NB I: Az MTK hatpontos meccset nyert meg a Kisvárda ellen - videó

Az MTK Budapest 2-1-re legyőzte a Kisvárdát vasárnap, az OTP Bank Liga 25. fordulójának zárómeccsén.
Csakfoci.hu 2024. március 17., vasárnap 19:22
Szerző: Csakfoci.hu 2024. március 17., vasárnap 19:22

Sokkal aktívabban és veszélyesebben kezdett az MTK a mindkét csapat számára kiemelt fontosságú találkozón, amely a kiesési harcban nagy jelentőséggel bírhat majd. A kisebb-nagyobb hazai lehetőségekre csak a 18. percben tudott először válaszolni a Kisvárda, Mesanovic révén, de a távoli lövését simán védte Demjén.

A 18. percben aztán vezetést szereztek a hazaiak: Nagy Zsombor fejelte a labdát egy nagy Hej-bedobás után Molnár Rajmund elé, az U21-es válogatottba is meghívott támadó pedig 10 méterről a bal alsóba lőtt (1-0).

Nem sokkal az első félóra leteltét követően pedig már két gól volt a kék-fehér előnye: a 34. percben Lucas rúgta fel teljesen feleslegesen Varjút a tizenhatoson belül, a megítélt 11-est pedig az MTK házi gólkirálya, Bognár István a kapu közepébe lőtte (2-0).

Próbált rákapcsolni a Várda, Makowski került kétszer is helyzetbe, de egyiket sem tudta kihasználni, majd Jovicic fejese kerülte el kevéssel a kaput, végül a brazil Wellington Nem volt pontatlan 17 méterről. Maradt a 2-0 a szünetre.

A szünet után is a hazaiak startoltak el jobban, egy jó negyedóra kellett, mire a vendégek is felvették a megfelelő tempót. A 60, percben Cipetic 17 méteres lövését védte Demjén, majd a másik oldalon Kovács kapusnak kellett kapaszkodnia Stieber 12 méteres kísérleténél.

A 83. percben mindkét kapu veszélybe került: előbb Lippai fejesét védte bravúrral Demjén, majd a másik oldalon a volt várdai Hej löketét szedte ki a kapu jobb oldalából Kovács.

A hajrára fordulva megszületett a várdaiak szépítő gólja, a 86. percben, Cipetic szabadrúgása után fejelt Jovicic a kapuba, a hazai védőket és Demjént is megelőzve (2-1).

A vendégcsapat igyekezett mindent megtenni az egyenlítésért a hátralévő percekben, de az MTK egy gólt megőrzött az előnyéből, így fontos három zsebelhetett be Horváth Dávid csapata, amely fellépett a tabella 7. helyére. A Kisvárda továbbra is a 11., kiesést jelentő pozícióban tanyázik, lemaradása 9 pont a ZTE mögött. Az MTK először győzte le hazai pályán a szabolcsiakat.

OTP Bank Liga, 25. forduló:

MTK Budapest - Kisvárda 2-1 (Molnár R. 18., Bognár I. 35. - 11-esből, ill. Jovicic 86.)

MTK: Demjén - Hej, Kádár, Nagy Zs. - Varju, Kosznovszky, Kata, Kovács P. (Antonov, 64.) - Molnár R. (Végh B., 77.), Jurina (Stieber, 45.), Bognár

Kisvárda: Kovács M. - Navrátil, Lippai, Jovicic, Széles, Cipetic - Wellington Nem (Nikolov, 62.), Lucas (Melnyik, 61.), Makowski - Spasic (Balogh N., 46.), Mesanovic (Filipovic, 46.)

DVSC - ZTE 5-1

Ferencváros - Puskás Akadémia 1-1

Skribek Alen
Úgy tudjuk, a Pakson játszó Skribek Alen is egy opció lehet a támadószekcióba a lila-fehéreknél.