NB II: A kupadöntős győzelem után készülhet a szerdai fináléra - videó

Csonka András találata döntötte el a Budafok-Haladás másodosztályú bajnokit.
Budai László 2023. április 29., szombat 18:56
Szerző: Budai László 2023. április 29., szombat 18:56

Kétszer is gólt szerezhetett volna a Haladás a Budafok elleni NB II-es bajnoki első negyedórájában. Oroszi azonban előbb Borvető ziccerben leadott emelését, majd Rácz balról, közelről eleresztett kísérletét fogta bravúrral. A hazaiak részéről Bíró próbálkozott kétszer, de nem talált kaput.

A szünet előtt még Bolla hozta a frászt saját szurkolóira azzal, hogy saját kapuja felé gurította a labdát, amely szerencséjére nem a kapuba, hanem mellé ment.

Mátyus János hármat is cserélt a szünetben, és gyorsan vezetést is szerzett a Budafok a második játékrészben: Kalmár beadását Csonka várta a hosszún, majd ballal a bal felsőbe bombázott (1-0).

A 84. percben Horváth O. emelése akadt még be majdnem, de a léc mentett. A Budafok így is nyert (1-0), és a ZTE-hez hasonlóan sikerrel hangolt a szerdai Magyar Kupa-döntőre.

Csonka gólja

Jegyzőkönyv

NB II, 35. forduló

Budafok-Haladás 1-0 (Csonka 52.)

EKL: Miért nincs még nemzetközi licence az MK-döntős Budafoknak? Utánajártunk az MLSZ-nél
Abban az esetben, ha a Budafok megveri a ZTE-t az MK-döntőben, az NB II-es klubnak az UEFA-hoz kell fordulnia nemzetközi licenckérelemért.
Szabó Bálint
A csakfoci.hu úgy tudja, hogy Szabó Bálint neve is ott van a kiszemeltek listáján a negyedik kerületieknél.
Távozik az EL-győztes játékos
A spanyol Jairo Sampeiro azt sem zárja ki, hogy Magyarországon folytatja pályafutását.