Fotó: fehervarfc.hu

NB I: Varga Barna az élre fejelte a tavasszal még hibátlan Fradit a Vidi ellen - videó

Varga Barnabás fejjel szerzett duplájával 2-0-ra győzött a Ferencváros vasárnap, a Fehérvár FC otthonában megvívott bajnoki rangadón, így a címvédő átvette a vezetést az OTP Bank Ligában a Pakstól.
Dudás Gábor 2024. március 10., vasárnap 17:23
Szerző: Dudás Gábor 2024. március 10., vasárnap 17:23

A Paks délutáni, DVSC elleni hazai döntetlenje felkínálta a lehetőséget a Ferencvárosnak, hogy átvegye a vezetést az NB I tabelláján a trónkövetelőtől. A Fehérvár azonban egyáltalán nem bizonyult knnyű ellenfélnek, különösen az első félidőben, amikor a Vidi legalább olyan veszélyesen futballozott, mint a zöld-fehérek.

Az első félóra például teljesen kiegyenlített játékot hozott, az FTC nem igazán talált fogást a hazaiakon, miközben a Vidinek Stefanelli és Gradisar révén is volt egy-egy góllal kecsegtető lehetősége.

A 41. percben aztán Varga Barnabás eltalálta a kapufát, igaz, lesről, ám nem sokkal később már megszerezte a vezetést a Fradinak. A 42. percben Varga Marquinhos remek bal oldali beadása után, Csongvait megelőzve fejelt 5 méterről a hálóba (0-1).

Abu Fani két távoli kísérlete vezette fel a játékrészt, majd jött a második Fradi-gól. Az 52. percben Civic tekert ballal középre, Varga Barnabásról megint megfeledkeztek a hazaiak, a válogatott csatár pedig 6 méterről, fejjel bevette a kaput (0-2).

A második találat lendületben tartotta a vendégeket, akik Zachariassen, majd Marquinhos révén is növelhették volna előnyüket, ám Tóth Balázs a 62. és a 67. percben is szépen védett.

A 70. percben Dibusznak is akadt dolga Csongvai 23 méteres szabadrúgásánál, majd Katona is próbálkozott valamivel közelebbről, de ő már jócskán célt tévesztett. Némi kényszerszünet is tarkította közben az összecsapást a hazai ultrák tűzijátéka miatt.

Végül maradt a 0-2, a Ferencváros így továbbra is 100 százalékos a 2024-es évben a bajnokságban, ráadásul vissza is tudott vágni a Fehérvárnak a novemberi hazai vereségért. A Ferencváros így vezeti a tabellát az NB I-ben, ráadásul úgy, hogy egy meccsel kevesebbet is játszott, mint az eddigi éllovas Paks.

OTP Bank Liga, 24. forduló:

Fehérvár FC - Ferencváros 0-2 (Varga B. 42., 52.)

Vidi: Tóth B. - Bese, Csongvai, Serafimov, Spandler (Simut, 60.), Gergényi - Katona M., Sigér (Berki, 88.), Christensen (Tóth T., 60.) - Gradisar (Kovács P., 88.) , Stefanelli (Pető, 69.)

FTC: Dibusz - Makreckis (Botka, 79.), Wingo, Cissé, Civic - Abu Fani, Maiga - Loncar, Zachariassen, Marquinhos (Sevikhyan, 79.) - Varga B. (Pesic, 79.)

Paks - DVSC 1-1

20:00: ZTE - MTK Budapest

Samy Mmaee
Szinte biztos, hogy ez az utolsó szezonja a Ferencvárosnál Samy Mmaee-nak, akiért nem csak Európából érdeklődnek.
Skribek Alen
Úgy tudjuk, a Pakson játszó Skribek Alen is egy opció lehet a támadószekcióba a lila-fehéreknél.