Fotó: mezokovesdzsory.hu

NB I: Az edzőváltáson átesett Zalaegerszeg idegenbeli győzelemmel hangolt a szerdai kupadöntőre

Boér Gábor győzelemmel tért vissza a ZTE kispadjára, amely hátrányból fordítva hozta el a három pontot Mezőkövesdről.
Póczik Dávid 2023. április 29., szombat 16:08
Szerző: Póczik Dávid 2023. április 29., szombat 16:08

A héten edzőváltáson esett át a Zalaegerszeg, Boér Gábor vezetőedző Mezőkövesden tért vissza a kupadöntős ZTE kispadjára. A zalaiak jövő szerdán vívják a MOL Magyar Kupa döntőjét a Budafokkal.

A 7. percben Lesjak 25 méterről szánta el magát lövésre, ám jócskán a kapu mellé lőtt. Néhány perccel később Drazic távoli lövése Kálnokin irányt változtatott, de Demjén így is leért a bal sarokba tartó lövésre.

A 22. perc végén aztán a mezőkövesdi ötös bal sarka elől Lesjak fordulásból lőtt, viszont próbálkozása Kállairól szögletre pattant. Szűk tíz perc múlva megszületett a hazaiak vezető gólja, ekkor Besirovic lépett ki Cseri ragyogó kiugratása után, majd jobbal, 12 méterről kilőtte a jobb alsót, a kimozduló Demjén nem tudott hárítani (1-0).

A félidő hajrájához közeledve még Drazic centerezett középre, az érkező Besirovic lövését azonban blokkolták a ZTE-védők, így a zalaegerszegi mezőnyfölény ellenére 1-0-ra a matyóföldiek vezettek a szünetben.

A fordulást követően a csereként beállt Tajti egalizált, a középpályás remek szabadrúgása kikötött a bal felsőben, Piscitelli mozdulni sem tudott (1-1). Pár perccel később Drazic újra megszerezhette volna a vezetést a Mezőkövesdnek, kicselezte a védőjét, majd megpróbálta elvinni a labdát Demjén mellett, a vendégek kapusa azonban a földön fekve is hárítani tudott.

A 74. percben egy szögletet középre fejeltek ki a mezőkövesdi védők, pont - a frissen beállt - Mim elé, aki mellel maga elé vette a labdát, majd ballal a jobb sarokba zúdított (1-2). Öt perccel később Tajti távoli szabadrúgása a lécről csúszott a kapu fölé.

A ZTE így megelőzte a Kövesdet és fellépett a 8. helyre a tabellán, míg Kuttorék visszacsúsztak a 9. helyre.

NB I, 29. forduló

Mezőkövesd-ZTE FC 1-2 (Besirovic 32., ill. Tajti 57., Mim 74.)

Kövesd: Piscitelli - Kállai (Zahary 61.), Lukic, Pillár, Filip - Brtan, Babunski (Vajda 76.) - Besirovic, Cseri (Karnitski 76.), Nagy D. (Molnár 76.) - Drazic.

(cserék: Ryabenko, Tordai, Beriashvili, Nagy G., Karnitski, Molnár, Márkus, Baranyai, Zahary, Lehoczky, Vajda, Ephestion)

ZTE: Demjén - Lesjak (Safronov 64.), Kálnoki Kis, Mocsi - Huszti (Meshack, a szünetben), Bedi (Grezda 53.), Sankovic, Szendrei, Gergényi - Szalay (Tajti, a szünetben), Németh (Mim 71.)

(cserék: Gyurján, Mim, Grezda, Tajti, Kovács B., Safronov, Meshack, Klausz, Papp)

Paks
Böde, Gévay, Könyves
Böde Dániellel és Gévay Zsolttal már megegyeztek a paksiak a közös folytatásról, azonban Könyves Norbert jövője kérdéses, mert a csatár még nem döntött a hosszabbításról. (Nemzeti Sport)
Schäfer András
Az német élvonalbeli Union Berlin meghosszabbította Schäfer András szerződését.
Ubochioma Meshack
Ubochioma Meshack a következő szezont is ZTE színekben tölti, az NB I-es klub lehívta a 22 éves nigériai támadó szerződésében lévő opciót.