Taroltak a védők a forduló válogatottjában – itt a csapat

Az NB I 23. fordulója a védőkről szólt, a forduló csapatába csak góllal lehetett bekerülni a hátsó alakzatba. A kiesőhelyről elmozduló Mezőkövesd uralja a csapatot.
Privacsek András 2018. március 19., hétfő 18:24
Szerző: Privacsek András 2018. március 19., hétfő 18:24

A 23. forduló válogatottja:

Nagy G. (Vasas) - Farkas D. (Mezőkövesd), Juhász (Videoton), Brkovic (DVTK), Bobál (Honvéd) – Lovrencsics (FTC), Jagodics (Haladás), James (Vasas), Leandro (FTC) – Bognár (Mezőkövesd) – Koszta (Mezőkövesd)

Nagy Gergely (Vasas)

Biztos pont volt a kapuban, több nagy védést is bemutatott, a legnagyobbat a meccs hajrájában, amikor Ioannidis közeli ollózását bravúrral kiütötte.

Nagy Geri védése a Diósgyőr ellen! #hajravasas

Vasas FC Official (@vasasfc) által megosztott bejegyzés,

Farkas Dániel (Mezőkövesd)

Jól oldotta meg a védekező feladatát, emellett rendszeresen felment a támadásokkal. A második félidő elején csatárokat meghazudtoló nagy gólt lőtt a tizenhatoson kívülről, ráadásul ballal.

Juhász Roland (Videoton)

Rengeteget ütközött, megnyerte a fejpárbajokat és a meccset is a Videotonnak. Lazovic beadásánál a testi épségét sem kímélte, de végül a fejese három pontot ért.  Most azonban nem sérült meg olyan súlyosan, mint legutóbb, amikor Stopira véletlenül fejbe rúgta.

Dusan Brkovic (DVTK)

Jó vételnek bizonyult a szerb védő. Tavasszal már két fontos gólt szerzett, a Fradi elleni találata győzelmet jelentett, a mostani fejese pedig egy pontot a Diósgyőrnek.

Bobál Dávid (Honvéd)

Biztos pontja volt a kispesti védelemnek, a 42. percben szerzett fejesgólja pedig elengedhetetlen volt a győzelemhez.

Lovrencsics Gergő (FTC)

Jobb oldali védőként kezdett, majd később feljebb lépett egy sorral. Rengeteget dolgozott, passzai pontosak voltak, az utolsó percben az ő szöglete után fejelt a kapuba Blazic.

James Manjrekar (Vasas)

Védekező feladatát jól oldotta meg, sok párharcot és fejpárbajt nyert, a támadásokat is hatékonyan segítette, passzai, indításai rendre ültek. Berecz gólja előtt két szép csel után ő készítette le a labdát csapattársának.

Jagodics Márk (Haladás)

Nagyon aktívan futballozott, sok labdát szerzett, de kapura is veszélyes volt. Ő egyenlített egy szép csúsztatást követően.

Bognár István (Mezőkövesd)

Igazi vezéregyénisége a kövesdieknek, minden támadás rajta futott végig. Az első félidő végén egy védelmi hibát kihasználva szerzett vezetést a csapatának.

Leandro de Almeida (FTC)

Rengeteget dolgozott, nem ismert elveszett labdát, ráadásul pontosan játszott, hosszú indításai rendre saját embert találtak.

Koszta Márk (Mezőkövesd)

A 21 éves támadó ezúttal is eredményes volt, tavasszal már négy gólnál jár, a szezonban pedig kilencnél, ami azt jelenti, hogy a legjobb NB I-es szezonját futja.

A forduló cseréje:

Danilo Cirino de Oliveira (Honvéd)

A 79. percben beállt, a 93. percben pedig győztes gólt szerzett a Haladás ellen.

A forduló edzője:

Kuttor Attila (Mezőkövesd)

0-1 után sem estek össze Debrecenben, bátor támadófocit játszottak, aminek három pont és 8. hely lett az eredménye.

Nikola Serafimov
Nikola Serafimov új szerződést kötött a Fehérvárral, így az északmacedón válogatott védő minden bizonnyal marad a nyár után is a Vidinél. (Nemzeti Sport)
Lucas
A Fehérvár elleni mérkőzés az utolsó előtti hazai meccse lehetett a Kisvárda 34 éves csapatkapitányának, Lucasnak, aki összesen kilenc év után távozhat az idény végén csapatától. (Nemzeti Sport)
Angliában még mindig azt hiszik, aláírt fehérvári szerződése ellenére megtarthatják a Vidihez tartó George Dobsont.