásától volt hangos a játéktér: Gündogan lövését követően James testéről mintha a kezére a pattant volna a labda, de hiába a nagy reklamálás, Mateu Lahoz nem ítélt 11-est és a VAR-szobában is úgy értelmezték az esetet, hogy ez nem ért büntetőt. A 68. percben egy szép támadás végén Mahrez jobb oldalról érkező lapos beadása majdnem megtalálta a kapu torkában álló Gündogant, ám Azpilicueta nagyot mentett.

Pár percre rá könnyen kétgólos előnyhöz juthatott volna a Chelsea, amikor is egy kontratámadást követően Havertz remekül ugratta ki a csereként pályára lépő Pulisicet, aki 8 méterről estében, nagy ziccerben a jobb sarok mellé lőtt.

A hajrára Guardiola pályára küldte a klublegendát, Sergio Agüerót is, ment előre becsülettel a Manchester City, de igazi helyzet nélkül, a Chelsea védői hősiesen védekeztek, mindig akadt egy játékos, aki szerelni vagy blokkolni tudott a tizenhatoson belül. A hétperces hosszabbítás utolsó másodperceiben Mahrez lövése kevéssel kerülte el a bal felső sarkot, de végül csak megúszta a Chelsea és történelme során másodjára lett BL-győztes.