Fotó: fradi.hu

Stankovic nem akart beszélni a kimaradt csatáráról, Hornyák: "Közel voltunk a győzelemhez - de a Fradi is" - edzői értékelések

Így látták a szakvezetők a vasárnapi NB I-es mérkőzéseket Debrecenben, a Groupama Arénában és az Új Hidegkuti Nándor Stadionban. Edzői értékelések.
Csakfoci.hu 2024. március 17., vasárnap 21:48
Szerző: Csakfoci.hu 2024. március 17., vasárnap 21:48

DVSC - ZTE 5-1

Bővebb összefoglaló a mérkőzésről itt!

Srdjan Blagojevic (DVSC): - Elsőként szeretném megdicsérni a játékosokat, minden érdem őket illeti a mai győzelemért, és ez az 5-1-es siker a legnagyobb győzelmem itt Magyarországon. Nagyon örülök és elégedett vagyok. 36 pontunk van most, és 8 forduló maradt a végéig, úgy gondolom, hogy most már biztonságban vagyunk, és az a célunk, hogy minél előrébb végezzünk. A top 6-ról beszélhetünk, és hogy ha ezt sikerül elérni, akkor tudunk abban gondolkodni, hogy hogyan kerülhetünk a top3-ba. Jelen esetben ennek örülünk. Négy gólt szereztünk az első félidőben, és kontrolláltuk a mérkőzést, jól felkészültek voltunk. A második félidőben is komoly hozzáállást szerettem volna látni, és azt, hogy fokozatosan tudjuk építeni a csapatnak az önbizalmát és a tekintélyét is a következő mérkőzésekre.

Függetlenül attól, hogy milyen boldog és elégedett vagyok most ezzel a győzelemmel, van egy maximalista oldalam is, ami azt mondatja velem, hogy a második félidő az nem úgy nézett ki, ahogy én azt szerettem volna, de most ezt szeretném kicsit félretenni, és nem erről beszélni. Szeretném, hogyha élvezni tudnánk ezt a mai győzelmet.

Most van három napunk, hogy pihenjünk, és aztán pedig készülünk majd az új kihívásokra. Szeretném most még egyszer azt kérni mindenkitől, a klubtól, a játékosoktól, a vezetőségtől és a szurkolóktól is, hogy akkor is tartsunk össze, amikor rossz pillanatokat élünk át, és ne csak akkor, amikor jól megy a csapatnak. Ez az egyetlen oka annak, hogy a mérkőzés előtt azt kértem, hogy mindenki legyen türelmes, és támogatást, biztatást kértem.

Márton Gábor (ZTE): - Nem mondanám, hogy rosszul kezdtük a meccset. Volt egy-két jó támadásunk, aztán kapunk egy ilyen gólt, amit előre lebeszélünk, tudtuk, hogy mit csinálnak, Ez a koncentráció kérdése is volt egy kicsit. Azt gondolom, amit a meccs előtt is, hogy nekünk jól jön a szünet most, mert ezek a srácok megtesznek mindent, dolgoznak rendesen a héten, de egy kicsit azt látom, hogy a koncentráció, meg a fókusz egy kicsit elment, elfáradtak fejben, és volt az olyan játékosom, aki ilyen szinten nem játszott ennyi meccset zsinórban. Úgyhogy reméljük, hogy van a régi mondás, hogy egyszer kapjunk ki nagyon, és ne többször 1-0-ra, úgyhogy bízunk benne, hogy ezzel ezt letudtuk, és ott folytatjuk majd a szünet után, ahol mi szeretnénk. (M4 Sport)

FERENCVÁROS - PUSKÁS AKADÉMIA 1-1

Dejan Stankovic (FTC): - Úgy gondolom, hogy nagyon jól kezdtük a mai mérkőzést, nagyon jól fel is készültünk az ellenfélre, és már az első másodpercben azt láttam, hogy ahhoz tartják magukat a fiúk, amire készültünk.

Igazából az a lehetséges 11-es kicsit megtörte a ritmust. Úgy gondolom, hogy talán ötven százaléknál járunk a VAR-döntéseknél, kettő nem lett tizenegyes, kettő meg végül tizenegyes lett. Nagyon sok párharcot láthattunk a pályán, nagyon sok lecsorgó labda volt, és talán az első félidő második felében kicsit alábbhagyott nálunk a kontroll, utána viszont úgy gondolom, hogy a második félidőben nagyon-nagyon sok lehetőséget kialakítottunk.

Abszolút nem volt semmi meglepő a Puskás játékában, és igazából csalódott se lehetek, hogy ha így játsszuk a hátralévő meccseinket, ilyen szellemiségben, mint a mai nap, akkor igazából semmi félnivalóm nincsen. Nyilván nagyon sok csapat úgy jön ide, hogy sokkal nagyobb hangsúlyt fektet a védekezésre, esetleg kontratámadásokra próbál alapozni, pontrúgásokra vagy szögletrúgásokra. Úgy gondolom, hogy ez a szellemiség, amit a fiúk ma a pályán képviseltek, az az áldozat, amit mutattak, az a csapatszellem, az abszolút semmi kivetnivalót nem hagy maga után. Hogy ha bárki hibázik a pályán, akkor igenis ott vannak a többiek, akik segítenek kijavítani ezt a hibát. Úgyhogy ilyen szempontból abszolút nem lehetek csalódott. Szeretnék ezúton gratulálni is a Puskás Akadémiának és az edzőjüknek, hiszen nagyon jól felkészültek a mai mérkőzésre. Úgy gondolom, hogy minden csapat többet szeretne mutatni a Fradi ellen. Egyszer egy igen bölcs edző azt mondta nekem, hogy nincs idő ünnepelni, vagy nincs idő csalódottnak lenni egy-egy mérkőzés után, hiszen megvannak a saját céljaink, amiket az év során kell megalapoznunk. Ezek a célok bajnokságot nyerni, megnyerni a Magyar Kupát, illetve nemzetközi szinten is szerepelni, és sok-sok évre előre hasonló célokat kell kitűznünk, és folyamatosan erre építkeznünk, hiszen 60-65 mérkőzést játszunk majdnem egy évben, úgyhogy ilyenkor abszolút nincs idő ünnepelni, vagy csalódottnak lenni. Úgy gondolom, hogy jó időpontban jön a válogatott szünet, nagyon sok mérkőzést játszottunk az elmúlt 45-48 nap alatt, és igenis ilyenkor kell egy kis szünet, és ezután jön gyakorlatilag egy utolsó nagy hajtás, amikor nagyon parázs meccseket fogunk játszani nagyon meleg időben.

Stankovicot megkérdezték arról is a mérkőzést követő sajtótájékoztatón, hogy miért maradt ki a csapatból az az Aleksandar Pesic, aki az utóbbi hetekben jó formát mutatott.

Csak azokról a játékosokról kívánok beszélni, akik játszottak, vagy a kispadon voltak

- fogalmazott a szerb tréner honfitársa kapcsán.

Hornyák Zsolt (PAFC): - Először is kiemeltem az öltözőben a csapatmunkát. Részben kényszerből is bele kellett kicsit nyúlnom a csapatba, de ahogy dolgoztak a fiúk a héten, és megérdemelték a lehetőséget, akár Slagveer, akár Levi, akire építettük az egész mérkőzést. Kicsit kényszerből is cseréltem le őket a 70. percben, mert azért elég sok támadót hozott be a Ferencváros és reagálnom kellett erre is. Azt gondolom, hogy a mai nap én a csapatmunkát emelném ki a csapatom részéről. Nagyon nagyot küzdöttek egy nehéz ellenfél ellen, és azt gondolom, hogy jó mérkőzést láthatunk magyar szinten.

Azt mondom, hogy közel voltunk a győzelemhez is, de éppúgy a hazaiak is. Én pozitívan értékelem a mai mérkőzést, bár nem sikerült győznünk, de nem sok csapatnak sikerült győznie a Ferencváros otthonában, úgyhogy én nagyon nagyra értékelem a döntetlent is. Számomra ez olyan, mint a győzelem, főleg azután, hogy érzem a csapat erejét, és az Újpest ellen ezt nem éreztem, meg is mondtam nekik.

Nagy dicséretet érdemel Pécsi Ármin is a kapuban, ez a 18 éves fiatalember óriásit teljesített a védők mögött. Remélem, hogy ilyen folytatást tudunk hozni a következő mérkőzéseken is a válogatott szünet után - a válogatottnak sok sikert kívánok, mi pedig remélem, hogy otthon meg tudjuk nyerni a következő mérkőzést a Videoton ellen.

MTK BUDAPEST - KISVÁRDA 2-1

Horváth Dávid (MTK): - Az első perctől kezdve jó felfogásban játszottunk, és az apró kilengésektől eltekintve végig kezünkben tartottuk az irányítást. Kettő nullás vezetésünket követően még két komoly lehetőségünk volt arra, hogy növeljük az előnyünket, ez nem történt meg, így a hajrában szépíteni tudott az ellenfél. Ezzel együtt a végjátékban nem forgott veszélyben a győzelmünk, hiszen a vendégek újabb helyzetet már nem tudtak kialakítani. Örülök, hogy hazai pályán először le tudtuk legyőzni a Kisvárdát, bízom benne, hogy április elején a Magyar Kupa-mérkőzésen idegenben is meg tudjuk ismételni ezt az eredményt. (kisvardafc.hu)

Feczkó Tamás (Kisvárda): - Egy kiesés ellen harcoló csapat egész egyszerűen nem követhet el olyan hibákat, mint mi a kapott gólok előtt. Gólt kaptunk bedobás után és tizenegyesből, rövid időn belül ez volt a hatodik ki nem kényszerített hibánk a tizenhatoson belül, amiből tizenegyeshez juttattuk az ellenfelet. A második félidőben kezdtük aszerint játszani, ahogy megbeszéltük, de a kétgólos hátrány túl nagy volt ahhoz, hogy eredményesen távozzunk. Nagy a tét, de a játékosok profik, azzal nem lehet magyarázni, hogy szinte mindenki tudása alatt teljesít. (kisvardafc.hu)

NB II: A nagy bajban lévő Haladás ellen vette vissza az ETO a feljutó helyet - eredmények
Megint az ETO a második az NB II-ben, miután a győriek 3-1-re győztek vasárnap, a Haladás otthonában. A Csákvár fontos pontokat szerzett a kiesőzónába süllyedő Pécs ellen, a Tiszakécske és a Budafok viszont nem bírt egymással az alsóházi rangadón.