Fotó: dvtk.eu

NB I: A Diósgyőr tovább szárnyal új edzőjével, ezúttal a Paks esett áldozatául - videó

Vladimir Radenkoviccsal négy bajnokin 10 pontot szerzett a Diósgyőr, amely Jurek és Klimovich góljával fordított a gyorsan előnybe kerülő Paks ellen.
Budai László 2024. március 16., szombat 17:22
Szerző: Budai László 2024. március 16., szombat 17:22

Két jó formában lévő csapat találkozott egymással a Diósgyőr-Paks szombat délutáni bajnokin, hiszen mindkét együttes hét-hét pontot szerzett legutóbbi három NB I-es meccsén. Igaz, a DVSC elleni döntetlenje után az elmúlt hetekben éllovas Paks már "csak" a második helyről kezdhette meg a fordulót, a DVTK pedig a hetedikről.

Villámgyors góllal kezdte a meccset a Paks: Könyves kapott pazar indítást Szabótól, nagy csatát nyert meg Lunddal szemben, aki a földön végezte, majd a vendégek támadója Odyntsov mellett a jobb sarokba pöckölt (0-1).

Nem sokkal később egyenlíthetett volna a DVTK: Holdampf ívelt kiválóan Pozeg Vancas elé, aki még megpróbálta kicselezni a kapujából kilépő Simont, de a fiatal kapus el tudta ütni a labdát a támadó elől, majd Stephen lövését az egyik vendégvédő blokkolta.

A 15. percben Stephen passzolt be okosan a bal oldalon a védők mögé, Pozeg Vancas centerezett volna a középen berobbanó Jureknek, a visszaérő Szabó azonban nagyot mentett és szögletre rúgta a labdát.

A 20. percben góllá is érett a hazai fölény: Pozeg Vancas legurítása után Jurek lőtte a jobb sarok felé a labdát, amely végül a kapufáról vágódott a másik sarokba, szép találat volt (1-1).

Negyedórával később ismét Jurek lőhetett volna gólt, ugyanis remek átadást kapott, amivel egy az egyben mehetett (volna) a kapusra, de elég rosszul vette át a labdát, így ugyan helyzetbe került, de kissé kiszorított szögből lőtt, Simon lábbal hárított.

Majd Pozeg Vancas megpattanó lövése után kellett figyelnie Simonnak, hogy a lehulló labda ne jusson a kapujába, de a vendégek kapusa résen volt és szögletre tenyerelt.

A gólon kívül nem sokat mutatott a Paks az első félidőben, így nem is volt meglepő, hogy Bognár György a szünetben kettőt is cserélt: Balogh Balázs és Haraszti Zsolt állt be Lenzsér, valamint Tóth B. helyére.

Az első negyedórában csak egy Pozeg Vancas-kísérletet jegyezhettünk fel, de a labda annyira lelassult egy védőn, hogy Simonnak könnyű dolga volt.

A 60-70. perc környékén mindkét együttes cserélt: a hazaiakhoz Edomwonyi, Acolatse, Pernambuco és Klimovich szállt be támadásban (Pozeg Vancas, Szabó L., Bényei és Jurek helyére), a vendégekhez pedig Silye és Böde érkezett (Osváth és Könyves lement).

Két diósgyőri csere pedig hamar meghozta a második gólt. A néhány perce pályán lévő Pernambuco jobb oldali beadása után a vele együtt beálló Klimovich csúsztatott senkitől sem zavartatva a jobb sarokba (2-1).

Az utolsó pillanatokban még Böde egyenlített kis híján, de Chorbadzhiyski nagyot mentett.

A Diósgyőr tehát hátrányból felállva verte a Paksot, és tovább szárnyal új edzőjével, Vladimir Radenkoviccsal, akivel négy bajnokin háromszor nyert, egyszer ikszelt eddig.

NB I, 25. forduló

Diósgyőr-Paksi FC 2-1 (Jurek 20., Klimovich 72., ill. Könyves 2.)

Diósgyőr: Odyntsov - Gera, Szatmári, Lund, Stephen - Holdampf - Vallejo (Chorbadzhiyski, 82.), Bényei (Klimovich, 70.) - Jurek (Pernambuco, 70.), Szabó L. (Edomwonyi, 63.), Vancas (Acolatse, 63.).

Paksi FC: Simon - Lenzsér (Balogh B., 46.), Kinyik, Szabó J. - Kovács K., Papp, Mezei (Hahn, 76.), Vas, Osváth (Silye, 58.) - Tóth B. (Haraszti, 46.), Könyves (Böde, 68.).

Samy Mmaee
Szinte biztos, hogy ez az utolsó szezonja a Ferencvárosnál Samy Mmaee-nak, akiért nem csak Európából érdeklődnek.
Skribek Alen
Úgy tudjuk, a Pakson játszó Skribek Alen is egy opció lehet a támadószekcióba a lila-fehéreknél.