Fotó: pfla.hu

NB I: A Fradi nagy menetelése véget ért, de legalább most nem kapott ki otthon a Puskás Akadémiától - videó

Sokáig úgy tűnt, hogy megszületik a zsinórban harmadik felcsúti bajnoki győzelem a Ferencváros otthonában, a Puskás Akadémia Colley góljával vezetett a hajráig, de Marquinhos egyenlíteni tudott a hajrára fordulva.
Csakfoci.hu 2024. március 17., vasárnap 16:48
Szerző: Csakfoci.hu 2024. március 17., vasárnap 16:48

Zsinórban két felcsúti bajnoki siker is született a Groupama Arénában, a Ferencváros talán emiatt is kezdett be alaposan vasárnap, az első öt percben Varga és Abu Fani is betalálhatott volna, de előbb egy védő, majd a vendégek kapusa, Pécsi mentett. A 10. percben, a másik oldalon Golla ollózva próbált gólt szerezni, de nem találta el a kaput.

Az első negyedóra végén 11-es gyanús esetet vizsgáltak a VAR-szobában, de Loncar hiába esett el, a felvételek alapján úgy ítélték meg, hogy Golla nem találta el a lábát. A következő két veszélyes helyzet viszont a hazai kapunál alakult ki, előbb Slagveer rontott kecsegtető helyzetben, majd Nagy Zsolt kemény löketét kellett védenie Dibusznak.

Loncar ollózós kísérlete, majd Varga lövése aztán már a vendégek kapujánál okozott riadalmat, de a szünet előtt Levi, majd Nagy Zsolt lábában is benne volt a vendégek vezető gólja.

Ami a szünet után meg is született: a 46. percben Colley használt ki egy nagy védelmi hibát, és 15 méterről lőtt a bal alsóba (0-1).

Az 54. percben nem sok híja volt, hogy 0-2 legyen az állás, ám Slagveer, majd Komáromi is kihagyta a helyzetét. Három perccel később a fiatal magyar szélső 19 méteres kísérlete zúgott el a léc fölött. Pécsi kapujánál a szünetben beállt Kodro villant, de erőtlen fejese végül nem okozott gondot a felcsúti hálóőrnek.

A 67. percben Wingo kevés híján egyenlített, 16 méteres lövése centikkel kerülte el a kaput. Két percre rá Civic 7 méteres lövésénél Pécsi volt megint a helyén. Ekkora láthatóan és érezhetően nagy fölénybe került az FTC, Hornyák Zsolt próbált is cserékkel frissíteni. Ám így is megszületett a Fradi egyenlítő gólja: a 77. percben Abu Fani adott indította jól Ben Romdant, aki megindult a jobb oldalon, majd pontosan is passzolt középre. Ott Varga még lemaradt a labdáról, de a hsoszún érkező Marquinhos becsúszva, 5 méterről a kapuba kotort (1-1).

Amikor úgy tűnt, a Ferencváros akár meg is fordíthatja a találkozó, majdnem újra vezetést szerzett a Puskás Akadémia: egy szöglet után Varga Barnabás elesett az ötösnél, a fejét fogva, de nem állt meg a játék, végül Nagy Zsolt lőtt 9 méterről, és egy védőről a bal kapufára pattant a labda.

A 92. percben még Kodrónak volt meccslabdája, de közeli lövését védte Pécsi. Így maradt az 1-1, a Ferencváros hét győzelem után pontokat veszített, de legalább egy pontot szerzett ezúttal a felcsútiak ellen, és picit növelni is tudta előnyét a Diósgyőrben vereséget szenvedő Paks előtt.