Sikeres BL-főpróba: A Fradi német csapatnak vágott négyet az utolsó edzőmeccsén

A Ferencváros utolsó felkészülési mérkőzésén 4-1-re verte az ausztriai Kössenben a német másodosztályú Karlsruhét.
Dudás Gábor 2022. június 28., kedd 19:00
Szerző: Dudás Gábor 2022. június 28., kedd 19:00

Bolgár helyett német klubbal találkozott utolsó ausztriai felkészülési mérkőzésén az FTC, a visszalépő CSZKA Szófia helyett a korábban német bajnoki címet szerző és két DFB-kupát begyűjtő, jelenleg másodosztályú Karlsruher SC-vel mérkőzött meg. Hajnal Tamás sportigazgató volt klubja az előző idényben 12. lett a Bundesliga 2.-ben.

Mély talajú, felázott pályán csapott össze a két gárda, özönvízszerű eső zúdult ugyanis Kössenre a találkozó előtt - derül ki a fradi.hu tudósításából. A magyar bajnok azonban így is lendületesen és góllal a találkozót: Boli verekedte ki a labdát, amely Loncarhoz került a KSC tizenhatosán belül, a bosnyák középpályás pedig egy lefordulás után, 15 méterről a németek kapujába lőtt (1-0).

A vezetőt találatot Fradi-helyzetek követték, mégis a német csapat szerzett gólt: a 22. percben Heise kapott labdát a tizenhatosnál és kilőtte a jobb alsó sarkot (1-1). A középkezdés után azonban gyorsan jött a zöld-fehér válasz is, ekkor Traoré vállalkozott lövéssel 23 méterről és a labda utat talált a hálóba (2-1). A 37. percben aztán Traoré passzolt középre, Loncar pedig 14 méterről tüzelt a kapuba, a labda a kapust is érintve vágódott a hálóba (3-1). Két komoly Dibusz-védés és egy hatalmas Laidouini-kapufa is színesítette még az igen mozgalmas első játékrészt.

A fordulás után egy időre a cseréké lett a főszerep, a játékrész közepén azonban megszületett a negyedik Fradi-gól is. A 67. percben a padról beszállt nigériai Bassey remek labdát kapott a KSC tizenhatosán belül, majd 13 méterről gurított jobbal a bal alsó sarokba (4-1).

Több gól már nem esett, de a meccs krónikájához még hozzátartozik, hogy Zubkov alig pár perccel a beállása után, a hajrában megsérült, így az emberhátrányos helyzetet is gyakorolhatta a 4-1-s győzelmet arató Ferencváros.

Amelynek a következő találkozója már a kazah Tobol elleni idegenbeli Bajnokok Ligája-selejtező lesz, július 6-án, szerdán.

Felkészülési mérkőzés, Ausztria:

Ferencváros - Karlsruhe 4-1 (Loncar 2., 37., Traoré 23., Bassey 67., ill. Heise 21.)

FTC: Dibusz – Wingo (Botka, 46.), Knoester (Thelander, 67.), Kovacevic (Besic, 78.), Ciciv (Pászka, 73.) – Loncar (Zachariassen, 53.), Vécsei (Esiti ,46.), Laidouni (Mercier, 67.) – Tokmac (Marquinhos, 62.), Boli (Bassey, 62.), Traoré (Auzqui, 46., Zubkov, 80.)

"A Fradinak van a legjobb csapata, nem lesz trónfosztás" - az NB I-es ezüstérmes alapembere a magyar foci színvonalát dicsérte
Janisz Karabeljov szerint nem reális az, hogy a Kisvárda felveheti a versenyt a Ferencvárossal, de szerinte más csapatnak sem sikerül majd a zöld-fehérek előtt végeznie.