Fotó: MTI

NB I: A Loki 38 perc alatt kiütötte a ZTE-t - videó

Az OTP Bank Liga 25. fordulójának első vasárnapi meccsén a Debrecen hazai pályán a vártnál jóval könnyebben győzte le a ZTE-t.
Csakfoci.hu 2024. március 17., vasárnap 14:19
Fotó: MTI
Szerző: Csakfoci.hu 2024. március 17., vasárnap 14:19

A 4. percben az egerszegi védők nem tudtak felszabadítani, Ojediran elé került a labda, aki 11 méterről a kapuba lőtt. A 9. percben a ZTE is veszélyeztetett, de Mance 22 méteres lövés mellé ment.

Negyedóra után Vajda adott középre, Bárány elől mentettek a védők. A 25. percben növelte előnyét a Loki: Vajda beadásába senki nem ért bele, így a labda a jobb sarokban kötött ki. A 32. percben Csóka felrúgta Vajdát a tizenhatoson belül, amiért járt a 11-es. A büntetőt Dzsudzsák a bal sarokba vágta.

Újabb hat perc elteltével Dzsudzsák szögletét Lagator csúsztatta tovább, Bárány pedig közelről a léc alá fejelt. Az első félidőben óriási fölényben játszottak a hazaiak.

A második félidőt jól kezdte a ZTE, két cserejátékos főszereplésével szépítettek a vendégek: Sajbán adott középre, Németh pedig közelről a hosszúba pörgetett.

A 71. percben Ferenczi beadása után Bárány öt méterről passzolt a kapuba. Hét perccel később Sajbán gurított a hálóba, de lesről tette, így némi VAR-ozás után a játékvezető érvénytelenítette a találatot.

Győzelmével a Loki feljött a negyedik helyre, a ZTE maradt a tizedik.

NB I, 25. forduló

Debrecen - ZTE 5-1 (Ojediran 4., Vajda 25., Dzsudzsák 32., Bárány 38., 71., ill. Németh 48.)

Debrecen: Megyeri - Baranyai, Dreskovic, Lagator, Ferenczi (Hornyák 85.) - Vajda (Kocsis 75.), Dzsudzsák (Tuboly 75.), Szuhodovszki (Bódi 62.), Ojediran, Domingues (Loncar 62.) - Bárány

ZTE: Dombó - Szendrei, Várkonyi (Németh D. 46.), Evangeliu, Csóka, Mim - Sankovic (Kovács B. 82.), Hadida (Meshack 46., Kiss 85.), Bedi - Mance, Gruber (Sajbán 46.)